5 užitečných DIY kroků, jak vyčistit plíseň z lodního koberce

Jednou z vašich nejcennějších investic je pravděpodobně vaše loď. To je pravděpodobně důvod, proč chcete vědět, jak vyčistit plíseň z lodního koberce.

Přirozeně chcete udělat vše pro to, aby vypadala jako nová. Udržování čistého koberce lodi je jedním z přístupů k udržení zcela nového vzhledu po dlouhou dobu.

Naštěstí udržet koberec na vaší lodi v čistotě není tak těžké, jak byste si představovali. V závislosti na skvrně můžete použít řadu různých technik.

Vaše loď bude vždy vypadat jako nová, pokud budete koberec pravidelně čistit. V tomto článku o tom, jak dostat zápach plísně z koberce po povodni, se dozvíte různé způsoby eliminace plísní.

Odstranění plísně z lodního koberce

Mokré nohy, rozlité nápoje, nohy domácích mazlíčků, špinavé boty, slaná voda a další věci mohou snadno zašpinit krásné koberce, které zvýrazňují vaši jachtu. Tyto skvrny odbarví váš koberec a podpoří šíření mikroorganismů.

Pokud nebudete vlhkost z těchto míst řešit, v koberci se vytvoří plíseň. Expozice v každodenním počasí může jistě způsobit zmatek na vašem koberci.

Chcete-li udržet koberec v dobrém stavu během zimního a letního období, musíte se naučit, jak jej správně skladovat. Plíseň se nevyhnutelně objeví, pokud nebudete koberec správně udržovat.

Riziko, které pro vás a návštěvníky vaší lodi může představovat plíseň, je dostatečným důvodem k tomu, abyste zasáhli a udržovali váš koberec vždy čistý. Zde jsou nejlepší techniky, jak dostat koberec vaší lodi zpět do tvaru, abyste mohli bojovat proti plísním a neatraktivním skvrnám bez plísní.

Pamatujte, že budete muset nahlédnout do pokynů pro váš koberec, abyste zjistili, který postup bude pro váš koberec nejlepší. Poskytnou vám úplný seznam materiálů, kterým se vyhnout.

Krok č. 1. Dopřejte tomu sluníčko

Plísním a plísním se daří v tmavém, vlhkém prostředí, a pokud je toto prostředí také vlhké, bude se dařit plísním. Odstranění koberce a jeho umístění na terasu na slunci je jedním z nejlepších způsobů, jak se zbavit plísní nebo plísní.

Po několika hodinách přímého vystavení slunečnímu ultrafialovému záření dojde k usmrcení plísní a plísní. Můžete se také podívat na několik úžasných tipů, jak dostat zápach plísně z kobercové výplně.

Krok č. 2. Vystavení UV záření

Když se snažíte zbavit plísně, ne každý kus lodního koberce je odnímatelný, což může být problém. I když slunce plíseň zabije, musíte být schopni přivést slunce na koberec, pokud jej nelze odstranit.

Silné UV světlo bude schopno provést stejný úkol jako odstranění koberce. Na trhu jsou UV vysavače pro každý rozpočet.

Krok č. 3. Často čistěte lodní koberec

Koberec je třeba pravidelně čistit, protože na lodi můžete sledovat spoustu nečistot. V nečistotách lze nalézt mnoho druhů biologického odpadu, jako jsou částice kůže a vlasy.

Všechny tyto položky obsahují proteiny, kterými se mohou živit plísně a plísně, a vlhké podmínky na palubě jachty poskytují dokonalé prostředí pro rozkvět plísní a plísní.

V důsledku toho je zametání a vysávání lodního koberce povinností, kterou je nutné provádět pravidelně.

Krok č. 4. Odstraňte vlhkost

Plíseň snadno způsobuje vlhkost v kombinaci s ponurým prostředím. Pokud něco vylijete na lodní koberec, prší a koberec zvlhne, nebo na něm při chůzi stopujete vodu, vlhkost prosákne pod koberec a do dřeva.

Vzhledem k tomu, že se jedná o oblast s vysokým rizikem růstu plísní, kdykoli se lodní koberec namočí, otřete jej a snažte se jej co nejvíce vysušit.

Krok č. 5. Čistič plísní

Odstranit plíseň z lodního koberce není těžké. Na trhu je spousta drsných chemikálií, ale můžete si vyrobit přírodní léčbu, která funguje stejně dobře.

V lahvičce s rozprašovačem smíchejte stejné díly vody a octa a nastříkejte plíseň. Vydrhněte koberec houbou a nechte uschnout na vzduchu. Tvrdší místa vydrhněte kartáčem.

Proč se na kobercích lodí vyskytuje plíseň?

Nejjednodušší odpověď na to je, že vaše loď zůstává většinu času na vodě. Musíte své plavidlo pečlivě hlídat a správně jej udržovat, abyste se ujistili, že plíseň zůstane pryč.

Závěr

Plísni se často předchází ošetřením koberce na palubě lodí. Tento povlak se může časem opotřebovat a vystavit lodní koberec vlhkému vzduchu.

Lodě jsou typicky tmavé a ponuré a koberec často překračují jedinci nosící nečisté boty. Cizí částice mohou proniknout do koberce a umožnit tak spórám prosperovat.

Když plíseň zamoří lodní koberec, je jen otázkou času, kdy se přemění v plíseň.

Když k tomu dojde, spory se mohou rozšířit po celé lodi a způsobit vážné poškození vaší plovoucí investice. Použijte těchto pět kroků, jak co nejdříve vyčistit plíseň z lodního koberce.