Jak ručně vyrobit sedačku na židli v 7 snadných krocích

Babičky vás možná jednou naučily, jak ručně hůlkovat křeslo. Možná jste našli tyto mřížově vyhlížející židle na bleším trhu, nebo jste si online všimli obrázku židle v plechu.

Ať už je důvod jakýkoli, ruční práce na židli na židli je činnost, kterou mnozí neznají. Bez ohledu na to, jak tradiční nebo stará akce může vypadat, dokazuje, jak populární je tento úkol, že jste jej dokonce hledali online!

Kroky tkaní židle

Samotné pálení židle se může zdát jako nejsložitější úkol na světě. Přesto můžete tuto výzvu snadno projít, jakmile ji pochopíte.

Na začátek je potřeba si připravit nějaké materiály. Tyto nástroje mohou snížit obtížnost tohoto úkolu a pomoci vám s celým procesem.

Nasaďte kleště na nos, vylisovaný čistič drážek, rovnačku, zubní trsátko a třtinovou jehlu. Tyto materiály můžete dát na stranu, aby vám pomohly, když je budete potřebovat. Kleště na nos a zubní trsátko však tento proces usnadňují, protože je můžete použít k přístupu na těžko dostupná místa.

Můžete také najít výhody použití velikosti třtiny. Může vám říci, jakou velikost hůlky musíte koupit, aby byla kompatibilní s otvory vaší židle.

Krok č. 1. Nejprve spusťte svisle

Před samotným procesem si nejprve připravte hůl. Tím předejdete tuhé a suché hůlce, která se vám dlouhodobě nebude líbit.

Jakmile je hůl připravena, vyberte nejdelší prameny, které chcete použít. V prvních třech krocích se vám snadněji splétají, protože používáním delších pramenů se vyhnete uzlům.

Chcete -li začít, najděte středový otvor v přední a zadní části sedadla židle. Pokud existují dvě centra, můžete si svobodně vybrat, do kterého půjdete jako první. Můžete je označit kolíčkem nebo perem.

Vložte jeden konec třtiny do středu a přidržte jej na místě. Jakmile je na dně, můžete ho vzít a přivést do díry vedle vytažení skrz vrchol. Tento postup opakujte, když svislé prameny vyplňují sedadlo židle.

Tip: Zajistěte, aby „správná“ nebo lesklá strana hůlky směřovala k vám. V tomto kroku byste se také mohli vyvarovat vkládání holí do úhlopříček, protože to může tento proces zničit.

Jemně zatáhněte za každý pramen, aby hůl nezůstala ochablá. Třtinové prameny jsou tkané mokré, takže těsné prameny se mohou při sušení přetrhnout.

Krok č. 2. Nejprve spusťte vodorovně

Stejně jako to, co jste udělali v posledním kroku, to zopakujte zde, ale místo toho horizontálně. Umístěte první vodorovný pramen na svislý v předchozím kroku.

U čtvercového křesla nedávejte do jeho čtyř rohů hole. Tato místa jsou uložena pro použití v dalších krocích.

Krok č. 3. Druhý běh svisle

Pro druhý běh položte další sadu svislých pramenů na prameny z prvního a druhého kroku. Upravte je mírně napravo od prvních svislých pramenů třtiny.

Krok č. 4. Druhý běh horizontálně

Skutečná práce začíná zde! Postupujte podle pokynů pečlivě, protože tento krok může být mírně matoucí, zejména pro začátečníky.

Spusťte pramen třtiny pod prvními horizontálními prameny. Propleťte je přes druhé svislé prameny a poté pod první svislé prameny třtiny.

Dávejte pozor, abyste v tomto kroku nesrovnali hole. Můžete použít jehlu na hůl, ale při používání se vyhněte zničení jiných pramenů třtiny.

Než půjdete na diagonální běhy, nejprve svažte volné hole. Znovu obnovte pružnost pramenů navlhčením pomocí vlhkého hadříku.

Vázejte prameny tak, že dvakrát smyčkujete konce a poté je přestřihnete. Nestříhejte uzel, jen několik přebytečných pramenů.

Krok č. 5. Nejprve spusťte diagonálně

Můžete si svobodně vybrat, kdekoli chcete začít. Je však upřednostňováno začít v levém rohovém otvoru v přední části židle. Tato díra je také tím, že jedna zůstala netkaná od prvních kroků.

Nyní splétejte svislé prameny a pod vodorovné. Ať už skončíte kdekoli, dejte hůl pod otvor a zatáhněte z pravé strany.

Tato akce pak inicializuje vytvoření „X“ na sedadle. Vytvoří zde první vlákno a další v následujícím kroku.

Krok č. 6. Druhý běh diagonálně

Přejeďte hůlkou po vodorovných pramenech a pod svislými. Nyní můžete dokončit celou formaci „X“.

Krok č. 7. Dokončete ohraničení

Se sedačkou na židli jste téměř hotovi. Stačí přidat ohraničení nebo pořadač.

Jak vyčistit sedačky z křesel

Také vaše sedačky na židli vyžadují péči a lásku jako vaše běžné židle. Zde je několik tipů a rad, jak zajistit kvalitu sedadel z hůlky: Péče o křesla.

Závěr

Pro představu, kolik lidí ví, jak ručně vyrobit sedadlo židle? Určitě to nebudete vědět, ale teď jste jedním z nich!

Realizace tohoto projektu může být úplná výzva, ale vidět hotový výrobek je uspokojivé. Stačí si zapamatovat sedm kroků a projít je, a tento úkol je jen hračka.