Jak opravit dřevěné skříňky poškozené vodou: 4 snadné kroky

Pokud je vaše oblast náchylná k drsným povětrnostním podmínkám a chcete své skříně zachovat, musíte se naučit, jak opravit dřevěné skříně poškozené vodou. Koneckonců, ty a téměř každý kus dřevěného nábytku v našich domovech jsou v dnešní době drahé a jedinečné.

Kontakt s vodou a vlhkostí již nějakou dobu způsobuje zmatek dřevěných konstrukcí a materiálů. Pravděpodobně jste viděli, jak tyto lesy časem ztrácejí formu a sílu a nakonec se rozpadají.

Kroky při opravě dřevěných skříní poškozených vodou

Proč místo toho, abyste vyhodili dřevěnou skříňku poškozenou vodou a pořídili si novou nebo si najali profesionála na opravu skříně, neudělejte to sami? Naučte se, jak provést opravu, ušetřit peníze a zajistit vám sebevědomí, na které můžete být hrdí.

Krok č. 1. Příprava

Kromě přípravy nástrojů, ochranného vybavení a pracoviště musíte připravit také skříňku. Vyprázdněte skříňku od všeho uvnitř. Po vyprázdnění se také pokuste vyjmout dvířka skříně z jejich závěsů.

Během celého postupu se snažte pracovat na suchém místě. To vám pomůže jasně identifikovat poškozené části a zefektivní vaši práci. Nezapomeňte také vysušit skříňku.

Krok č. 2. Posouzení poškození

Nyní, když jste připravili to, co potřebujete, skříň, kterou je třeba opravit, a sebe, je načase zjistit, kde jsou škody a odkud pochází. Určení, odkud pochází zdroj poškození, vám pomůže předcházet budoucím škodám a ještě více zachrání vaši skříňku.

Zkontrolujte oblast, kde se dříve nacházela vaše šatní skříň, a zjistěte, zda nedochází k únikům nebo jinému zdroji vody, který způsobuje poškození. V této oblasti můžete opravit nebo použít některá opatření, abyste v budoucnu nepoškodili skříň.

Nyní je čas podívat se na poškození vaší skříně. Posuďte úroveň poškození, ať už je stále opravitelná, nebo ji je třeba vyměnit.

Krok č. 3. Opravit a vyměnit

Po posouzení úrovně poškození vaší skříně je čas provést opravu. U delaminované skříně zkuste nejprve použít tesařské lepidlo na delaminované vrstvy a pomocí svorky slepte vrstvy k sobě. U pokřivených skříní je pro stabilitu nutné použít dočasná rovnátka.

Pomocí lepidla a šroubů zafixujte pokřivené oblasti. Po dokončení procesu obnovení vyjměte rovnátka.

Pokud problém spočívá v skvrnách od vody v důsledku dlouhodobé expozice, můžete tyto skvrny odstranit aplikací kyseliny šťavelové. Před použitím však musíte povrch přebrousit, pokud byl na prvním místě. Stačí dodržet postup míchání a aplikace produktu.

Po nanesení a odstranění skvrn neutralizujte kyselinu nanesením jedlé sody a vody. K tomu použijte měkký materiál jako houbu, aby nedošlo k poškození povrchu skříně.

Pro drobná poškození a kazy můžete použít základní nátěr na bázi šelaku, který vyrovná povrch, a také vám pomůže aplikovat barvu později v procesu, pokud si to budete přát. K utěsnění a opravě poškození můžete použít také dřevěné výplně.

Protože existují opravitelné části, existují i ​​ty, které nelze vykoupit. Chcete -li vyměnit neopravitelné části, najděte vhodný nebo identický materiál použitý na skříň a proveďte výměnu v dřevěné skříni. Pokud se někdy rozhodnete, zda je tato část nezbytná, můžete požádat o odborný názor.

Krok č. 4. Úpravy

Toto je poslední část opravy, ale také významná část. Obnovit skříňku do původní slávy je výzva, kterou stojí za to přijmout. Dokončovací proces určí, zda jste odvedli dobrou práci, a zachováte skříň do budoucna.

Po provedení oprav a nanesení některých tmelů, lepidla a šroubů je čas povrchy obrousit, aby byly čisté a rovnoměrné. Použijte lehčí pískovou úpravu, abyste se vyhnuli poškrábání velké části nebo deformaci skříně, kterou jste právě opravili.

Když je broušení hotové, setřete přebytečné prachové částice a nyní můžete nanášet dokončovací nátěry. Tmely na dřevo, které by prodloužily životnost dřeva a zabránily budoucím škodám v důsledku působení vody. Velmi se doporučuje vodotěsný lak.

Pokud však chcete svou skříňku přemalovat, šelakový základní nátěr vám hodně pomůže. Po přelakování skříně povrch lehce obrouste, aby se vyhladil a vyrovnal přebytek.

Když jsou všechny nátěry hotové, můžete použít deodorizační prostředky, které by zabránily růstu bakterií nebo plísní ve vaší skříni a zajistily čisté a dlouhodobé skladování.

Jak chránit dřevěné skříně před vlhkostí

K ochraně skříně před vlhkostí se důrazně doporučuje použít vodotěsný lak a dokončovací nátěry. Pokud můžete, můžete je také umístit daleko od zdroje vody. Správné umístění vašich dřevěných skříní je životně důležité, pokud chcete používat skříň s dlouhou životností.

Běžné výrobky na ochranu dřeva před vodou

Některé ze standardních produktů by obsahovaly tmely na mořidlo. Směs lněného oleje nebo tungového oleje se vtírá do povrchu za účelem hydroizolace. Můžete také vyzkoušet dřevěný lak nebo lakovou barvu jako ochranu proti vodě pro vaši dřevěnou skříňku.

Závěr

Nyní, když víte, jak opravit dřevěné skříňky poškozené vodou, proč odteď neopravíte své dřevěné domácí skříně? Je to nejen skvělá dovednost, ale také můžete ušetřit nějaké finanční prostředky.