Snadný třístupňový průvodce opravou vodou poškozeného podkladu

Vodou poškozené podklady je třeba ihned vysušit, opravit a vyměnit. Přečtěte si podrobný návod, jak opravit vodou poškozené podklady.

Co se stane, když podklad zvlhne?

Podlaha je jednou z důležitých součástí vašeho domova. Tam spočívá podlahová krytina a podložka. Vy, váš nábytek a vaši mazlíčci můžete chodit po finální podlaze díky podkladu.

Vzhledem k tomu, že podklad je obvykle překližkový materiál, je náchylný k poškození vodou. K poškození vody dochází, když podklad navlhne. Ať už je to rozbitá trubka, povodeň nebo dokonce příliš studená klimatizace, může poškodit vaši podlahu.

Když se voda a vlhkost dostanou do kontaktu s podkladem, může dojít k plísním a hnilobě. Vaše podlahy mohou být skřípavé a prasklé. Se značným poškozením vodou může vaše podlaha dokonce klesnout, když na ni stoupnete.

Proto je důležité dávat pozor na tyto známky poškození vodou. Když si všimnete těchto znaků, musíte opravit poškození vodou co nejdříve

Jak opravujete vodou poškozené podklady?

Pokud je poškození minimální, existují způsoby, jak podklad opravit vlastními silami. Přečtěte si, jak na to.

Krok č. 1. Příprava

Prvním krokem při opravě podkladů je zjistit, odkud voda pochází. Poškození vody v podkladu je obvykle způsobeno netěsnými trubkami, dřezy a vodou z povodní.

Pokud netěsnosti způsobí poškození vodou, musíte před jakoukoli opravou netěsnost zastavit. Před opravou nechte oblast trochu zaschnout.

Dále budete muset stáhnout koberec. Když je konečná podlaha odhalena, budete muset odstranit tuto a podložku, abyste odhalili podklad.

Tyto vrstvy opatrně odstraňte, abyste získali přístup k podkladu. Pamatujte, že tyto vrstvy budete muset vrátit zpět na místo.

Krok č. 2. Provádění oprav

Nyní, když vidíte podklad, zmapujte díly, které je třeba opravit. Oblasti poškozené vodou označte křídou nebo jakýmkoli fixem.

Značky budete muset udělat o něco větší než obvykle. Musíte zahrnout povrchy mimo oblasti poškozené vodou. Pokud je to možné, označte až k nejbližšímu sousednímu podlahovému trámu.

Nasaďte si rukavice, brýle a protiprachovou masku; je čas vyříznout poškozený podklad. Pomocí kotoučové pily nastavené na hloubku palce se řiďte značkami, které jste udělali. Buďte opatrní!

Pomocí páčidla jemně vypáčte poškozené podklady. Pokud uvidíte nějaké uvolněné hřebíky, zlikvidujte je spolu s poškozeným podkladem.

Poškozené podložky a další nečistoty uložte do pevného odpadkového pytle. Nezapomeňte je později řádně vyhodit.

Vysavač dokáže vyčistit veškerý zbývající prach, dřevěné částice a nečistoty z podkladu. Než přejdete k dalšímu kroku, ujistěte se, že je oblast poškozená vodou čistá.

Podklad nechte několik dní zaschnout. Chcete -li urychlit dobu sušení, můžete použít velké ventilátory a odvlhčovače. Umístěte je poblíž postiženého podkladu.

Krok č. 3. Dokončovací úpravy

Zasaženou oblast budete muset často kontrolovat. Jakmile je zcela suchý a bez plísní, nyní je čas na finální úpravy.

Začněte vyztužením podlahových nosníků poškozených vodou. Můžete je posílit tím, že vedle podlahových nosníků položíte dřevěnou desku o rozměrech 2 palce na 6 palců.

Jakmile jsou výztuhy dokončeny, můžete nyní znovu nainstalovat podkladní podlahu. Ujistěte se, že používáte nový podkladový materiál nařezaný na odpovídající velikost.

Ponechte příspěvek osminy palce pro případ, že by se podkladový materiál roztáhl. Nové podklady připevněte pomocí pozinkovaných hřebíků nebo palubních šroubů.

Nyní můžete všechny vrstvy vrátit na místo. Začněte podkladem, poté podlahovou krytinou. Nakonec položte koberec zpět na místo.

Kolik stojí oprava vodou poškozeného podkladu?

Oprava podkladu poškozeného vodou je velký projekt. Oprava podkladu vyžaduje spoustu času, úsilí a prostředků. Opravy se mohou pohybovat od 500 do 700 dolarů.

Pojištění majitele domu však může pokrýt některé náklady na opravu podkladu. Škody způsobené povodněmi a náhlými událostmi jsou většinou pojištěny. Úplné podrobnosti konzultujte se svým dodavatelem a poskytovatelem pojištění.

Kdy byste měli vyměnit podklad?

Poškození vody na vašem podkladu je vážným problémem. Může to ovlivnit celistvost vašich podlah, stejně jako celého vašeho domu. Proto musíte co nejdříve řešit jakékoli známky poškození vodou na vašem podkladu.

Pokud na podlahách zpozorujete skřípavé zvuky, prasklé dlaždice nebo klesající části, je to pravděpodobně známka poškození vodou. Netěsné potrubí a unikající dřez jsou také důvodem k obavám.

I když je levnější zkontrolovat poškození vodou sami, je nejlepší zavolat odborníka. Odborníci na podlahy mohou vaše podklady řádně posoudit a opravit.

Závěr

Protože je podlahová krytina nedílnou součástí vašeho domu, je důležité ji udržovat ve špičkové formě. Nejlepší je všimnout si známek poškození vodou a provést příslušné opravy hned na začátku. Naštěstí už víte, jak opravit vodou poškozené podlahy.