5 snadných kroků, jak vyrobit sprchové závěsy

Najít čas a zdroje na DIY projekty může být náročné. Ale jen s několika hodinami volného času každý týden můžete mít svůj domov zcela nový vzhled tím, že budete kreativní.

Zjistil jsem například, že výměna sprchového závěsu byla jedním z rychlých způsobů, jak vylepšit koupelnu, aniž bych musela mít drahé dekorace nebo potíže!

To znamená, že v tomto zápisu vás provedu, jak vyrobit sprchové závěsy. Když plánujete, jak vyrobit sprchové závěsy, první věc, kterou musíte udělat, je připravit materiály.

Krok č. 1: Příprava materiálu

Když je čas vybrat látku pro váš nový sprchový závěs, měli byste se ujistit, že materiál je odolný proti vlhkosti. Například vinyl nebo polyester jsou dvě skvělé možnosti, protože dobře drží ve vlhkém prostředí, kde se mohou rychle vyvíjet plísně a plísně.

Standardní velikost látky 72″ x 72″ bude v případě potřeby rozřezána na 2 kusy, pokud použijete potištěné látky, protože většina z nich nemá rozměry této velikosti (pokud nemluvíme o záclonách).

Aby nedošlo k narušení vzoru na obou stranách při sešívání těchto panelů k sobě ve švech, dbejte na vzájemné sladění, aby z dálky nebyly žádné zjevné důkazy!

Krok č. 2: Měření

Jedna zásadní věc, kterou byste měli vědět o šití sprchového závěsu, je lem. K tomu potřebujete 16 palců látky na každou stranu a dalších 8 palců nahoře. To znamená, že váš panel bude mít rozměry 88×80 s 18 palci na obou koncích (plus ty otravné lemy).

Jeden okraj sešijete, pak přehnete přes protilehlé neopracované okraje, než je sešijete naplocho, aby se netřepily – ujistěte se, že se tam nezachytí žádné lemy!

Krok č. 3: Šití

Dalším krokem, jak vyrobit sprchové závěsy, je šití. Ušití závěsu je celkem jednoduché a netrvá vůbec dlouho. Nejprve složte horní část materiálu dolů 4 palce od jeho neopracovaných okrajů a vyžehlete jej, abyste odstranili záhyby a jakékoli záhyby, které mohly být způsobeny přepravou.

Pak opakujte stejný proces pro další čtyři palce pod tímto, přičemž přeložte přes 1/4 palce v každém směru, pokud používáte lehkou tkaninu, která se může snadno poškodit příliš velkým teplem bez rozhraní.

Poté je po vychladnutí přišpendlete k sobě, aby zůstaly, než je přišijete podél přeloženého okraje sladěnou barvou nití; spuštění stehu směrem dolů směrem dozadu nejprve na obou stranách pomůže udržet je.

Krok č. 4: Průchodky

Jedním ze způsobů, jak vytvořit svůj DIY sprchový závěs profesionálně, je přidání otvorů pro průchodky. Chcete-li to provést, nejprve změřte a označte látku, kam chcete tyto středové díly závěsů umístit (obvykle je jich na sprchovém závěsu 12).

Dále vystřihněte dva kruhy z papíru nebo jiného materiálu, který při instalaci zakryje každý otvor. Nehtem prorazte jeden kruh po druhém do označeného prostoru, abyste vytvořili otvor pro pozdější provlečení.

Poté použijte nůžky, nůž Xacto nebo jakýkoli ostrý nástroj se špičatými hranami, jako jsou jehlové kleště, šroubovák atd., propíchněte malé řezy po celém obvodu uvnitř obvodové linie, dokud nebude celý obvod dostatečně perforován.

Jakmile budete mít sadu průchodek, která obvykle stojí asi 20 dolarů v závislosti na velikosti vaší látky a na tom, zda je dodávána s různými nástroji, které vám pomohou prorazit látky.

Nástroj je určen k děrování rovných děr do materiálů – jako jsou oděvy, které jsou příliš silné na sešití, aniž by se předtím roztrhaly.

Pro dokončení tohoto úkolu: 

Krok #1: Umístěte spodní kus kovu na jednu stranu látky pod úhlem od místa, kde ho lidé uvidí. To by mělo být provedeno dostatečně blízko, aby po dokončení nezůstaly žádné volné nitě, ale dostatečně daleko vzadu, aby se později na jeho lesklém povrchu neobjevily žádné stehy.

Krok č. 2: Poté vložte dírky do druhého konce tak, že při držení silně zatlačíte prstem

Sada by měla obsahovat kovový válec pro umístění pod spodní průchodku a kus kovu, který se umístí navrch.

S kladívkem a průchodkou nahoře, použijte ji k bušení kovu kolem jeho okraje, dokud se přestane točit. Opakujte se všemi zbývajícími kousky.

Krok č. 5: Dokončení

Posledním krokem, jak vyrobit sprchové závěsy, je instalace sprchového závěsu. Jakmile budete hotovi, dokončete zavěšením sprchového závěsu.

Zde je návod, jak roztáhnout sprchový závěs

Krok 1: Zavěste tyč na pevnou stěnu nebo dveře.

Krok 2: Umístěte všechny háčky na místo tak, aby mezi nimi byla mezera alespoň jeden palec, přičemž z každého konce ponechejte asi 12 palců viset pro pozdější zavázání a úpravu.

Kolik metrů látky potřebuji na výrobu sprchového závěsu?

Látka použitá pro výrobu závěsů bude záviset na barvě nebo designu, se kterým se chystáte. Sprchový závěs obvykle zabere 5 yardů 45″ nebo 54″ široké látky dohromady, aby se vytvořila potřebná šířka.

Jaká je nejlepší látka na výrobu sprchového závěsu?

Nejprve si musíte vybrat látku. Výběr látky je důležitý, protože musí odolat vlhkosti. Standardní rozměr sprchového závěsu je 72″ x 72″ a 50″ x 78″. Většina látek bohužel nemá požadovanou velikost 72 palců, takže při výběru do koupelny si budete muset dát pozor!

Závěr

Doufám, že si přečtu tento článek; naučili jste se, jak vyrobit sprchové závěsy. Kroky jsou velmi jednoduché a snadné. Nemusíte být profesionál, abyste jej vyrobili. Tak na co čekáš? Zaměstnejte se a naučte se, jak vyrobit sprchové závěsy.