Co je to organická matrace: Vše, co vědět

Ti, kteří chtějí vědět, co je to organická matrace, si mohou přečíst tento článek, který pojednává o dvou typech. Jeden z nich vás může dokonce překvapit. Budeme také hovořit o tom, co dělá matraci organickou.

Zajímá vás, kde koupit organickou matraci? Podívejte se do našeho seznamu, kde najdete nejlepší místa ke kontrole.

Co je to organická matrace?

Organická matrace je matrace, která je vyrobena bez chemikálií běžně se vyskytujících v tradičních matracích. Většina organických postelí se dokonce pyšní tím, že nepoužívají žádné umělé materiály, ale pouze přírodní materiály, jako je vlna a bavlna. Můžete také identifikovat dva typy matrací jako organické, s ohledem na následující vlastnosti:

Latexová matrace

Typem číslo jedna a možná nejuznávanější organickou matrací je latexová matrace. Mějte však na paměti, že latexové matrace mohou být také syntetické nebo přírodní. Přírodní latexové postele jsou organické, protože pocházejí spíše z kaučukovníků než ze syntetických latexových postelí z plastů.

Pokud vás zajímají konkrétní modely, zde jsou nejlepší přírodní latexové matrace na trhu. Všichni dodržovali Globální standard pro organický latex, aby zajistili, že si proces výroby latexu uvědomí lidské zdraví a životní prostředí.

Matrace Innerspring

Dalším typem organické matrace, kterou by člověk mohl považovat za neočekávanou, je matrace innerspring. Důvodem je, že někteří výrobci mohou pro svou celkovou konstrukci použít organické a přírodní materiály. Postel innerspring může být vyrobena z organického latexu, bavlny, vlny a tkanin a dokonce i jejich cívky jsou z recyklované nerezové oceli.

Mělo by být snadné najít organickou vnitřní pružinu, pokud znáte loga a certifikace od společností GOLS, GOTS, OEKO-TEX Standard 100, CertiPUR-US, GREENGUARD Gold a eco-Institut. Také byste chtěli zkontrolovat ostatní materiály v matraci, jako je její protipožární vrstva, která by neměla být vyrobena z nebezpečných chemikálií.

Jaký je smysl organické matrace?

Smysl nákupu organické matrace je stejný jako důvod, proč byste kupovali biopotraviny. Předpokládejme, že můžete potvrdit certifikace, že matrace je skutečně ekologická. V takovém případě si můžete být jisti, že nebudete vystaveni potenciálně nebezpečným chemikáliím v materiálech nebo těch, které jsou součástí výroby.

Pokud jste navíc citliví a alergičtí, pořízení organické matrace vám usnadní starosti s nežádoucími reakcemi na dráždivé látky.

Jsou zelené a ekologické matrace organické?

Některé matrace označené ekologicky nebo zeleně mohou být organické, ale pro tyto terminologie neexistují žádné předpisy. Podobně může značka označovat materiál matrace jako ekologický nebo dokonce označit jejich postel jako zelenou, ale žádné standardy nezajišťují, že neobsahuje chemikálie. Také byste se chtěli vyhýbat vágním tvrzením, jako jsou materiály získané z rostlin, protože je lepší, když je značka specifická pro složení matrace.

Jaké certifikace a loga hledat v organické matraci:

  • Global Organic Textile Standard (GOTS): organické lože prošlo organickými a netoxickými standardy
  • Global Organic Latex Standard (GOLS): matrace z organického latexu splňuje standardy pro lidské zdraví, bezpečnost a životní prostředí
  • Forest Stewardship Council a Rainforest Alliance Certification: obaly, latex a dřevěné materiály z organické matrace splňují kritéria pro environmentální, sociální a ekonomickou ochranu ekosystémů a pracovníků
  • GREENGUARD Gold: organická matrace má nízké chemické emise, aby zajistila kvalitu vzduchu v interiéru
  • Logo certifikace standardu obsahu OCS100: organická matrace je sledována od zdroje až po hotový výrobek
  • Logo zlaté certifikace udržitelného nábytku: ekologická matrace je dobře hodnocena pro použití udržitelných materiálů
  • Logo MadeSafe: potvrzuje, že organická matrace neobsahuje žádné toxické přísady ani páry
  • UL logo bez formaldehydu: potvrzuje, že organická matrace neobsahuje žádný formaldehyd
  • Logo certifikace PETA Vegan: potvrzuje, že organická matrace je veganská a splňuje etický standard
  • Logo Green America: společnost splnila standardy pro komunitu, spotřebitele a životní prostředí

Z čeho jsou vyrobeny organické matrace?

Organické matrace se dodávají v různých odrůdách, ale nejběžnějším materiálem je přírodní latex. Nezapomeňte zkontrolovat loga a certifikace, abyste se ujistili, že latexový materiál prošel standardy, které se nazývají organické. Ve většině organických matrací lze kromě certifikované organické latexové pěny nalézt také organickou vlnu, bavlnu a textil.

Organické matrace používají organickou vlnu jako protipožární vrstvu jako náhradu za chemické zpomalovače hoření. Výrobce se místo chemikálií může také rozhodnout pro biologickou antimikrobiální technologii. A pro hybridní innerspring nebo hybridní postele bude značka obvykle používat upcyklované materiály.

Pokud chcete více tipů na nákup ohledně tohoto typu postele, zde je návod, jak koupit organickou matraci.

Je lepší organická matrace?

Organická matrace je lepší než tradiční matrace, protože se potenciálně nevystavujete nebezpečným toxinům a chemikáliím. Kromě toho také pomáháte životnímu prostředí, protože tyto postele jsou vyrobeny z udržitelných materiálů a výrobní proces je šetrný k životnímu prostředí. Snad jedinou nevýhodou organických postelí je, že se nedají tak snadno najít a jsou dražší než syntetické matrace.

Závěr

A to je vše! Abychom zrekapitulovali, co je to organická matrace, nebo co to znamená, že je matrace organická, znamená to, že je výrobek vyroben z organických a přírodních materiálů. Matrace má také certifikace a loga, která prokazují, že splnila standardy a testy týkající se kvality, bezpečnosti a udržitelnosti.

Doufáme, že jste se z tohoto článku hodně naučili. Dejte nám vědět v komentářích, pokud máte další otázky.