4 jednoduché kroky, jak vyrobit zvukotěsné závěsy!

Nežádoucí hluk může proniknout do vašeho domova a narušit vaši koncentraci nebo spánek. Chcete-li se zachránit, můžete se obrátit na závěsy pohlcující zvuk. V tomto článku se dozvíte jednoduché kroky, jak vyrobit zvukotěsné závěsy.

Je to docela snadné. Možná z něj budete chtít udělat novou záclonu nebo ji můžete také přidat jako podkladovou vrstvu ke staré sestavě záclon. V případě posledně jmenovaného budete potřebovat pouze šicí nástroje, jako je jehla, nit, měřicí páska nebo jakékoli jiné zařízení na měření vzdálenosti a nůžky. Poté můžete blokovat rušivé zvuky přicházející do vašeho domova.

Výběr materiálu pro vaši zvukotěsnou záclonu závisí na záclonách, které kupujete. Když hledáte nejlepší zvukotěsný materiál, vyberte si sametové, polyesterové nebo semišové záclonové materiály, které mají vlákna navíc.

Můžete se také rozhodnout pro tepelně izolované závěsy jako dobrou alternativu. Jsou také účinné při zadržování zvuku a pokrývají každou vzduchovou mezeru.

4 snadné kroky k výrobě zvukotěsných závěsů

Níže jsou uvedeny materiály, které je třeba připravit, když plánujete, jak vyrobit zvukotěsné závěsy;

 • Jakékoli dva kusy látky podle vašeho výběru musí být stejně velké, široké a dostatečně dlouhé, aby se vešly do vašeho okna.
 • Kus pro vycpávání materiálu uvnitř syntetické přikrývky by měl být alespoň o 2 cm užší a o 2 cm kratší než vaše látka
 • Dvě očka pro zavěšení závěsů
 • Bavlněná nit
 • Svinovací metr
 • Špendlíky
 • Nůžky
 • Šicí stroj
 • Švadlenská křída

Krok č. 1: Změřte rozměry okna

Prvním krokem, když plánujete, jak vyrobit zvukotěsné závěsy, je měření. Začněte tím, že změříte výšku a šířku okna a pokryjete veškerý prostor, který chcete, aby vaše záclony pohlcující zvuk zabraly.

Aby byla zajištěna dostatečná zvuková pohltivost, ujistěte se, že závěsy pokrývají celou plochu vašeho okenního prostoru. Pokud chcete zakrýt posuvné sklo nebo okno od podlahy ke stropu, zvažte, že vaše záclony musí dosahovat až k podlaze a je v pořádku přidat jeden nebo dva centimetry navíc, abyste byli bezpečnější.

Účinnost vašich zvukotěsných závěsů závisí na množství pokryté plochy. Pokud byste chtěli udělat věci na koncích vaší záclony, aby mohly mít leštěnou povrchovou úpravu, přidejte další dva palce k hornímu okraji a spodní části záclonové látky s dalšími půl centimetry na obou stranách.

Krok č. 2: Zahrnout více záhybů

Zvětšete měření šířky zdvojnásobením. Chcete-li dosáhnout efektivního nastavení závěsu, zahrňte do závěsu více záhybů, pohltí více vnějšího zvuku. To znamená, že pro okno, které je široké 5 stop, byste měli plánovat použití 10 stop látky.

Krok č. 3: Složení a sešití

Přehněte lemy pomocí špendlíků a přišijte je na místo jehlou a nití. Při skládání se ujistěte, že jste složili více než 2 palce na horním a spodním okraji, půl palce po stranách. Nechte horní konce lemu otevřené, aby jím prošla tyč.

Pokud byste raději nedělali stehy, můžete lemy spojit lepicí lemovací páskou. Vložte ji pod okraj lemu a poté pásku zajistěte na místě žehličkou. Můžete se také řídit pokyny z balíčku produktu.

Krok č. 4: Zavěste zvukotěsný závěs

Posledním krokem, jak vyrobit zvukotěsné závěsy, je zavěšení závěsu. Protáhněte záclonovou tyč otevřeným lemem a zavěste hotový zvukotěsný závěs.

Tipy pro výrobu zvukotěsných závěsů 

Měli byste však znát tři užitečné tipy, když budete zjišťovat, jak vyrobit zvukotěsné závěsy, abyste z těchto závěsů získali nejlepší efekty pro snížení zvuku. Oni jsou;

 • Kupte si čtyři panely pro každé z vašich oken, ne pouze dva. V účinnosti záleží na hustotě a čím více se vám vejde do místnosti a okna, tím lepšího efektu dosáhnete.
 • Ujistěte se, že zakoupíte závěsy s délkou 96 palců namísto záclon s 84 palci. V důsledku toho budete mít závěsy od stropu k podlaze, zejména ty s 8palcovým stropem.
 • Použitím stropních držáků pro závěsy se závěsy přiblíží ke stropu a v důsledku toho budou blokovat více zvuku.

Fungují záclony blokující hluk?

Když odhlučníte záclony, výrazně to změní efekt hluku. Závěsy sice nezabrání vstupu zvuků, ale dokážou pohltit spoustu zvuků.

Ale pokud stále chcete dosáhnout utlumeného efektu hluku, možná budete chtít přidat další zvukotěsné materiály do zvukotěsných závěsů, které jste vyrobili.

Jak si mohu vybrat vysoce kvalitní zvukotěsnou záclonu?

Chcete-li získat účinnou zvukotěsnou záclonu, musí být objemná, pevně tkaná a musí pokrývat pouze od stropu k podlaze vašeho okna, musí být také o několik centimetrů více než vaše okno po stranách.

Nejdůležitější je, aby vaše zvukotěsné závěsy pokrývaly co největší obvod kolem vašeho závěsu. Díky tomu vytvoří záhyby záclon dostatečné utěsnění kolem povrchu okna.

Jaké jsou výhody zvukotěsných závěsů?

Kromě schopnosti zvukotěsných závěsů dodat vašemu domovu, bytu nebo kanceláři tišší efekt, můžete využít i další skvělé výhody těchto protihlukových závěsů. Tyto výhody zahrnují;

 • Stínění vašeho domova před pronikáním světla: Efekt zatemnění můžete dosáhnout, když použijete zvukotěsnou záclonu, což je velmi oblíbený efekt, který lidé ve svých domovech chtějí.
 • Získáte také více izolačních vrstev látky, které vám pomohou v horkém a chladném období.
 • Instalace zvukotěsných závěsů ve vašem prostoru je jednoduchá a snadná.
 • Dostanete mnoho zvukotěsných závěsů navržených tak, aby fungovaly v základech akustických funkcí, což v maximální možné míře zamezuje vstupu zvuku.

Závěr

I když použití zvukotěsných závěsů nemusí být stejné jako mít zvukotěsné okno, je to stále vynikající prostředek ke snížení vnikání zvuku za velmi dostupnou cenu. Jednoduché kroky k výrobě zvukotěsné záclony popsané v tomto článku vám pomohou vyrobit zvukotěsné záclony, které slouží jako zvukotěsné a blokují zvuk, který přichází zvenčí do vašeho prostoru.