Jak odblokovat vypouštění klimatizace? 5 jednoduchých kroků, které zvládne každý!

Nefunguje vaše klimatizace dobře a vy jste něco objevili v odtoku; odtok vašeho AC nebyl několik týdnů vyčištěn, jak tedy uvolnit odtok klimatizace?

Klimatizační systém plní svůj účel tím, že snižuje pokojovou teplotu a odvádí teplo z určité oblasti. Jednotka toho může dosáhnout pomocí svých vnitřních systémů.

Například ventilátory společně shromažďují teplo uvnitř a zpracovávají jej pomocí chladicích spirál. Využívá teplo z oblasti uvnitř, nikoli zvenčí. Jednotka po zpracování přemění teplo na studený vzduch a ochlazuje vzduch opouštějící střídavou jednotku. A čím více klimatizační jednotka pracuje, tím větší sílu vyvíjí, takže pokud se její odtoky ucpou kvůli vodní páře přicházející z cívek výparníku.

Může se stát něco špatného, ​​co se může stát; měli byste tedy okamžitě zkontrolovat, zda se to s ním děje. Pro lidi s problémy, jako je ten váš, jste na správném článku. Naučíme vás, jak tomu zabránit; pokračujte ve čtení, abyste se o tom dozvěděli více.

Způsoby, jak zabránit ucpání odtoku z klimatizace

Jak uvolnit odtok klimatizace? Odtoky hrají zásadní roli v tom, že jsou součástí vaší klimatizace; jsou to oni, kdo zachycuje sedící vodu nebo vodní páru přicházející z vnitřních systémů. Protože ucpaný odtok může způsobit úplnou poruchu cívky výparníku, což způsobí rozbití AC.

Pokud chcete, aby váš AC fungoval správně, měli byste pravidelně čistit kanály.

V opačném případě to může být jedna z příčin jeho rozpadu. Předpokládejme, že máte příručku ke své jednotce, což je pro vás dobré. Zkuste si prohlédnout některé jeho části, protože by mohly obsahovat potřebné informace, které můžeme použít později. Některé části jste možná nevěděli, protože nemusí být v příručce k dispozici.

Tady je něco, na čem se můžete opřít, pokud to budete někdy potřebovat. Jakmile se s nimi vypořádáte, můžeme vás ujistit; již nebudou žádné problémy, se kterými se budete muset vypořádat. Později si můžete užít zasloužený odpočinek, který jste po dlouhém únavném dni potřebovali. Na uvedenou metodu můžete odkazovat, aby fungovala efektivně a bez starostí s čímkoli.

Krok č. 1. Najděte odtokové potrubí klimatizační jednotky

Dříve než cokoli jiného, ​​první věc, kterou musíte pravidelně dělat, je vypnout napájení klimatizační jednotky. Při čištění AC se chceme vyhnout jakémukoli zranění. Venku byste většinou viděli odtokové potrubí, aby špína a shromážděná voda nezůstaly a nekontaminovaly jednu oblast.

AC odtoky obvykle vypadají jako dlouhé tenké trubice připojené zevnitř i zvenčí TZB. Běžně je lze nalézt v blízkosti kondenzační jednotky.

Krok č. 2. Čištění konců odtokového potrubí

Nyní budete chtít vzít s sebou tuhý měkký kartáč a zatlačit jej na konec vypouštěcí linky. Tímto způsobem můžete vyčistit vše, co je ucpané na konci odtoku. Hlavně níže se vyskytují ucpané odtoky a budete muset udělat víc práce.

Kromě toho mohou být v odtoku přítomny částečky prachu nebo plísně, takže pro vaši bezpečnost noste masku a ochranné pomůcky, aby nedošlo k žádnému poškození, protože mohou přenášet viry. Bez ohledu na to zde je návod, jak vyčistit plíseň z okenní klimatizace.

Krok č. 3. Připevnění podtlaku na koncovou linku odtoku

Na tento krok připravte podtlak, který bude potřeba k připojení na konci odtokového potrubí. Toho využijete k odsátí veškerých nečistot, které se uvízly uvnitř. Na konci jej zalepte lepicí páskou; pokud chcete přístupnější alternativu, vložte tkáň a přilepte ji na ústí vakua na konec potrubí.

Jakmile je vše nastaveno, zapněte vysavač a nechte jej na místě asi minutu. Po dokončení odstraňte vakuum a zkontrolujte jeho obsah. Poté jej vyprázdněte, protože by mohl poškodit vaše spotřebiče.

Krok č. 4. Umístění a čištění odpaliště T

Odvzdušňovací odpal, trubka, která se připojuje k potrubí vaší jednotky a odtéká do žlabu ve vašem odvodnění.

Pokud jste jej umístili nahoře, musíte sejmout krytku z PVC. Tenkým drátěným kartáčem propíchněte konec odvzdušňovacího odpaliště a zkontrolujte, zda v této části odtokového potrubí nejsou nějaké ucpávky. Pokud jste nějaké našli, zatlačte je směrem dolů po potrubí. Rychle by to kleslo a tok by byl mnohem lepší. Zjistěte více o instalaci větracího otvoru pomocí tvarovky T, abyste plně porozuměli.

Krok č. 5. Příprava roztoku směsi

Jsme blízko našeho posledního kroku, ale před tím si připravte šálek bělicí směsi spolu s šálkem vody a důkladně je promíchejte. Po promíchání jej nalijte dolů do odvzdušňovacího otvoru, který jde až dolů do potrubí.

Toto bělicí řešení je jedním z nejúčinnějších způsobů čištění dřeváků; nebude vyžadovat, abyste hodně utráceli a je šetrný k rozpočtu. Po dlouhých třiceti minutách zkontrolujte venku, zda byly z odtokového potrubí vypuštěny všechny ucpávky. Pokud ano, pak je to úspěch! Zjistěte více, pokud bělidlo dokáže vyčistit odtok.

Závěr

A to je způsob, jak uvolnit odtok klimatizace. Opět čas od času zkontrolujte své odtokové potrubí, pokud je stále v dobrém stavu. Jakmile uvidíte, že tomu tak není, můžete vycházet z výše uvedených kroků. Pokud to sami nezvládnete, doporučujeme vám kvůli tomu zavolat odborníka na vzduchotechniku.