3 snadné kroky, jak odstranit plísně ze silikonu

Setkali jste se někdy se silikonem a na jaké věci se běžně používá? Pokud ano, přemýšlíte, jak odstranit plísně a plísně ze silikonu?

Silikon je jedním z produktů inovací vyrobených pomocí vědy k vytvoření robustnějšího, spolehlivějšího, ale cenově dostupného materiálu ve stavebnictví a dalších průmyslových odvětvích. Jsou to typicky pryskyřice, lubrikanty, vodoodpudivé povlaky, tmely, chirurgické implantáty a elektrické izolátory.

Tento pružný materiál má některé přiměřeně praktické využití, dokonce i jako meziprodukt (látky používané k výrobě jiných produktů), takže je nutné vědět, jak kompenzovat jeho slabé stránky. To zahrnuje ochranu před nečistotami, napadením organismy a korozí.

Kroky pro odstranění plísní a plísní ze silikonu

Plísně a plísně se technicky neživí syntetickými materiály, jako je silikon. Obvykle se však na jejich povrchu lepí organické látky a oleje, kde se může hromadit vlhkost a tím prosperující houby.

Chcete-li odstranit takové organismy a masy, které produkují, zde jsou kroky, které musíte dodržet.

Krok č. 1. Vyčistěte okolní oblast

Plísně a plísně se šíří především tím, že vysílají své spóry, aby se svezly se vzduchem, který fouká na oblast, kde rostou. Tento vzduch se pohybuje do oblastí s nižší koncentrací, teplotou a všude tam, kde jej táhne určitá síla.

První věc, kterou musíte udělat, je omezit jejich šíření vyčištěním oblasti kolem aplikovaného silikonu napadeného plísní. Umístěte je na čisté a čisté místo, daleko od místa, na kterém budete pracovat, aby vám dobře nepřekážely.

Pokud po vyčištění plísní a plísní budete mít čas, měli byste zvážit, zda později každou z věcí, které jste přesunuli, otřete roztokem na hubení plísní, pro případ, že by měly spory. Koneckonců, ty věci nelze vidět, zvláště pokud právě přistály a ještě nevyklíčily.

Krok č. 2. Připravte si čisticí roztok

Po vyčištění oblasti byste si nyní měli připravit roztoky a nástroje, které později použijete k hubení a odstraňování plísní a plísní a čištění silikonu. To by byl bílý ocet, jedlá soda, peroxid vodíku a chlorové bělidlo.

Pro bílý ocet by měl každý ocet zakoupený v obchodě stačit, pokud obsahuje kyselinu octovou, a vybrat si takový, který obsahuje co nejvíce uvedené kyseliny. Toto bude váš roztok na hubení plísní, který musíte smíchat s vodou, abyste vytvořili roztok 50-50, s objemem dostatečným k pokrytí oblasti zájmu.

U jedlé sody to bude opět jakýkoli produkt zakoupený v obchodě. Tento produkt budete potřebovat k odstranění jakékoli lepivosti a přilepeného oleje na silikonu smícháním s takovým množstvím vody, aby vznikla pasta.

A konečně, pro peroxid vodíku to budete potřebovat na odolné skvrny zanechané populací plísní. Jak jsme již zmínili, můžete pro tento účel použít také chlorové bělidlo, přičemž chlor je toxičtější než ten druhý.

Po získání a promíchání uvedených látek je odstavte. Budete také potřebovat mýdlo na mytí nádobí nebo jemné mýdlo, kartáč a hadry.

Krok č. 3. Použijte roztok a nástroje a vyčistěte

Dalším krokem je zabít a odstranit plísně a plísně. Nejprve nastříkejte roztok bílého octa na plísně nebo plíseň, které vidíte, a nechte ho tam asi 10–15 minut sedět, než jej otřete hadříkem nebo papírovým kapesníčkem.

Poté, co vymažete všechny viditelné plísně, naneste na silikonové povrchy mírně hustou pastu z jedlé sody a poté ji vykartáčujte. To pomůže s mastnotou, olejem a dalšími nepořádnými věcmi připojenými k silikonu.

Poté sodu opláchněte a otřete, nastříkejte peroxid vodíku nebo chlorové bělidlo a poté znovu namočte na 10-15 minut. Opláchněte jej a očistěte povrchy mýdlem, opláchněte vodou z vodovodu.

Všechny povrchy osušte čistým hadříkem a zkontrolujte, zda na nich nezůstaly nečistoty nebo skvrny. Pokud některý z uvedených problémů přetrvává, opakujte aplikaci doplňkového řešení.

Abychom byli konkrétnější, zde je návod, jak vyčistit plíseň od utěsnění ve sprše.

Z čeho je silikon vyroben?

Silikon je jakýkoli produkt obsahující střídající se atomy kyslíku a křemíku, také známý jako polysiloxan. Jakýkoli produkt vyrobený prostřednictvím nebo se směsí sloučenin, které obsahují uvedené páry Si-O, je typicky kategorizován jako silikony.

Vyrábějí se různými reakcemi s jinými molekulami, ale na rozdíl od jiných průmyslových polymerů jsou anorganické a definují, jaká rozpouštědla je mohou rozpustit.

Oblíbené jsou silikony, které mají vlastnosti, jako je stabilita při nízkých a vysokých teplotách, chemická inertnost a odolnost vůči vodě a oxidaci. Ohrožují je však silné kyseliny, zásady a hydrolýza.

Jak odstranit skvrny ze silikonu

Odstranění skvrn obvykle závisí jak na barevném materiálu, tak na materiálu, který se zabarvil. V případě silikonu budou mírné skvrny padat po aplikaci peroxidu vodíku a chlorového bělidla pro odolnější skvrny.

Důležitá věc, kterou je třeba poznamenat, v případě silikonu je, že je citlivý na určité látky, jako jsou uhlovodíkové oleje a reakce, jako je hydrolýza.

V případě, že vás to zajímá, zde je návod, jak odstranit plíseň z nádobí, kromě silikonů.

Závěr

Plně jsme odhalili, jak odstranit plísně ze silikonu, a také některé informace o silikonu. Jsou to docela odolné a spolehlivé materiály, takže pravidelné čištění by mělo stačit, aby se z nich nestal odpad.