Jak horká by měla být voda do koupele pro miminko? Tipy

Jak teplá by měla být voda na koupání pro miminka? Nejlepší způsob, jak koupat dítě, je v teplé vodě. Teplota vody by měla být asi 100 stupňů Fahrenheita nebo 38 stupňů Celsia.

Teplotu vody můžete před koupáním miminka zkontrolovat pomocí teploměru. Pokud je voda příliš horká, může způsobit popáleniny. Pokud je voda příliš studená, může se vaše dítě cítit nepříjemně. Je důležité, aby voda ve vaně měla příjemnou teplotu pro vaše dítě

V dnešní době je na trhu k dispozici mnoho různých typů dětských van. Některé vaničky mají zabudované ohřívače, které udržují stálou teplotu vody, takže se nemusíte bát, že by byla pro vaše miminko příliš horká nebo studená.

Jiní rodiče raději používají ke koupání svých dětí umyvadlo nebo velkou vanu. Ať už zvolíte kteroukoli metodu, před koupáním vašeho dítěte se ujistěte, že voda má správnou teplotu.

Kdy můžete začít používat tělové mýdlo na dítě?

Americká pediatrická akademie (AAP) doporučuje, abyste mohli začít používat mytí těla u dítěte, když je mu asi šest měsíců. Je však důležité používat jemné mýdlo, které neobsahuje agresivní chemikálie. Hledejte tělové mýdlo, které je speciálně navrženo pro kojence a batolata. Vyhněte se používání tělových mýdel pro dospělé, protože mohou být pro jemnou pokožku vašeho děťátka příliš drsné.

Při výběru tělového mycího prostředku pro vaše dítě si pozorně přečtěte seznam složek. Některé běžné dráždivé látky, které se vyskytují v mnoha tělních mycích prostředcích, zahrnují laurylsulfát sodný a laurethsulfát amonný. Tyto složky mohou u některých miminek způsobit suchost, zarudnutí a svědění. Pokud má vaše dítě citlivou pokožku, hledejte tělové mýdlo bez sulfátů a jiných agresivních chemikálií.

Někteří rodiče dávají přednost použití dětského šamponu jako mytí těla pro své děti. Dětský šampon je většinou šetrnější než běžné tělové mycí prostředky a neobsahuje žádné dráždivé sulfáty. Některým dětem se však může zdát, že dětský šampon příliš vysušuje. Pokud je pokožka vašeho dítěte po použití dětského šamponu suchá nebo podrážděná, zkuste přejít na jemné mytí těla vyrobené speciálně pro kojence a batolata.

Poznámka: Pokud chcete při koupání miminka prozkoumávat, podívejte se, kdy můžete na miminko použít bublinkovou koupel, abyste získali nápady.

Je dětský šampon bezpečný pro děti?

To je otázka, kterou si klade mnoho rodičů. Odpověď bohužel není jednoduchá.

Na trhu je mnoho různých typů dětských šamponu a každý z nich obsahuje jiné složky. Některé z těchto složek mohou být pro děti bezpečné, zatímco jiné nemusí. Před použitím každého dětského šamponu je důležité číst etikety, abyste se ujistili, že neobsahuje žádné škodlivé chemikálie.

Některé z nejběžnějších škodlivých chemikálií nalezených v dětských šamponech zahrnují sulfáty a ftaláty. Sulfáty mohou způsobit podráždění kůže, zatímco ftaláty mohou interferovat s hormony a vývojem.

Pokud si nejste jisti, zda je určitý typ dětského šamponu pro vaše dítě bezpečný či nikoli, poraďte se se svým pediatrem. Může vám poradit, které značky je bezpečné používat a kterým se vyhnout.

Obecně je nejlepší zůstat u dětských šamponů, které jsou vyrobeny z přírodních surovin. Tyto šampony bývají pro kojence bezpečnější než ty, které obsahují agresivní chemikálie.

Čím bych měl mýt pokožku svého dítěte?

