9 způsobů, jak vyrobit lemované záclony do kavárny

Výroba záclon do kavárny je snadný projekt, který lze se základními dovednostmi šití zvládnout za pár hodin. Tyto tenké, lehké závěsy dodávají soukromí, aniž by blokovaly veškeré přirozené sluneční světlo, a jsou ideální pro kuchyně nebo koupelny.

Neblokují lidem výhled ven, ale poskytují určitou potřebnou izolaci před zvědavými pohledy při používání koupelny. Při čtení tohoto zápisu se naučíte, jak vyrobit lemované záclony do kavárny.

Výběr látky bude záviset na vašich osobních preferencích – naprostá; lehké tkaniny by podporovaly elegantní pocit. Vintage vzory zároveň vyzařují více venkovský vzhled, který se v případě potřeby hodí, jako je rustikální design kuchyně.

Kroky Making Lined Cafe Curtains

Krok č. 1: Materiály; Prvním krokem, jak vyrobit lemované záclony do kavárny, je příprava materiálů. Vysoce kvalitní látky mají vydržet, proto doporučujeme kupovat pouze to, co potřebujete.

Tkanina se měří v yardech a podle velikosti vašeho okna se bude značně lišit podle toho, kolik yardů je potřeba pro projekt.

Pro výpočet délky látky kolem oken: změřte výšku + šířku (v palcích) jedné strany a poté vynásobte dvěma; rozdělte toto měření na 36″ přírůstky – měly by být stejné délky, které se mohou rovnoměrně omotat kolem rámu na horním/spodním okraji od vnějšího okraje směrem dovnitř s přesahem.

Krejčovská křída nebo tužka pomáhá označovat míry snadněji než použití samotných špendlíků. Když přijde čas na vystřihování kusů, použijte raději nůžky než nůžky, protože díky svému tvaru zanechají hladší okraje, které se při pozdějším šití neroztřepí nitě

Krok č. 2: Nejprve změřte výšku okna. Obecně se jedná o horní polovinu až těsně pod místo, kde chcete, aby závěsy visely na tyči.

Dále podržte záclonovou tyč na místě v této délce a podívejte se, jak vypadá u zdi – pokud se vyskytnou nějaké problémy s umístěním nebo viditelností, přepracujte je, dokud nebudou vypadat dokonale!

Krok č. 3: Uchopte pravítko nebo měřítko a umístěte je k rámu okna z místa, kde plánujete nainstalovat záclonovou tyč.

Změřte, jak vysoko u zdi toto místo je, a poté přidejte 6 palců, aby na obou koncích bylo dost místa pro účely lemování.

Krok č. 4: Dalším krokem při výrobě lemovaných závěsů do kavárny je měření panelu. Chcete-li získat šířku každého panelu, změřte okno a vynásobte ho 1,5

Krok č. 5: Položte jeden panel na druhý a srovnejte jejich délku, abyste se vyhnuli nerovným závěsům v libovolném místě.

Položte oba kusy špatnou stranou dolů na stůl nebo jiný tvrdý povrch dostatečně velký pro všechny čtyři strany plus asi 6 palců navíc kolem všech okrajů (to znamená něco jako překližka).

Umístěte závaží, jako jsou knihy, do celého materiálu tam, kde je potřeba, aby vše zůstalo nehybné a přitom řežte po šířkách každých šest palců, jen necelé tři stopy od sebe, začněte blízko toho, co by bylo zvažováno.“

Krok č. 6: Můžete přehnout spodní část nahoru a vytvořit na látce lem, který sešijete žehličkou. Díky tomu se nerozplete nebo nebude vypadat neuspořádaně!

Krok č. 7: Závěsy budou nyní s novými lemy vypadat mnohem lépe. Jste jen pár kroků od dokončení vašeho projektu, jak vyrobit lemované záclony do kavárny a mít krásné záclonové panely, které vám budou lidé závidět, když se zastaví!

Za prvé, budete muset šít podél horní části a po stranách, abyste se nerozpletli dole nebo se tak snadno nezachytili o věci. Chcete-li to provést, před zatlačením na místo přeložte na každém konci 1 palec – ujistěte se, že mezi přehyby nejsou žádné záhyby.

Přeložte ještě jednou stejnou technikou, dokud neuděláte oba konce stejně dobře; pak je přišijte dostatečně bezpečně, aby nic nemohlo uniknout mezerami (nebo prostrčit otvory). Nyní znovu zkontrolujte, zda je vše zajištěno zatažením za každou hranu.

Krok č. 8: Až dokončíte připevnění všech kroužků k závěsům, položte je naplocho a pevně zatlačte na každý panel. Poslední překážkou je odstranit všechny záhyby z obou panelů, než na jejich místo zavěsíte tyto krásné nové závěsy!

Krok č. 9: Posledním krokem, jak vyrobit lemované záclony do kavárny, je dokončení. Při instalaci držáků na záclonové tyče a zavěšení záclon postupujte podle těchto kroků. Namontujte držák na okenní rám a dávejte pozor, abyste jej nepřipevnili příliš vysoko nebo šikmo, abyste jimi mohli snadno bez překážek zasunout jakékoli tyče a také upravit nařasení látky, jakmile jsou zavěšeny.

Vložte jeden konec záclonové tyče do připínacích kroužků na každé straně, přičemž se ujistěte, že obě strany jsou od sebe navzájem stejně vidět, než nakonec přesuňte protějšek stejné části přes vršek pro další zesílení.

Úprava látek je snadná díky nastavitelným sponkám, které uživatelům umožňují nasbírat přebytečný volný materiál, dokud nedosáhnete požadovaného efektu!

Kolik látky potřebuji na výrobu záclon do kavárny?

Pokud jde o záclony, konkrétně o šířku záclony, je důležité si uvědomit, že by měly být jeden a půlkrát nebo dvakrát tak široké, než co se snažíte zakrýt.

Těžší látky zajistí větší plnost, než mohou nabídnout lehčí závaží. Pokud je vaše látka pro tento účel příliš lehká, možná budete potřebovat nějaké přichycení na obou stranách, ne-li po celém okraji, takže je dostatek materiálu, aby jí dal správný tvar.

Kolik látky navíc potřebuji na záclony?

Pokud vyrábíte závěs, je důležité vědět, kolik látky bude potřeba. Nejběžnější míra plnosti záclon se pohybuje mezi 1 ½ až 2 ½ násobkem šířky v závislosti na tom, jaký vzhled chcete.

Pokud jsou například vaším požadovaným efektem dlouhé závěsy, kterými proniká světlo, použijte větší plnost, než když chcete krátké louže po celé podlaze, protože to není příliš atraktivní ani v jednom případě.

Ujistěte se, že je dostatek materiálu navíc, aby se případný přebytek mohl vždy týkat polštářů nebo kravat!

Závěr

Závěsy do kavárny se vyrábějí snadno a jednoduše. Přečtení tohoto článku vás provede tím, jak vyrobit lemované záclony do kavárny.