7 tipů, co dělat po sprejích proti švábům

Víte, co dělat po postřikech na plotice? První věc, kterou je třeba zvážit, je držet se daleko od svého domova.

Profesionálové doporučují zůstat mimo domov 2–4 hodiny, ale to se liší a může se prodloužit až na maximálně 24 hodin.

Šváby mohou být nepříjemné a dráždivé, pokud je na první pohled ignorujete. Jsou známými přenašeči střevních onemocnění, jako je břišní tyfus, úplavice, průjem a cholera.

Mohou kontaminovat potraviny a šířit mnoho škodlivých nemocí, jakmile se dostanou do kontaktu s jakýmikoli poživatinami. Když to vezmete v úvahu, nečekejte příliš dlouho a hledejte deratizátory, kteří tuto práci zvládnou.

Po tom, co bylo řečeno, bude tento článek sloužit jako průvodce tím, co musíte udělat po postřiku proti škůdcům na plotice. Kromě toho tento článek obsahuje komplexní průvodce prevencí švábů.

Co dělat po sprejích na hubení škůdců na plotice

Zde je několik věcí, které je třeba dodržovat, abyste zajistili úspěšnou léčbu škůdců doma.

1. Zůstaňte v pohotovostním režimu

Profesionální deratizátoři doporučují vystěhovat se z domu na cca 2-4 hodiny.

Počkejte na ně, než vám dají signál k návratu. Čekání zajišťuje, že všechny nebezpečné chemikálie ve vzduchu se již rozptýlily a že ošetření proti škůdcům mělo dostatek času na zaschnutí.

Abyste pochopili, jak funguje hubení škůdců, může vás zajímat tento článek, který vysvětluje, jak se hubení škůdců zbaví švábů.

2. Zlikvidujte veškeré odkryté potraviny

Je nevhodné konzumovat potraviny vystavené ošetření proti škůdcům. Ujistěte se, že po jídle nezanecháte stopy malých kousků jídla.

Ujistěte se, že všechny vaše potraviny jsou skladovány ve vzduchotěsných nádobách, abyste omezili zdroje potravy na šváby. Pokud necháte kus jídla náhodou, je dobré se ho zbavit, protože je lepší být v bezpečí, než litovat.

3. Zkontrolujte těsnost

Opravte netěsnosti z vašeho domova co nejdříve. Voda z netěsností se objevuje jako pozvánka pro plotice, protože plotice preferují vlhké prostředí.

Švábové jsou vždy posláním hledat úkryt, jídlo a vodu. Jakmile najdou mírně vlhkou oblast, postaví si přístřešek a začnou u vás doma hledat potravu.

4. Dodržujte čistotu

Švábi jsou vynikající mrchožrouti a vždy hledají úkryt, jídlo a vodu. Chcete-li snížit pravděpodobnost jejich návratu, nikdy nenechávejte špinavé nádobí ve dřezu šest dní, opravujte rozbité potrubí a pusťte se do plánu kontroly škůdců.

Když jsou přítomny nečisté návyky, nebezpeční švábi proniknou do vašeho domova. Švábi nenapadnou domov, který je udržován čistý a nedotčený, a ujistěte se, že každý den vysypete všechny své odpadky.

5. Omezte přístup k vodě

Švábové postižení ošetřením proti škůdcům pociťují potřebu pít vodu, takže zajistěte, aby byla vaše vana a umyvadlo suché jako kost, abyste zabránili umírajícím švábům dostat vodu k pití.

Otřete všechna vlhká místa, abyste odstranili přítomnost vody. Když švábi nemají přístup k vodě, umírají rychleji.

6. Hledejte úkryty švábů

I po nastavení návnadových stanic a pastí existuje mnoho míst, kde plotice „vydrží“. Mohou se skrývat uvnitř skříní, stěn nebo jiných izolovaných prostorů kolem vašeho domova.

Pokud váš problém se škůdci přetrvává i po prvních týdnech ošetření proti škůdcům, můžete zavolat profesionálního deratizátora, aby provedl následný postřik. Neváhejte se jich zeptat na možné úkryty v potenciálních úkrytech švábů.

7. Dávejte pozor na příznaky

Předpokládejme, že jste někdy kontaktovali nebezpečnou chemikálii používanou k postřiku deratizátory. V takovém případě se u vás může začít objevovat opakovaný kašel, potíže s dýcháním, pálení očí a kolísání srdeční frekvence.

Je nezbytné získat pouze spolehlivé společnosti na hubení škůdců, které budou během procesu provádět bezpečné a organické chemické postřiky.

Jak zabránit švábům ve vniknutí do vašeho domova

Je dobré nejprve zjistit, jaký druh švábů žije ve vašem domě. Několik švábů chce napadnout naše domovy, včetně německých, amerických a asijských švábů.

Plotice se vždy energicky snaží dostat dovnitř, když jim letní vedro umožňuje hledat chladnější úkryty. Tomu můžete předejít tím, že mezery kolem dveří a oken uzavřete těsnicími lištami.

Ujistěte se, že v kuchyni nejsou nežádoucí kousky jídla a rozlité skvrny, které způsobují, že se švábi rozptýlí po celém místě. Vždy buďte opatrní při utírání rozlitých látek a naučte to děti.

Hlavním zdrojem potravy pro šváby jsou kousky jídla a neumyté nádobí ponechané přes noc ve dřezu. Vždy denně vynášejte odpadky a čistěte nádobí; nikdy je nenechávejte přes noc v dřezu.

Závěr

Po postřiku proti škůdcům na plotice je nejlepší zůstat mimo svůj domov a počkat na signál odborníků na hubení škůdců, než se vrátíte domů. Čekání zajistí, že nebezpečné chemikálie budou mít dostatek času na zaschnutí.

Umírající švábi budou potřebovat vodu, takže zajistěte, aby byly vaše vany a umyvadla co nejvíce suché. Je nutné otřít všechna mokrá místa, aby se eliminovala přítomnost vody.

Chcete-li získat více informací o postupech kontroly škůdců, možná vás bude zajímat tento článek, který podrobně popisuje, proč po hubení škůdců zůstat mimo dům.