5 kroků, jak snadno ošetřit skříně poškozené vodou doma

V tomto projektu budete potřebovat vytrvalost, pár nástrojů a obecné znalosti o tom, jak ošetřit vodou poškozené skříně doma. Protože jsou skříně obvykle instalovány v kuchyni a koupelně za účelem skladování, jsou náchylnější k poškození vodou. Někdy se dokonce můžete dostat k bodu úplné výměny dřezových skříněk.

Kuchyně a koupelna jsou koneckonců oblasti, kde se nejčastěji nachází instalace, umyvadla a baterie. Když voda přetéká nebo uniká z těchto zdrojů, vaše skříně se mohou odštípnout a dokonce i nabobtnat.

Někdy je poškození snadnou opravou, jindy, zvláště pokud jste to tak dlouho brali jako samozřejmost, možná už není cesty zpět. Nejlepší je opravit škody způsobené vodou co nejdříve, než se to zhorší, abyste se vyhnuli nákupu nebo stavbě další skříně.

Skříně poškozené sušicí vodou

Abyste mohli dobře ošetřovat skříně poškozené vodou, musíte se ujistit, že jsou dostatečně suché na to, aby na nich bylo možné pracovat, a případně je přemalovat, pokud se tak rozhodnete. Možná se také budete chtít naučit sušit podlahu poškozenou vodou pod skříňkou, abyste se ujistili, že tato oblast znovu neohrozí váš nábytek.

Nejprve můžete chtít odstranit všechny položky uložené ve vaší skříni. Pomocí ručníků nebo hadrů otřete vnitřek skříně, kde v současné době přebytečná voda stagnuje.

U vestavěné skříně si pořiďte šroubovák a sejměte šrouby ze dveří skříně. Tento krok umožňuje snadnější cirkulaci vzduchu a vysušení vaší skříně.

Předpokládejme, že můžete skříňku zcela přesunout z jednoho místa na druhé. V takovém případě bude lepší jej přenést venku nebo do vaší pracovní kůlny, pokud máte omezující možné narušení, které projekt může přinést do vašeho domova. Ať už máte na práci celou skříňku nebo jen dveře, které jste odstranili, připravte si velké utěrky nebo vrstvy papírů, které mohou sloužit jako ochrana podlahy, když začnete brousit a malovat.

Můžete použít sušení nebo být trpěliví, dokud skříň sama nevyschne. Ujistěte se, že pracujete na místě bez velké vlhkosti. Zkontrolujte každou část skříně a místo, kde byla původně nainstalována, zda nedochází k únikům, aby se opravila, a nechte ji také vyschnout.

Jak zajistit, aby skříňky poškozené vodou vypadaly jako nové

Krok č. 1. Naneste primer

Jakmile vaše skříňka uschne, je čas na ní zapracovat, od základního nátěru až po malování. Vyberte si základní nátěr podle svého výběru v závislosti na materiálu, ze kterého je skříň vyrobena. Základní nátěr pomůže poskytnout vaší skříni čistý a rovnoměrný povrch. Pomůže také delšímu lepení barvy.

Aby byla aplikace základního nátěru snadná, vyberte základní nátěr dodávaný ve spreji. Ujistěte se, že je skříň dobře potažená a není zde ponechána žádná skvrna místa. V závislosti na kvalitě a výkonu základního nátěru naneste základní nátěr jednou nebo dvakrát.

Krok č. 2. Použijte plastovou dřevěnou výplň

Použití plastového dřevěného plniva na skříně je nutné pouze v případě, že ve skříni poškozené vodou najdete otvory, praskliny a mezery. Naneste jen tolik plnidel, abyste zajistili, že nezůstanou žádné mezery, kterými by mohla voda prosakovat.

Pokud si myslíte, že jste použili příliš mnoho plniv, nebojte se, protože je můžete jednoduše uhladit pomocí tmelového nože. Vyrovnejte výplň s povrchem, aby byla připravena na další krok.

Krok č. 3. Vyhlaďte povrchy

Udělejte krok zpět a zkontrolujte, kolik práce jste odvedli. Když jste u toho, popadněte brusné papíry a začněte brousit!

Pokud vaše práce s broušením nevypadá perfektně, nedělejte si starosti. Není to poslední krok, takže dělejte, co můžete, jak nejlépe umíte.

Pokud však máte mnohem efektivnější nástroj pro broušení, použijte jej v tomto kroku. Vysoce kvalitní elektrická pásová bruska dokáže dobře vyhladit nerovný povrch, nemluvě o tom, že je to snazší.

Krok č. 4. Podle potřeby namalujte a pískujte

V této části můžete střídavě pokračovat v malování a broušení, dokud nedosáhnete pěkného, ​​bezproblémového povrchu. Zapamatujte si základní nátěr a ujistěte se, že s ním barva odpovídá.

K malování malých skříněk můžete použít běžné štětce. U větších skříní usnadní práci malířské válečky. Samozřejmě to bude záviset na tom, jak dobře umíte malovat.

Ujistěte se, že jste natřeli celou skříňku a nejen její části, aby ztratily barvu, aby povrch vypadal rovnoměrně. Mezi nátěry nechte dostatek času, aby barva úplně zaschla. Interval bude záviset na typu barvy, kterou použijete.

Poté, co dokončíte vrstvu barvy, ji pro přesnost ručně pískujte, aby se další vrstva správně nalepila. Opakujte malování a broušení jemně, dokud poškození již nebude patrné a skříň nebude vypadat úplně nová.

Krok č. 5. Naneste vodotěsný lak

Tento poslední krok je poslední vrstvou ochrany, kterou můžete dát svým dveřím do skříně. Pokud vaše skříňka nenamočí vodu, vlhkost nebude mít šanci, jakmile nanesete vrchní nátěr hydroizolačního laku.

Abyste dosáhli nejlepších výsledků, musí se váš materiál skříně, základní nátěr, barva a lak navzájem sladit. Zvažte také, jaký druh povrchové úpravy chcete, zda matný nebo lesklý, a poté naneste.

Závěr

Naučit se ošetřovat skříně poškozené vodou doma je pouze první částí projektu, jehož dokončení může trvat několik dní. I když to může být tak těžká práce, vytrvejte, abyste se v budoucnu vyhnuli řešení horších problémů.

Pokud však zjistíte, že pro vaši skříňku již není naděje a potřebujete kompletní opravu, je vhodné změnit strukturu vašich dřezů a pultů. Udělejte to místo toho, aby voda nepřetekla a nepronikla skrinkou.