Na trhu existuje celá řada různých typů dětských myček a může být matoucí rozhodnout, který z nich je pro vaše dítě nejlepší. Někteří rodiče dávají přednost použití mýdla speciálně vyrobeného pro kojence, zatímco jiní volí jemné mytí těla.

Při výběru dětského prádla byste měli vzít v úvahu typ pokožky vašeho dítěte a to, zda nemá nějaké alergie. Pokud má vaše dítě citlivou pokožku, možná budete chtít vybrat mycí prostředek bez parfemace a jiných agresivních chemikálií. K dispozici jsou také organické a zcela přírodní možnosti, pokud hledáte něco šetrnějšího k životnímu prostředí.

Bez ohledu na to, jaký typ dětského mycího prostředku si vyberete, je důležité se ujistit, že se dobře napěníte a zcela opláchnete.

Kdy přestanete používat dětské praní?

Kolem dvou let může vaše dítě začít samo pěnit. Můžete pokračovat v používání dětského mycího prostředku, dokud nebudou připraveni přejít na běžné mýdlo. Baby Wash je skvělý způsob, jak je zvyknout na pocit pěny na kůži. Navíc je dostatečně jemný, aby nezbavoval pleť přírodních olejů, které potřebuje.

Existuje spousta možností pro mýdla pro děti, ale pokud hledáte přirozenější možnost, zkuste mýdlo na bázi olivového oleje. Bude šetrný k pokožce vašeho dítěte a pomůže ji udržet zdravou!

Můžete použít mýdlo u novorozenců?

Mýdlo není pro novorozence nutné. Vernix caseosa, vosková látka, která pokrývá dětskou pokožku v děloze, bude chránit a hydratovat dětskou pokožku během prvních týdnů života. Pokud se rozhodnete použít mýdlo, ujistěte se, že používáte jemné, nedráždivé mýdlo. Vyhněte se používání vonných mýdel nebo bublinkových koupelí, protože mohou dráždit.

V některých situacích může být u novorozence nutné mýdlo. Například, pokud má dítě infekci nebo čepici kolébky, může lékař předepsat mýdlo, které pomůže léčit tento stav. V těchto případech je důležité pečlivě dodržovat pokyny lékaře o tom, jaké množství a jaký typ mýdla použít.

Jaké produkty do koupele potřebuji pro novorozence?

-Osuška s kapucí. To udrží vaše dítě v teple poté, co vyleze z vany.

– Šampon a mýdlo. Šamponu potřebujete jen malé množství, protože pokožka novorozenců je velmi jemná. Hledejte dětský šampon bez slz.

-Hračky do vany. Ty mohou zabavit vaše dítě ve vaně.

– Žínka. Budete to potřebovat, aby vám pomohly vyčistit vlásky a tělo vašeho dítěte.

– Krém na vyrážku z plen. Pokud má vaše miminko citlivou pokožku, možná ho budete chtít namazat krémem na plenkovou vyrážku, než je dáte do vany.

Kdy můžete začít používat perličkové koupele pro miminka?

Děti mohou začít používat perličkové koupele kolem šesti měsíců. Je důležité používat bublinkovou koupel bezpečnou pro děti, která netrhá a má vyvážené pH. Ujistěte se, že se vyhněte bublinám v blízkosti očí a úst dítěte a vždy své děťátko sledujte, když je ve vaničce. Perličkové koupele mohou být pro děti zábavným způsobem, jak si hrát a uklízet!

Některé věci, které je třeba mít na paměti, když dáváte svému dítěti bublinkovou koupel:

  • Ujistěte se, že se vyhnete bublinám v blízkosti očí a úst dítěte.
  • Vždy mějte své ratolesti ve vaně pod dohledem.
  • Ujistěte se, že voda není příliš horká – měla by být příjemně teplá, jako ve vaně.
  • Používejte bublinkovou koupel bezpečnou pro děti, která netrhá a má vyvážené pH.