7 jednoduchých kroků, jak zavěsit závěsy na francouzské dveře

Tento článek o tom, jak zavěsit závěsy na francouzské dveře, ukáže, proč je použití záclonových panelů ideální pro oblékání vašich francouzských dveří. V případě závěsů dodají extra nádech třídy, stylu a dodají vašemu domovu více soukromí.

Pokračujte ve čtení a zjistěte, jak zavěsit závěsy na francouzské dveře a získat tolik požadovaný vzhled, který ohromí vás i návštěvníky vašeho domova.

Kroky, jak zavěsit závěsy na francouzské dveře

Krok 1: Pro začátek si připravte všechny potřebné materiály. o žádné nechcete přijít. Usnadní a zrychlí vám práci. Tyto materiály a nástroje zahrnují záclonové tyče, šrouby a montážní držák záclon

  • Úroveň 
  • Ostrá tužka
  • Cvičení 

Krok č. 2: Pořiďte si měřicí pásku k měření výšky a šířky oken francouzských dveří. Ujistěte se, že záclonové panely, které jste dostali, jsou až 1 ½ násobek šířky vašeho okna, takže když materiál zavěsíte, můžete jej shrnout.

Délka panelu musí přesahovat výšku okna o dva palce nebo více; to bude záviset na místě, kde je pověsíte. Závěs totiž musí nahoře i dole překrývat okno minimálně o jeden palec.

Krok č. 3: Ujistěte se, že sada křídel, kterou jste dostali pro francouzské dveře, má správnou délku. Změřte tyč proti šířce záclony. Ujistěte se, že vaše sada má horní a spodní tyč, včetně závěsu a přesného počtu šroubů.

Krok č. 4: Protáhněte tyč okenního křídla jedním závěsovým panelem a upevněte držáky tyče na obou koncích.

Krok č. 5: Požádejte pomocníka, který vám pomůže nasadit závěsy a panely na francouzské dveře v požadovaném bodě pomocí tyče z výše uvedeného držáku.

Krok č. 6: Na dně záclonových panelů ven ve spodní tyči skrz kapsu. Upevněte na ně montážní držáky a nechte závěsový panel volně viset.

Krok č. 7:  Pevně ​​zatáhněte za materiál závěsového panelu bez velkého napětí, zatímco držíte držáky na spodní straně francouzských dveří. Označte montážní otvory pro vaše držáky na dveřích.

Vyvrtejte další vodicí otvory stejně jako u horních držáků a upevněte spodní držáky šrouby. Poté zasuňte spodní tyč do montážních držáků. Tady to máš!

Co jsou francouzské dveře?

Francouzské dveře jsou dveře, které mohou být jednoduché nebo párové, obvykle vyrobené ze skleněných tabulí nebo plného skla. Francouzské dveře umožňují pronikání světla do vašeho domova; z tohoto důvodu jsou velmi energeticky uvědomělé a velmi funkční.

Když nainstalujete správně izolované francouzské dveře nebo víte, jak na francouzské dveře správně pověsit závěsy, ochrání vás před nepříznivými teplotami, stejně jako běžné masivní dveře.

Tipy pro péči o záclony

  • Nepoužívejte prostěradla, která mohou zanechat zbytky, které se přilepí na vaši záclonu a budou vypadat špinavě! Je to proto, že jsou tenké, takže zbytky se tak snadno nestrhnou.
  • Pokud musíte použít sušicí prostěradlo, vložte ho mezi látku záclon a ujistěte se, že dobře drží! Autor věří, že se tak zabrání tomu, aby se na vaši záclonu dostaly jakékoli zbytky.
  • Příležitostně je vyvěste na slunce, aby se mohly vyvětrat a dostat trochu slunečního světla! To je důležité pro pomoc s procesem blednutí.
  • Pomocí vysavače můžete odstranit skvrny a nečistoty, které na závěsu nevidíte, takže se vždy vyplatí dát si je ještě jednou!
  • Dejte si pozor na rozlití v blízkosti záclon, protože by mohlo dojít k jejich poškození vodou! Je důležité zajistit, aby byly mimo dosah jakéhokoli rozlití, ke kterému by mohlo dojít.

Měli byste zavěsit závěsy na francouzské dveře?

Mnoho lidí dává přednost francouzským dveřím kvůli jejich otevřenému výhledu a příjemnému venkovnímu vzhledu. Francouzské dveře však tolik soukromí nevyužívají. Na francouzských dveřích byste měli pověsit závěsy; dá vám možnost zakrýt vaše dveře před cizími lidmi, abyste viděli dovnitř vašeho domova. Tento článek vás naučí krok za krokem postup, jak zavěsit závěsy na francouzské dveře.

Závěr 

Jak zavěsit závěsy na francouzské dveře, aby byly přitažlivé a dodaly vám tolik žádaný domácí efekt, není zdlouhavé. Ještě lepší je, když použijete správnou látku a dekorace.

Průsvitné látky na okenní závěsy mají něco s francouzskými dveřmi; krásně ho ozdobí a ještě vám poskytne tolik potřebné soukromí.

Díky textuře těchto průsvitných materiálů na záclony dodají jasným liniím vašich okenních dveří změkčující účinek, na rozdíl od jejich jednoduchého vzhledu. Nejprve si také můžete vybrat ideální panely v barvách, které by ladily s vaší preferovanou dekorací místnosti, než budete pokračovat v zavěšování závěsů na francouzské dveře.

Lehkost těchto průsvitných materiálů záclon propouští dovnitř slunce a navíc můžete vidět, co se děje venku. Možná nebudete chtít, aby se vaše záclony volně houpaly; je zde možnost použití tyčí záclonových křídel, které je drží na místě jak v horní, tak ve spodní části vašich francouzských dveří.