4 snadné kroky, jak odstranit zápach plísně z kůže

S kůží je obtížné se vypořádat, když na ní začnou růst nežádoucí věci, takže vědět, jak odstranit zápach plísní z kůže, je přesně to, co potřebujete.

Luxusní výrobky, jako je kůže, upoutají pozornost, ale jejich údržba může být časem náročná. Jsou náchylné k růstu plísní a plísní, pokud jsou skladovány ve vlhkých a teplých prostorách.

Pokud vlastníte tmavší odstíny kůže, plíseň může být obtížně rozpoznatelná. Pokud však již máte v blízkosti kožených předmětů alergické reakce, mohlo se jednat o nahromaděnou plíseň.

Neboj se; můžete svou kůži znovu uvést do dobré kondice. Postupujte podle níže uvedených kroků a budete houpat ty elegantní boty nebo stylovou koženou bundu.

Příčiny plísní na kůži

Plíseň je druh houby a je důležitou součástí ekosystému, který pomáhá živým tvorům rozkládat se. Forma se dodává v různých barvách, jako je zelená, bílá, černá a šedá.

Kůže je náchylná především na kmen Aspergillus. Vystavení vlhkosti po delší dobu způsobuje růst plísní na kůži.

Plíseň nejčastěji roste, když je vlhké oblečení zmačkané a není řádně vysušeno. Vlhká kůže je živnou půdou pro růst plísní již za 24–48 hodin.

Vaše kožené předměty by měly mít dostatečnou ventilaci, abyste mohli tančit bez stresu z hloubkového čištění. Jinými slovy, nechte to dýchat.

Upozornění před čištěním kůže

Pokud máte semišový typ a nedokončený typ kůže, je nejlepší se vyhnout agresivním čisticím chemikáliím. Při čištění buďte co nejšetrnější, protože nechcete, aby se poškodily.

Bělidlo není jediný produkt, který můžete použít k odstranění zápachu zatuchlých plísní z vašich kožených předmětů. Můžete použít směs octa a vody nebo 70% roztok alkoholu.

Používejte ochranný oděv, jako jsou gumové rukavice a obličejová maska. Plíseň se může rychle šířit větrem a prachem, takže si možná budete chtít zakrýt ústa a nos.

A konečně, nikdy nemíchejte amoniak s prostředky obsahujícími chlór. Když se spojí, uvolňují toxický plyn chloramin, který je vysoce smrtící.

Odstranění plísní z kůže

Cesta ke kvalitní kůži je pravidelná údržba. Čistěte jej dvakrát ročně a nezapomeňte neustále kontrolovat jeho stav.

Odstranění zápachu plísně ze semiše

Semiš je pružná a měkká textura ideální pro oděvy. Při čištění se ujistěte, že na něj nepoužíváte bělidlo ani žádná tvrdá mýdla.

Krok č. 1. Nastavte úklidovou oblast venku

Abyste zabránili plísním létajícím po vašem domě, vezměte svou plesnivou kůži ven. Navíc se můžete dostat hodně čerstvého vzduchu.

V dobře větraném prostoru se plísním nedaří. Je známo, že houby žijí na mokrém povrchu den poté, co jsou ponechány bez dozoru.

Krok č. 2. Jemně vydrhněte kůži

K vydrhnutí formy použijte semišový kartáč nebo kartáč s měkkými štětinami. Zacházejte s ním jako s kojencem co nejjemnějším dotekem, protože hrubé doteky mohou semišový materiál snadno poškodit.

Krok č. 3. Pryč s čisticími roztoky

Smíchejte stejný 1 díl 70% lihu s 1 dílem vlažné vody. Namočte do směsi hadřík, který nepouští vlákna, a vetřete jej do formy na semiš.

Krok č. 4. Nechte zaschnout

Umístěte ventilátor přímo před něj, abyste jej nechali vyschnout. Pokud nemáte ventilátor, můžete semišovou kůži nechat uschnout na slunci.

Zbavte se plísní z hotové kůže

Hotová kůže je také známá jako automobilová kůže, protože je velmi žádaná pro automobilový interiér. Tento typ kůže má na sobě syntetickou vrstvu, která ji chrání před prachem, špínou a vysokými teplotami.

Přestože je hotová kůže vyrobena tak, aby vydržela věky, stále je náchylná k plísním. Zde jsou čtyři jednoduché kroky, které je třeba dodržet:

Krok č. 1. Připravte oblast

Vezměte svou stanici ven a nechte teplé počasí kouzlit. Čištění plísní na ponurém místě není tou nejlepší volbou.

Krok č. 2. Jemně ji otřete čisticími prostředky

K odstranění nečistot z kůže použijte nylonový kartáč. Naneste na něj malé množství sedlového mýdla.

Nanášejte krouživými pohyby na plesnivé skvrny, dokud viditelné nezmizí.

Krok č. 3. Vysajte kůži

Kůži vysajte na středním stupni. Jakákoli zbývající plíseň z ní ustoupí.

Krok č. 4. Hotová kůže s různým zakončením

Nechte jej zcela vyschnout na slunci. Tím se odstraní jakákoli plíseň usazená v látce.

Ošetření nedokončené kůže plísní

Neupravená kůže nemá žádnou ochrannou vrstvu proti ultrafialovým paprskům a bakteriím. Jakmile se zašpiní, může být pracný úkol jej vyčistit.

Upřednostněte odstranění skvrn tím, že je vyčistíte stejným dílem octa a vody. Nedokončenou kůži vykartáčujte kartáčem z kančích štětin.

Vysajte na nízkém stupni a zbývající pachy plísní by měly být pryč. Po dokončení nechte zcela vyschnout na slunci.

Nedokončená kůže se široce používá na taškách a batohech. Podívejte se na tento další článek o tom, jak odstranit plíseň z batohů!

Závěr

Plíseň může růst všude (nejen nad sádrokartonovými zdmi a stropy), dokonce i na vaší nejcennější kožené bundě a dokonce i na sedadlech automobilu. Představte si, že interiér vašeho auta nebo vašeho oblíbeného semišového kabátu se line funky.

Nemusíte si dělat starosti, pokud máte tento návod, jak odstranit zápach plísní z kůže.