6 jednoduchých kroků, jak zavěsit závěsy na klenuté okno

Jedním ze zdůrazněných prvků na dveřích nebo oknech je oblouk. Když máte klenuté okno, můžete si vybrat z různých možností úpravy oken. Tento článek vás naučí, jak zavěsit závěsy na klenutá okna.

K zavěšení závěsů z oblouku nahoru můžete použít flexibilní záclonové tyče. Měli byste vědět, že není vždy povinné, aby vaše ošetření úplně zakrylo okno.

Obvykle je okenní oblouk velmi vysoký, což vám poskytuje možnost zakrýt spodní část okna, abyste získali soukromí, když to potřebujete, ale horní část okna zůstává odhalená.

6 kroků, jak zavěsit závěsy na klenutá okna

Chcete-li začít, budete muset připravit následující materiály;

  • Svinovací metr
  • Záclonová látka
  • Záclonové tyče
  • Úroveň
  • Tužka
  • Plastové nástěnné kotvy
  • Šrouby

Krok č. 1: Změřte vlastní závěs

V těchto krocích, jak zavěsit záclony na klenutá okna, začnete tím, že se rozhodnete na přesném místě, kam chcete záclonovou tyč nainstalovat. V ideálním případě by měl být asi ⅛ palce nad bodem, kde se rovná svislá strana vašeho okna setkává s křivkou oblouku.

Začněte měřit od místa, kde budete instalovat záclonovou tyč, až po místo, kde chcete, aby záclona padala, což je u okenního parapetu.

Mohlo by to být pod prahem až 4 palce nebo dosahovat až k podlaze. Poté ke svým mírám přidejte 12 palců, abyste mohli dát látku pro horní a spodní lem vaší záclony. Zapište si své míry jako potřebnou délku pro vaši záclonu.

Krok #2; Změřte šířku okna

Proveďte měření z jedné strany rámu okna na druhou stranu. K rozměrům šířky přidáte asi 6 až 8 palců. Toto měření bude také podle návratnosti záclonové tyče, kterou máte pro obě strany.

Tyč se vrací znamená vzdálenost, kterou má záclonová tyč od stěny. Obecně je to 3 palce pro lehké látky a pro těžší látky jsou to 4 palce. Poté přidáte přídavek na plnost, aby se vám, až bude závěs viset, správně skládat.

Vynásobte celkové míry šířky třemi, pokud používáte průsvitné látky nebo záclonu, dvěma a půl pro látku se střední gramáží a použijte 2 pro silnou záclonovou látku. Přidejte dalších 6 palců jako příspěvek na boční lem. Zapište si to prosím jako požadovanou šířku.

Krok č. 3: Řezání

Ustřihněte si záclonovou látku na požadovanou délku a šířku, kterou jste zaznamenali. Ušijte si záclonu v požadovaném designu tak, aby odpovídal konkrétním rozměrům, které jste naměřili. Aby vám poskytla preferovanou plnost, včetně lemů.

Krok 4: Zavěste závěs

Nyní je to, jak zavěsit závěsy na klenutá okna, když budete pokračovat v těchto krocích. Pomocí vodováhy se můžete ujistit, že záclonovou tyč zavěsíte rovně.

Pomocí této úrovně si poznamenejte rovnou čáru na obou stranách oblouku, označte ji asi ⅛ palce nad bodem, kde končí rovné strany okna.

Takto můžete zakrýt spodní část okna. Umístěte držák na čáru, kam byste umístili tyč – označte body pro každý šroub. Body půjdou tužkou. Udělejte to pro každý držák.

Tam, kde jste si tužkou označili, vyvrtejte vodicí otvory a do těchto otvorů umístěte plastové hmoždinky.

Umístěte držák na pilotní otvory a upevněte jej na místo pomocí šroubů. Začněte od otvoru nahoře. Udělejte totéž pro každý držák.

Vložte záclonovou tyč skrz objímku tyče na horní straně záclonového panelu. Poté zavěsíte záclonovou tyč na zajištěné držáky. Pokud chcete, můžete přidat spojovací hardware.

Jak zavěsím závěsy, když je okno nahoře na zdi?

Můžete použít háčky bez hardwaru. Umístěte háčky do horních rohů vašeho okna nebo na jakékoli blízké povrchy stěn a vložte tyč do háčků, které nyní slouží jako držáky.

Pomohlo by však, kdybyste použili pouze lehčí tyč s průhlednými záclonovými látkami, abyste zabránili poškození. Tato metoda se mírně liší od kroků, jak zavěsit závěsy na klenutá okna výše.

Závěr

Při práci na tom, jak zavěsit závěsy na klenutá okna, je třeba si všimnout těchto tipů;

  • U oken, která jsou dost těžká nebo těžké tyče, budete možná muset nainstalovat nástěnné kotvy, které vám umožní připevnit držáky těsně ke stěně.
  • Ujistěte se, že na tyč umístíte závěsy. V případě, že vaše záclony mají větší otvory pro oči, prostrčte tyč skrz její otvory. Pokud ne, upevněte záclonové panely k záclonovým tyčím pomocí záclonových kroužků nebo spon.

S klenutými okny nejenže umožňuje, aby do vašeho pokoje pokaždé pronikalo přirozené světlo, ale také vytváří atraktivní design místnosti.

Vaším nejlepším výběrem by měl být závěsový panel na míru. Můžete si to vyrobit sami nebo objednat v obchodě se závěsy na míru.

Ať už se rozhodnete pro cokoli, musíte provést přesné měření klenutého okna a nainstalovat závěs, až budete připraveni zavěsit svůj vlastní závěsový panel.