4 kroky, jak snadno odstranit plíseň z čalounění

Plíseň je mikroorganismus, který se může tvořit na vašem čalounění. Provedením nezbytných kroků, jak odstranit plíseň z čalounění, se můžete zachránit před dalším poškozením.

Vzhledem k našim očekáváním ohledně dlouhé životnosti našeho nábytku trávíme nějaký čas výběrem vhodného nábytku, který doplní naše domovy a náš stylový vkus. I při pravidelné údržbě však může čalounění začít vykazovat známky opotřebení a vyžadovat opravu nebo výměnu.

Když už se vaše milované křeslo nebo pohovka neobjevuje, je ideální nebo začne zapáchat zatuchlinou. Existují opatření, která můžete podniknout k obnovení původního stavu.

Když plísně a plísně proniknou do vašeho pozemku, rychle se rozšíří po celé konstrukci, včetně podlahových prken, stropů a čalounění. Pokud máte doma plíseň nebo plíseň, musíte jej co nejdříve vyčistit, abyste zabránili dalšímu poškození vašeho zařízení a ochránili zdraví své rodiny.

Musíte ji odstranit okamžitě, protože může rychle znehodnotit látku. Plíseň na povrchu materiálu lze z čalounění odstranit pomocí několika jednoduchých pokynů.

Jak zabít plíseň na čalounění?

Než začnete, doporučujeme, abyste si pořídili kryt proti spórám plísní a nějaké gumové rukavice na ochranu rukou před spórami plísní, stejně jako jakékoli čisticí prostředky, které budete používat. Vždy byste měli otestovat čisticí prostředky na malé, nenápadné části vašeho čalounění, než je aplikujete na celý předmět.

Začněte se připravovat tím, že si obléknete dlouhé rukávy a volné kalhoty, které se nemusíte obtěžovat odhodit, jakmile dokončíte čištění čalounění. Tím se zajistí, že z čalounění odstraníte plísně a plísně.

Zde je užitečný průvodce, jaký typ respirátoru potřebujete pro plíseň.

Krok č. 1. Vystavte čalounění slunečnímu záření

Šest až osm hodin na přímém slunci udělá s čalouněným nábytkem hodně. Zde je další průvodce, jak odstranit plíseň na nábytkové látce.

Je nespolehlivé odstranit spory plísní z čalounění ve vaší domácnosti, protože by to mohlo podpořit další šíření a zvýšit počet postižených oblastí.

Pokud můžete věci přesunout ven za slunečného rána, přirozené sluneční světlo a vánek pomohou odstranit jakoukoli plíseň, která se mohla vytvořit. Když na vaše čalounění svítí slunce a vítr, pomáhají odstraňovat vlhkost z látky a vytvářejí prostředí, ve kterém se plísně obtížně množí.

Krok č. 2. Vykartáčujte formu

Čištění pohovky nebo látkového čalounění kartáčem pomůže vymýtit jakoukoli viditelnou plíseň. V případě potřeby můžete k čištění větších kusů čalounění použít také miniaturnější smeták.

Pomohlo by, kdybyste použili vysavač, když kartáč dokončil svou práci na viditelných oblastech.

Po vyčištění vyjměte vakuový sáček, který jste použili k čištění čalounění. U vysavačů bez sáčků ošetřete vnitřek dezinfekčním prostředkem zabíjejícím plísně, jako je alkohol nebo ocet.

Po každém čištění jej otřete hadříkem. Před opětovným použitím nechte vakuovou nádobu vyschnout.

Krok č. 3. Nastříkejte ocet

Pokud jde o čištění měkkého nábytku, vynikající je sprej s bílým octem. Pomůže vám odstranit plíseň z tkaniny vaší pohovky nebo polštáře.

Bílý ocet by měl být použit ve spreji a pečlivě nastříkán na celou pohovku nebo čalounění.

Mějte na paměti, že látka se příliš nenamočí – měl by fungovat pouze malý střik. Ocetový sprej je zbytečné vlhčit vodou; musíte jej plně využít.

Použijte jemný čisticí prostředek nebo mýdlo, abyste vytvořili velké množství pěny na předmětu, pokud na něm byla zpočátku plíseň. Nejlepší by bylo pěny pouze otřít do čalounění a pomocí hadříku je vetřít do látky.

Poté pomocí čistého vlhkého hadříku otřete oblast, abyste odstranili zbývající zbytky.

Krok č. 4. Třete roztok alkoholu

Smíchejte šálek lihu a šálek vody v mixovací nádobě. Všechna plesnivá místa na hadříku po zaschnutí očistěte houbou nebo hadrem.

Při kontaktu s tímto produktem můžete zabít plíseň a můžete také odstranit skvrny od plísní. Při čištění plesnivého předmětu nepoužívejte stejnou houbu na čistý předmět, abyste zabránili šíření spór plísní.

Plíseň se zhoršuje vodou a vlhkostí, čemuž se snažíme vyhnout. Použijte stejnou směs alkoholu a vody, důkladně vyčistěte pohovku, než ji necháte vyschnout na vzduchu tak dlouho, jak je to nutné na slunci.

Proč čalounění plesniví?

Čalounění plesniví, pokud nastavení přispívá k růstu plísní, jako v mnoha vlhkých prostředích. Spórám plísní se daří v prostředí, které je vlhké, teplé a ponuré.

Použití přirozeného světla, dostatečné proudění vzduchu a regulace vlhkosti jsou zásadní pro to, aby k tomu nedocházelo.

Závěr

Plíseň nebo plíseň mohou způsobit alergickou reakci, která může způsobit alergie a další onemocnění. Vědět, jak odstranit plíseň z čalounění, může zachránit vás a vaši rodinu před jakýmkoli zdravotním rizikem.