6 snadných způsobů, jak dostat z ručníků zápach plísní

Ptali jste se sami sebe „jak dostat z ručníků zápach plísně a jak je vyčistit“? Přiznejte se, že vaše ručníky páchnou plísní a plísní, jako by byly dlouho vlhké, protože jste je nechali příliš dlouho v pračce.

Nyní musíte zjistit, jak odstranit zápach plísně z ručníků. Předpokládejme, že tento zvyk máte často a stává se to neustále.

Myslíte si, že jste produktivní, protože dáte do pračky spoustu prádla, ale nakonec jste ho zapomněli vystřelit do sušičky. Z vašeho oblečení nebo ručníků se vyvinul nepříjemný zápach, který přetrvává a je prostě nechutný.

Máme pro vás několik užitečných průvodců, podívejte se na tento článek, proč moje pračka páchne jako plíseň.

Ošetření zatuchlých a plesnivých ručníků doma

Kyselý, zatuchlý zápach na ručníku naznačuje, že se množí a roste kolonie bakterií. K vyrovnání obvykle stačí naskládaný vlhký ručník v teplé místnosti.

Pověšení ručníku a umožnění cirkulace vzduchu a jeho vysušení po použití je nejlepší způsob, jak zabránit plísním. Je nepravděpodobné, že by každý ve vaší rodině, zejména mladší děti, řádně pověsil každý ručník.

Metoda č. 1. Bílý ocet

Jednou z nejúčinnějších a nejúčinnějších přísad pro domácnost na odstraňování skvrn a zápachu je bílý ocet. Můžete jej také použít k odstranění skvrn od pracího prostředku a tvrdé vody z tkanin.

Při praní oblečení a ručníků se ujistěte, že používáte správný typ a množství pracího prostředku. Jakékoli zbytky zachycují vlhkost, což způsobí růst plísní na vašem oblečení a ručníkech.

Výměna aviváže za bílý ocet v máchacím cyklu je běžný způsob, jak se naučit, jak dostat z ručníků zatuchlý zápach. U praček s horním plněním přidejte na každou náplň jeden šálek; u praček s předním plněním přidejte 14 až 12 šálků.

Mnoho dalších lidí odstraňuje zápach praním svých ručníků s plísní v teplé nebo horké vodě s šálkem čistého bílého octa a bez saponátu.

Metoda č. 2. Jedlá soda

Jedlá soda je dalším široce známým odstraňovačem zápachu. Tu můžete rovnou hodit do pračky plné oblečení a ručníků.

Na jednu dávku použijte jednu čtvrtinu až půl šálku jedlé sody a poté opláchněte bílým octem.

Metoda č. 3. Enzymy odstraňující zápach

Můžete použít enzymové čističe, abyste se vyhnuli zatuchlým páchnoucím oděvům a ručníkům, protože na vině je také pot a tělesný pach. Většina produktů v místní farmářské prodejně má robustní a parfémovou vůni.

Metoda č. 4. Borax

Podle odborníků byste měli borax používat k předúpravě silně znečištěných, vlhkých a zapáchajících ručníků a oděvů. Chcete-li to provést, namočte ručníky na hodinu do vany horké vody s půl šálkem boraxu, než je budete muset prát jako obvykle.

Metoda č. 5. Zlepšováky do praní

Zkoušeli jste někdy použít prostředek na zlepšení prádla? Pokud jste to ještě nezkusili, vřele doporučujeme, protože výsledky jsou neuvěřitelné.

Do vašeho oblečení nebude přidán žádný parfém, takže bude vonět svěže. Chcete-li zcela odstranit zápach, možná budete muset provést alespoň dvě mytí.

Metoda č. 6. Vystavení přímému slunci

Vždy sušte oblečení a ručníky venku na přímém slunci, pokud to počasí dovolí. Sluneční paprsky zničí mikroby způsobující plísně a vánek pomůže zlepšit proudění vzduchu do všech koutů a skulin vašeho oblečení.

Nicméně bělící účinek slunce je nevýhodou. Vaše oblečení může časem zesvětlit, takže bude vypadat staře.

Při opakovaném vystavení slunci může dojít k poškození některých tkanin. Může trhat syntetická vlákna a stejným způsobem zkřehnout plast.

Síla slunečního zápachu je nejúčinnější na přírodních vláknech, jako je bavlna.

Co způsobuje plíseň a bakterie na ručníkech?

Bakterie mají příšernou pověst, ale některé jsou prospěšné našemu zdraví, jako například bakterie obsažené v jogurtu. Naproti tomu se škodlivými bakteriemi by se mělo co nejdříve bojovat.

Plíseň je výsledkem vývoje škodlivých bakterií, ale je snadné je odstranit.

Ručníky byste měli držet mimo tmavá, vlhká místa, abyste se vyhnuli plísním, a před uskladněním by se měly spálit, aby se zabránilo zatuchlému zápachu. Plíseň je primárně neškodná nepříjemnost, která roste na vlhkých površích bez větrání.

Dobré dezinfekční mytí nebo otření však vše zabije. Zanechávají na ručníku stopy pracího prostředku nebo aviváže, protože vícenásobné praní může přitahovat plísně a bakterie.

Je důležité pochopit, jak čistit ručníky, aby se odstranily plísně a bakterie, aby mohly správně vykonávat svou práci. Kromě toho pravidelné důkladné čištění ručníků pomůže zabránit tomu, aby přitahovaly jakékoli jiné nepříjemné prvky.

Pokud se vám nedaří najít čisticí roztok a materiál, zde je užitečný průvodce, kde koupit odstraňovač plísní a plísní CLR.

Závěr

Díky své tloušťce jsou ručníky ideální pro absorbování vlhkosti, což je vynikající, protože existují k pití přebytečné vody. Pamatujte, že přílišná vlhkost může být odrazujícím faktorem.

To je důvod, proč po použití nebo vyprání ručníků je důležité, abyste je nechali úplně uschnout na vzduchu.

Nejjednodušší a nejjednodušší způsob, jak se tomu vyhnout, je vyjmout prádlo z pračky, jakmile to skončí – ale někdy se tomu život připlete do cesty a čerstvě vypraná náplň zůstane déle, než by měla být. To je veškerá sladěná obrana a kontrola, jak dostat z ručníků zápach plísně!