5 způsobů, jak snadno odstranit zelenou plíseň z dřevěné paluby

Než se začnete učit, jak odstranit zelenou plíseň z dřevěné paluby, musíte nejprve zjistit, co ji způsobuje. I když se ho budete snažit pravidelně čistit, prostě vyroste, jako by se nic nestalo.

Musíte provést nezbytné akce a použít správné čisticí prostředky, abyste se toho úplně zbavili. V tomto článku budete vědět, co vám pomůže tento problém vyřešit, takže pokud vás to zajímá, čtěte dále.

Co je zelená plíseň na dřevě?

Jako všechny plísně, i zelená plíseň roste na dřevě a ráda se jí daří v tmavých a vlhkých oblastech. Můžete je také vidět na troskách a dalších částech domu, které jsou často vystaveny vodě a vlhkosti.

V závislosti na několika faktorech se může objevit v různých odstínech. Identifikace plísní podle jejich barev obvykle vyžaduje odbornou pomoc, takže se můžete poradit s inspektorem, který vám s tím pomůže.

Plíseň je pouze zastřešující termín používaný k popisu kolonie různých druhů hub. Mezi nejběžnější druhy patří klasifikace Cladosporium, Aspergillum a Penicillium. Někdy mohou vypadat buď rozmazaně nebo práškovitě.

Je bezpečné říci, že jeden z nich jste již viděli na zkaženém ovoci, chlebu a jiném kontaminovaném jídle. Několik druhů plísní může růst na jakémkoli povrchu, pokud je vhodné prostředí.

Příčiny zelené plísně

Hlavní příčinou růstu plísní je vlhkost. Pokud organický materiál, jako je dřevo, delší dobu zvlhne, vytvoří se spóry a rozšíří se do zcela nové kolonie zelené plísně.

Tyto houby rozkládají a rozkládají materiál a ten se stává jejich zdrojem potravy. Pokud to situace dovolí, můžete je také vidět ve sklepích, koupelnách a na půdách.

Dřevěné paluby jsou vystaveny drsnému prostředí a v období dešťů je málo nebo vůbec žádný čas na úplné vyschnutí. To podporuje růst plísní ve dřevě, zvláště pokud není správně utěsněno a zařízeno. V tomto článku se dozvíte, jak odstranit plíseň z nedokončeného dřeva.

Je zelená forma škodlivá?

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení není černá plíseň jediným druhem plísní, který je škodlivý. Zelená plíseň má nebezpečné účinky na lidi, kteří byli kontaminováni nebo ji náhodně pozřeli. Uvolňují vzdušné spory, které mohou způsobit alergie, astma a další související problémy s dýcháním.

Není bezpečné nechat růst plísní neřešené, zvláště pokud se nacházejí poblíž vašeho domova. Mají toxiny, které mohou dokonce vést k otravě krve a mozkovým infekcím. Ačkoli vás to nemusí nutně zabít, může to přesto vážně ovlivnit blaho vás a vaší rodiny.

Jak se zbavit zelené plísně z dřevěné paluby

Zelená plíseň ničí celkový vzhled dřevěné paluby. Naštěstí existuje několik produktů a přísad, které můžete použít k vyřešení situace.

1. Tlakový čistič

Tlakový čistič je účinné zařízení k odstranění odolných plísní a skvrn ze dřeva. Abyste maximalizovali jeho použití, můžete do trysky přidat čisticí roztok a zamést jej po povrchu – od vzdáleného konce k rohům.

Kromě jeho účinnosti můžete získat okamžité výsledky. Je snadné použití a skladování. Můžete jej také použít na jiných místech a předmětech, které mají podobný problém.

2. Odstraňovač plísní a řas

Na trhu jsou dostupné produkty, které se zaměřují na plísně, plísně a řasy. Můžete získat takový, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám, a použít jej podle pokynů výrobce.

Naneste ráno a nechte působit alespoň 4 hodiny před opláchnutím. U těchto produktů není čištění nutné, ale u odolných skvrn můžete aplikaci opakovat po 3 až 4 týdnech. Pro dosažení lepších výsledků by bylo nejlepší před použitím těchto odstraňovačů seškrábnout a odstranit povrchovou formu.

3. Bělidlo

O bělidle je všeobecně známo, že je účinný čistič, takže není divu. Použijte zředěnou směs a rozetřete nebo nastříkejte ji přes infikovaný povrch, abyste spory zahubili. Nedoporučuje se však dávat na dřevo bělidlo.

Jako alternativu můžete použít kyslíkové bělidlo, protože je bezpečné pro životní prostředí, biologicky rozložitelné a netoxické. Nepoškodí barvu a biologickou strukturu dřeva.

4. Jedlá soda

Jedlá soda je jemná chemická látka, ale stále účinná při odstraňování skvrn na površích. Chcete -li použít, smíchejte šálek s galonem vody. Naneste ho velkoryse na postižený povrch, setřete zelenou plíseň a poté opláchněte.

5. Ocet

Kyselost octa se zaměří na plíseň až ke kořenům. Smíchejte se stejnými díly vody a vložte do rozprašovače.

Plochu hojně nastříkejte a pomocí kartáčku vydrhněte formy. Po odstranění zápachu nezapomeňte dřevo důkladně opláchnout čistou vodou.

Závěr

Existuje mnoho způsobů, jak můžete odstranit zelenou plíseň z dřevěné paluby. Napadení plísní by nemělo být tolerováno a musí být okamžitě vyčištěno, aby se zabránilo dalšímu šíření.