5 jednoduchých kroků, jak vyrobit látkové závěsy!

Široce známá a někdy označovaná jako malířská tkanina se hodí také na záclony. Jsou to docela odolné a pevné plátno. Malíři používají hadry na obrazy již mnoho let. Kromě toho, že jsou oblíbené pro malíře, mají také praktické využití v domácnosti, jako je výroba polštářů, polštářů na spaní, závěsů a přehozů. Takže v tomto článku budeme diskutovat o krocích, jak vyrobit závěsy z látky. Pojďme!

5 návodů krok za krokem, jak vyrobit látkové závěsy

Krok 1

Prvním krokem k výrobě látkových závěsů je žehlení. Vyžehlete záclonové panely vaší spouštěcí látky nebo ji možná budete chtít napařit.

Krok 2

Další věcí, jak vyrobit spouštěcí látkové závěsy, je změřit okno. To vám pomůže zjistit požadovanou délku vašeho panelu.

Krok 3

Při plánování výroby látkových závěsů olemujte panely. Chcete-li vytvořit lem, možná budete muset přehnout horní část asi o tři palce. Poté lem zažehlíte. Po nažehlení lemu položte panel na rovný a tvrdý povrch. Můžete lemovat pomocí lepicí pistole. Pokud dáváte přednost použití běžného lepidla hit, ujistěte se, že použijete co nejmenší množství, aby vám lepidlo nevyteklo z látky a vytvořilo skvrnu na druhé části.

Stačí do ní vetřít lepidlo ze vzdálenosti 5 až 7 palců; pomůže vám to udržet lem na místě bez problémů. Musíte změřit spodní lem na odkapávacích látkových závěsech, abyste vytvořili požadovanou délku panelu pro vaše okno.

Krok 4

dále v krocích, jak vyrobit spouštěcí látkové závěsy, pokračujte a připevněte závěsné spony dle vašeho výběru. Měli byste použít asi 8 až 10 závěsných háčků pro panel se vzdáleností asi 8 až 10 palců.

Krok 5

Nakonec můžete panely zavěsit. Vzhledem k tomu, že jste již určili výšky panelů, musíte se rozhodnout o blízkosti místa, kde zavěšujete závěsy na samotné okno.

Jaká je nejlepší utěrka na záclony?

Nejlepší hadřík na záclony závisí na vašem výběru materiálu. Než si vyberete alternativu, musíte také vědět o hadříku na závěsy. Plátěných hadříků je docela dost. Snadno si pro svůj účel vyberete nesprávný druh, pokud je dostatečně neznáte.

Takže přicházejí v různých hmotnostech, máme od 6 Oz do 8 Oz a nejvyšší je 10 oz. Těžkost vaší padací látky bude záviset na hmotnosti. Tedy čím vyšší hmotnost, tím těžší látka.

Jaký je materiál padací látky na záclony?

Hadřík na závěsy, nazývaný také plátno, je vyrobený ze 100% bavlněné kachny. Obvykle má švy s dvojitými stehy s nití, která je odolná proti hnilobě a je odolná. Plátěný hadřík je omyvatelný a opakovaně použitelný.

Proč je plátno drop látkové tak atraktivní pro projekty bytových dekorací?

Cena

Za prvé, možná budete chtít zvážit cenu; přichází za šíleně nižší cenu asi 15 dolarů za 9 stop na 13 stop.

lemování

Za druhé, jsou to větší kusy látky s lemováním na koncích. V důsledku toho jsou tou nejlepší volbou pro stylový a cenově dostupný projekt záclon a ubrusů.

Textura

Za třetí, pro barvu a strukturu látky. Mnoho z těchto hadříků přichází s hrbolatou texturou a krásnou jemnou béžovou barvou. Z tohoto důvodu barva umožňuje jejich použití pro různé účely. Musíte se však ujistit, že jste vybrali ten správný pro zamýšlený projekt. Přirozený vzhled, který přichází s plátnem, z nich dělá ideální volbu pro vaše projekty v oblasti domácích dekorací.

Jak měříte látkové závěsy?

K rozhodnutí o požadované šířce potřebujete dvojnásobné množství látky na celkovou šířku okna. Pokud nemáte v úmyslu zavřít závěsy, můžete použít jeden a půl násobek šířky okna.

Vidíte skrz stažené látkové závěsy?

Odpověď je ano; můžete vidět skrz spouštěcí látkové závěsy, včetně těch, které jsou označeny jako těžké. Pokud plánujete použít závěsy, které zacloní světlo a ztmaví váš prostor, nebo pokud si přejete zabránit lidem, aby viděli váš stín oknem v noci. Pak jsou pro vás v takových případech spouštěcí látkové závěsy špatnou volbou.

Proto budete muset přidat další vrstvu na hadřík s použitím jiné tkaniny. Díky tomu bude vaše záclona dostatečně silná a neprůhledná, abyste získali soukromí nebo zatemnili váš prostor.

Umíte prát látkové závěsy?

Ano. Látkové závěsy můžete prát. Jsou pěkně omyvatelné a ve skutečnosti existuje doporučení, abyste je před použitím pro šití opláchli. Měli byste však také vědět, že po vyprání se mohou srazit.

Některé lehčí látky s kapkami můžete vyprat v pračce vodou. Zatímco u odolných hadříků je můžete očistit pomocí hadříků.

Jak perete látkové závěsy?

Pravdou je, že padací oblečení může být zpočátku pěkně tuhé, když si ho koupíte. Můžete je rychle vyprat v horké vodě s použitím saponátu a poté je vysušit. Díky tomu rychle a snadno změknou. Při dalším praní budou měkčí.

Jaký druh látky je Drop Cloth?

Látka základního padacího hadříku je 100% bavlněné vlákno. Materiál je tak pevně propleten. Výsledkem je, že jsou perfektními látkami pro vaše domácí projekty, protože neumožňují snadno uvíznout chlupy vašich mazlíčků v těsné vazbě. Drop clothes tkanina je dodávána z vysoce odolného materiálu, který se praním a používáním rychle neopotřebovává.

Závěr

Pokud má váš domov rysy moderních prostor s velkými rozpětími oken. Pak jste na správném směru a vybíráte látkový závěs, který dodá vašemu domovu styl a zároveň plní svou funkci. Je to jeden z nejlepších materiálů pro domácí kutily, se kterými lze pracovat pro přitažlivé ložní prádlo, polštáře a další dekorační věci. Doufám, že přečtením tohoto článku jste získali znalosti o tom, jak vyrobit závěsy.