Jak získat teplou vodu rychleji z beztankového ohřívače vody? 3 nejlepší tipy!

Přemýšleli jste někdy o tom, jak rychleji získat teplou vodu z beznádržového ohřívače vody? Žádné další starosti, jste na správném místě. Recirkulační čerpadlo ohřáté vody je jedním ze způsobů, jak rychle získat horkou vodu. Tato důmyslná technologie okamžitě posílá ohřátou vodu do vašeho kohoutku. Takhle to chodí.

Kdykoli zavřete kohoutek divoké vody, horká voda zbylá v potrubí se ve většině domácností začne ochlazovat.

Kdykoli znovu pustíte kohoutek, chlazená voda se vypustí, pokud nedorazí zásoba čerstvě ohřáté vody. Může to trvat mnoho okamžiků a promrhat spoustu vody, konvektivního tepla a úsilí. Tato horká voda, která vychladla, se vede zpět do ohřívače vody a rychle se dodává s čerstvou várkou horké vody pomocí recirkulačního nebo čerpacího systému umístěného v blízkosti kohoutku. Začněme objevovat více.

Tipy, jak rychleji získat teplou vodu z beztankového ohřívače vody

Když se zákazníci dozví, že ohřívače vody na požádání nedávají okamžitě převařenou vodu, jsou lidé často nespokojeni. Došlo by k nedorozumění ohledně rozdílu mezi rychlou a nekonečně horkou vodou. Kdykoli se to týká on-demand, jednoduše znamená zahřátý, kdykoli otevřete kohoutek. To nevylučuje nutnost čekat na ohřátou vodu. Přečtěte si níže uvedené tipy, abyste zjistili, jak rychleji získat teplou vodu z beznádržového ohřívače vody.

#1. Upřednostněte bodový ohřívač vody bez nádrže

Bod-of-use on-demand ohřívač je další možností, kterou stojí za zvážení, pokud potřebujete teplou vodu rychle. Tato malá zařízení jsou obvykle umístěna v kuchyňské skříni nebo skříňce. Fungují podobně jako zařízení bez nádrží, ale jsou určeny výhradně pro zásobování jedné toalety nebo koupelny. Jsou mnohem levnější než plné verze a jsou výbornou volbou, pokud běžný ohřívač vody nedokáže pokrýt všechny požadavky na ohřátou vodu v domácnosti současně.

#2. Udělejte organizované potrubí ohřívače vody

Organizované potrubí je dalším přístupem k rychlému zajištění převařené vody, který je relevantní pro moderní domácnosti. Ohřívač vody je umístěn uprostřed domu, místo ve sklepě nebo garáži, v organizovaném potrubí. Stačí zapnout čerpadlo ohřáté vody, když chcete teplou vodu. Jedno hlavní vedení horké vody vede celým domem, zřídka nebo více deset stop od každého kohoutku, a je propojeno s kohoutky pomocí trubek o průměru tři osminy palce.

Kdykoli je čerpadlo spuštěno, větší hlavní potrubí znamená kratší dobu čekání na ohřátou vodu a větve, které mají malou nízkou hladinu vody, stékají do odpadu, zatímco čekáte na ohřátou vodu. Můžete ušetřit až 6 000 až 10 000 galonů vody za rok, v závislosti na rychlé alternativě horké vody, kterou si vyberete. Navíc zvýšení rychlosti, kterou je teplá voda dodávána, sníží celkové výdaje za energie. Ohřev vody na mytí nádobí, mytí, sprchy a koupele tvoří 12 procent celkových nákladů na energii pro rodinu.

#3. Použijte kondenzační ohřívač vody

Inovace ohřívačů na vyžádání se neustále zdokonalují a je možné, že budete mít účinnější ohřívač, který vám umožní rychleji získat teplou vodu. To vyžaduje použití kondenzačního ohřívače. Kondenzační ohřívače jsou nejen o 25 % účinnější než tradiční beztankové ohřívače a navíc vypadají drobněji. Účinnost je dána sekundárním přenosem tepla, který umožňuje praktické využití tepla. Až si budete chtít pořídit kondenzační topidlo, myslete na to, že jsou dražší. V závislosti na tom, kolik teplé vody používáte, to nemusí být nezbytné.

Důvody, proč teplá voda nepřichází rychleji

I když beznádržový ohřívač vody poskytne teplou vodu rychleji než standardní zásobníkový systém, různé faktory mohou prodloužit dobu čekání na teplou vodu. Níže uvedené jsou některé důvody zpoždění teplé vody.

#1. Voda, která zůstala v potrubí

I u beztankového ohřívače vody je to jeden z nejtypičtějších důvodů, proč budete muset čekat na ohřátou vodu. Voda může začít vytékat z kohoutku, jakmile jej zapnete, ale zřídka přímo z ohřívače vody. Nahrazuje vodu v potrubí a dostává se do kohoutku.

#2. Proudění vody

Rychlost, kterou voda proudí, může také ovlivnit čekací dobu. Nižší průtoky jsou standardní u armatur (například sprchové hlavice), ale některé obsahují objemový omezovač určený ke snížení množství vody vytékající z armatury. I když vychytávky šetří vodu a peníze, způsobují zpoždění v dodávce vody. Jen čekáte ještě déle na ohřátou vodu, když to trvá věky, než vyjde.

#3. Zazvonilo z beztankového ohřívače vody

Další věcí, kterou je třeba zvážit, je, kolik teplé vody musí proudit z ohřívače do kohoutku, umyvadla nebo sprchy. Horká voda bude trvat dlouho, než dosáhne kohoutku u 2. dřezu, jakmile bude zařízení bez nádrže umístěno v suterénu. Čím déle trvá získání horké vody, tím déle by trvalo její vaření.

Zde je 7 důvodů, proč váš ohřívač vody nefunguje.

Je to obal!

Jsme rádi, že víte, že jste se naučili, jak rychleji získat teplou vodu z beznádržového ohřívače vody. Podle výše uvedených tipů, abyste získali teplou vodu rychleji z ohřívače vody, musí dobře organizovaná instalace zajistit rychlejší výstup horké vody. Děkujeme, přátelé, že jste s námi zůstali.

Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, proč můj zásobníkový ohřívač vody vychladne a kolik stojí zásobníkový ohřívač vody.