Co moje tlaková myčka ztrácí tlak? 7 zajímavých důvodů!

Zajímá vás, co moje tlaková myčka ztrácí tlak? Existuje několik důvodů, včetně poškozené vodní pumpy, opotřebované trysky, vadného vypouštěcího ventilu a problémů s motorem.

Pomocí tlakové myčky efektivně a rychle čistíte obrovské plochy. Jedním z nejtypičtějších problémů, s nimiž se majitelé tlakových myček potýkají, je však ztráta tlaku po určitou dobu. Bude obtížné odstranit prach a účinně umýt povrch, pokud tlaková myčka nestříká vodu s vhodným tlakem.

Naštěstí většinu níže uvedených důvodů nízkého tlaku lze snadno napravit, i když některé mohou vyžadovat odbornou pomoc. Může být přitěžující mít tlakovou myčku, která nevyvíjí takový tlak, jak byste chtěli, nebo úplně ztratila tlak. V důsledku toho projdeme mnoho příčin ztráty tlaku v tlakové myčce a co s tím můžete dělat. Pojďme se na to podívat do hloubky!

Co tlaková myčka ztrácí tlak?

Stávalo se, že tlakové myčky časem ztrácejí tlak. A musíte si myslet, co moje tlaková myčka ztrácí tlak. Víme, že hledáte odpověď. Níže uvádíme všechny příčiny tohoto problému; pojďme je kopat jeden po druhém!

#1. Ucpané nebo poškozené hadice přívodu vody

Nemělo by být překvapivé, že tlakové myčky potřebují hodně vody, aby fungovaly správně a vytvořily konzistentní proud vysoce tlakové vody. Přiměřená tlaková myčka vyžaduje ke správnému fungování přibližně 4 litry vody každou minutu. Ve skutečnosti, pokud tlaková myčka nevytváří dostatečný tlak, měla by být nejprve zkontrolována přívodní hadice sací hadice.

#2. Nekompatibilní přívodní hadice nebo přívod

Průměr přívodní hadice tlakové myčky je kritický, a proto nelze předpokládat, že u všech typů tlakových myček bude hadice podobného průměru. Pokud používáte sací hadici tlakového čističe, která je příliš tenká nebo příliš široká, bude do pračky proudit nepřesné množství vody, což sníží tlak.

#3. Poškozená přívodní nebo přívodní hadice

Pokud má přívodní hadice tlakové myčky nějaké praskliny nebo praskliny, voda může unikat, což má za následek nedostatečné zásobování čerpadla, což má za následek snížený tlak vody. Je poměrně neobvyklé, že se sací potrubí tlakové myčky zlomí nebo praskne kvůli vysokému tlaku, který musí zvládnout. Přívodní hadici můžete opravit sami, pokud poškození není vážné a praskliny nejsou rozptýleny po celé výšce vedení. Pokud jsou však zlomeniny rozsáhlé, je vhodné zakoupit další hadici shodnou s předchozí.

#4. Ucpaný ucpaný vstupní filtr nebo přívodní hadice vody

Pokud je přívod vody používaný k plnění pračky znečištěný, prach může ucpat vstupní filtr. Ty se obvykle nacházejí v místě spojení mezi vodovodním potrubím a systémem tlakové myčky. Musí zabránit vniknutí prachu do čerpadla tlakové myčky, který by mohl způsobit poškození. Kromě ucpaného vstupního filtru se může vyskytnout i ucpaná hadice a všechny tyto překážky lze poměrně snadno opravit.

#5. Opotřebovaná nebo ucpaná tryska

Dalším typickým důvodem nízkého tlaku v tlakové myčce je prasklá nebo ucpaná tryska, která brání správnému průchodu vody a snižuje tlak. Ucpaná tryska může způsobit nízký tlak nebo pulzující rozstřikování vody. Otvor trysky byl relativně malý, takže tlak dramaticky poklesne, pokud se ucpe. Podobně, pokud se tryska tlakové myčky po delší dobu nemění, dojde k jejímu opotřebení a mezera se časem rozšíří, což povede ke snížení tlaku. Pokud váš tlak nebyl používán pravidelně nebo není tak starý, může být ucpaná tryska zdrojem nízkého tlaku, zejména pokud vodní sprcha pulzuje nebo je nepravidelná. Naštěstí je odstranění ucpání nebo odblokování trysky poměrně jednoduchý postup. Můžete to zkusit před výměnou trysky, protože tryska se může ucpat, i když není rozbitá.

#6. Neslučitelná teplota vody

Tlakové myčky se dodávají ve dvou variantách: horkovodní a studená voda. A mohou správně fungovat pouze tehdy, pokud mají správnou teplotu vody. Vaše tlaková myčka nebude poskytovat ideální tlak vody, pokud použijete nesprávnou teplotu vody. Kromě toho může dojít k poškození čerpadla, pokud se v tlakové myčce použije voda s nesprávnou teplotou. Ohřívanou vodní tlakovou myčku nelze přeměnit na chladnější vodní tlakovou myčku; stejně tak nelze tlakovou myčku se studenou vodou přeměnit na horkou.

#7. Rozbité čerpadlo

Čerpadlo tlakové myčky je zodpovědné za stlačování vody, která vstupuje do stroje. V důsledku nevhodného použití může čerpadlo tlakového čističe zpomalit a dokonce se zlomit, což má za následek snížený tlak. Čerpadlo může selhat kvůli nedostatku vhodného přívodu vody nebo režimu nečinnosti po delší dobu. Také by vás mohlo zajímat informace o instalaci nového čerpadla tlakové myčky.

It’s A Wrap!

Jsme rádi, že se všichni dozvíte, co moje tlaková myčka ztrácí tlak. Probrali jsme všechny důvody tohoto problému; když jim porozumíte, můžete rychle zjistit, proč tlak z tlakové myčky ztrácí. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak spustit tlakovou myčku Briggs and Stratton a jak spustit tlakovou myčku Simpson. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!