Snadný pětikrokový průvodce vlastními silami, jak vyčistit vodou poškozený koberec

Pro začátečníky, kteří chtějí vědět, jak vyčistit vodou poškozený koberec, byste se měli podívat na tohoto rychlého a snadného průvodce. Údržba vašeho koberce zabere jen šest kroků.

Tento článek také uvede několik pokynů, které byste si měli pamatovat, když narazíte na konkrétní scénáře s vodou poškozeným kobercem, takže zůstaňte v kontaktu až do konce tohoto hodnotného čtení!

Potřebné materiály

Než přistoupíte k níže uvedenému postupu, ujistěte se, že máte následující materiály. Pokud máte kompletní sadu, můžete vyrazit!

 • Dmychadla, ventilátory nebo odvlhčovače
 • Rukavice
 • Polstrování koberců
 • Dezinfekční prostředky
 • Parní čistič
 • Antimikrobiální dezinfekční prostředek

Čištění koberců poškozených vodou

Krok č. 1. Bezpečnost na prvním místě

Než začnete cokoli jiného, ​​ujistěte se, že všechna elektrická zařízení rozptýlená ve vašem pracovním prostoru jsou mimo váš koberec, zejména od jakékoli formy vody. Přesuňte také všechny části nábytku, které během vašeho procesu představují nebezpečné nebezpečí.

Krok č. 2. Zhodnoťte situaci

Pozorujte svůj koberec a zkuste nejprve vyhodnotit situaci. Mělo by odpovědět na následující otázky:

 • Jaký je rozsah poškození koberce?
 • Obsahuje voda nějaké kontaminované materiály, které by mě mohly ohrozit?
 • Je můj koberec nový a ještě nebyl poškozen?
 • Ovlivnila plíseň vážně můj koberec?

Krok č. 3. Vysušte poškozený koberec

Mít koberec poškozený vodou může způsobit plísně a rychle roste. Proto musí tento proces při provádění tohoto postupu dosáhnout určité rychlosti.

Koberec lze obnovit, pokud materiál zcela vysušíte do 24 hodin. K vysušení koberce můžete použít následující materiály:

 • Mokré nebo suché vysávání – to může pomoci vytáhnout vodu z vašeho koberce. Tato metoda je levná, ale ušetří vám čas při pokusu o čištění poškozeného materiálu.
 • Dmychadlo, ventilátory nebo odvlhčovače – Tyto materiály vám pomohou vyschnout koberec ještě rychleji, a to nastavením nástroje, který zajistí správnou cirkulaci vzduchu.
 • Sluneční teplo – Pokud vám počasí dovolí pokrok, můžete otevřít okno nebo dveře a pomoci tak vyschnout. Tento proces však obvykle vyžaduje čas, takže by bylo nejlepší, kdybyste pro rychlejší postup zahrnuli také ventilátor, ventilátor nebo odvlhčovač.

Krok č. 4. Zkontrolujte polstrování koberce

Budete muset zkontrolovat polstrování vašeho koberce. Pokud je vyroben z uretanové pěny, je tento materiál častou obětí poškození vodou. Když je silně zasažen, bude obtížné ho vysušit, protože v polstrování bude stále voda.

Pokud máte na koberci nějaké vycpávky, budete ho muset vytáhnout nahoru a odstranit výplň pod materiálem. Doporučujeme, abyste během tohoto procesu nosili rukavice a když vše odstraníte, zahrňte rukavice, které jste použili pro tento krok.

Až budete hotovi, musíte koberec položit a pokračovat v procesu sušení. Jakmile podlaha vyschne, dezinfikujte ji dezinfekčním roztokem a počkejte, až úplně vyschne.

Poznámka: Je nutné zkontrolovat, zda nedochází k deformacím a deformacím. Pokud jsou části poškozené, vyměňte materiály.

Krok č. 5. Přeinstalujte koberec

Když je vše suché, můžete získat novou sadu kobercových podložek a položit ji na koberec zpět na místo.

Poznámka: Pokud je přeinstalování příliš náročné na řešení, je -li to nutné, zavolejte odbornou pomoc a zajistěte, aby byla instalace správná. Mohou také poskytnout pojistné krytí pro případ, že by se znovu vyskytly problémy.

Krok č. 6. Čistý vodou poškozený koberec

Ujistěte se, že kolem vašeho koberce nejsou žádné nečistoty, špína nebo choroboplodné zárodky. Už nikdy nedělejte stejnou chybu.

Můžete použít parní čistič nebo jakýkoli systém čištění koberců. Pokud nic z toho nemáte, můžete si v tuto chvíli najmout profesionála.

Je možné obnovit polstrování koberců?

Ano! Kobercové polstrování lze obnovit, pokud je čisté od vody po dobu kratší než 48 hodin.

Mohu znovu použít špinavou vodu z koberce?

Krátká odpověď je ne. Protože je voda plná nečistot a nečistot, měli byste se jí okamžitě zbavit.

Mám vyčistit koberce kontaminované záplavovou vodou?

Nepokoušejte se prát koberce nebo koberce, dokud si nebudete jisti, že nejsou kontaminované. Budete muset odstranit nábytek, který by mohl být poškozen nebo způsobit skvrny v domě. Pokud k tomuto problému dojde, bude to další krize, zejména pokud to není zahrnuto ve vašem pojistném rozpočtu.

Závěr

Jsme rádi, že jste se dostali k tomuto užitečnému článku o čištění koberců poškozených vodou. Uvedené kroky pomohou zachránit váš drahocenný koberec.

Pokud budete správně dodržovat pravidla, nemusíte vyhazovat příliš mnoho peněz! V některých případech by však bylo nejlepší nechat to na profesionálech, pokud je to vážně poškozeno.