Jak opravit omítku na zdi poškozenou vodou v 6 snadných krocích

Naučit se opravovat vodou poškozené omítky vám umožní vyřešit problémy bez profesionální pomoci. Chcete -li opravit poškozené omítky stěn, měli byste nejprve posoudit poškození, opravit zdroj poškození, odstranit starou omítku a použít spárovací hmotu k opravě prasklin.

Postup je natolik jednoduchý, že ho zvládnou i začátečníci. Než se však pustíte do tohoto úkolu, měli byste se nejprve vybavit patřičnými znalostmi. Pokračujte v čtení, abyste se dozvěděli, jak správně opravit vodou poškozenou omítku!

Proč byste měli opravit poškozenou omítku?

Stavitelé a majitelé domů si již roky vybírají sádrové stěny pro jejich zvukově izolační a izolační vlastnosti a také špičkový vzhled, který poskytuje. Sádrové stěny mohou občas postříkat vodou, ale jsou slabé na konstantní vlhkost.

Pokud necháte omítku nepřetržitě zvlhnout, voda se může vsáknout do vnitřku zdi a poškodit dřevo a další struktury za ní. Jakmile se vnitřek sádrové stěny poškodí, možná budete potřebovat rozsáhlejší opravy. I když se vlhkost nedostane do vnitřku zdi, bude stále přispívat k růstu plísní a dalších zdravotních rizik.

Jak opravit omítku poškozenou vodou

K upevnění sádrové stěny potřebujete spojovací hmotu, spojovací nůž a nůž na tmel. Měli byste také nosit ochranné pomůcky, jako jsou rukavice, brýle a masky.

Krok č. 1. Vyhodnoťte poškození

Prvním krokem upevnění omítky poškozené vodou je stanovení rozsahu poškození. Obvykle stačí vizuální kontrola, aby byly vidět všechny známky poškozené omítky.

Nejlepší by bylo, kdybyste hledali známky poškození vodou, jako jsou odlupující se barvy, vodní skvrny od žluté po hnědou, povislá a odlupující se omítka a v nejhorším případě plíseň. Pokud je omítka jediná ovlivněná věc, můžete poškození opravit vlastními silami. Pokud se však domníváte, že škoda zahrnuje i zámečnické práce a základy vašeho domova, bylo by nejlepší kontaktovat profesionály.

Krok č. 2. Opravte zdroj poškození vodou

Než začnete opravovat omítku, měli byste nejprve určit, co způsobilo poškození vodou na prvním místě. Poškození může být způsobeno netěsností nebo prasknutím potrubí nebo spotřebičů využívajících vodu, jako je myčka nádobí.

Většina pojistných smluv pokrývá opravy náhodného poškození vodou, takže pokud máte pojistné krytí, neváhejte požádat o profesionální instalatérské práce. Můžete se však rozhodnout pro jednoduché opravy potrubí sami.

Krok č. 3. Odstranění poškozené omítky

Nyní, když jste se vypořádali s příčinou poškození vodou, můžete začít pracovat na omítce. Začněte odstraněním všech měkkých a odlupujících se částí omítky, včetně degradované latě, pomocí tmelového nože.

Píchejte a kopejte do sádry, dokud nenajdete nepoškozená místa. Než přejdete k dalšímu kroku, nezapomeňte odstranit všechna poškození.

Krok č. 4. Vyčistěte a utěsněte poškození

Nyní, když jsou všechny škody pryč, můžete oblast vyčistit pomocí nylonového kartáče. Můžete také použít vakuum, abyste se zbavili prachu v této oblasti.

Pomocí čisté vody a hadru otřete stěnu omítky a odstraňte vápenné usazeniny, které by mohly bránit přilnutí nové omítky. Poté nechte zeď několik hodin zaschnout.

Po zaschnutí naneste základním nátěrem na bázi oleje nebo rychleschnoucím tmelem, abyste zabránili veškerému znečištění. Pro správnou přilnavost nové omítky je zásadní použití základního nátěru.

Krok č. 5. Oprava omítky

Nyní, když je zeď čistá, suchá a opatřená základním nátěrem, můžete ji začít opravovat. Na mělké oblasti můžete pomocí spojovacího nože nanést několik tenkých vrstev spárovací hmoty.

Odstraňte přebytek pomocí paralelních tahů. Měli byste ho nanášet co nejrovnoměrněji, abyste se vyhnuli zbytečnému broušení, jakmile zaschne.

Na velké plochy můžete použít tenký kus desky k nanesení spárovací hmoty. Umístěte spárovací hmotu na místo a tažením ji uhlaďte. Nechte směs tuhnout a zaschnout.

Jakmile se spárovací hmota vytvrdí, můžete oblast přebrousit brusným papírem se střední zrnitostí. Kartáčový prach otřete a otřete vlhkým hadříkem.

Jakmile je oblast čistá a suchá, naneste světlejší, tenčí vrstvu spárovací hmoty. Znovu seberte přebytek, ale tentokrát by měl být směr kolmý na předchozí nátěr. Naneste tolik vrstev, kolik je potřeba, přičemž přebytečný lak neustále odstraňujte v kolmých směrech ve srovnání s posledním nátěrem.

Jakmile je hmota suchá, obrouste oblast brusným papírem o zrnitosti 120, dokud se neshoduje s nepoškozenými částmi zdi. Otřete jej vlhkým hadříkem, abyste odstranili veškerý prach.

Krok č. 6. Poslední úpravy

Nyní, když je omítka pevná a rovnoměrná, zbývá už jen použít základní nátěr. Aplikace základního nátěru je nezbytná k ochraně oblasti před budoucím poškozením vodou. Po zaschnutí základního nátěru můžete opravenou oblast natřít stejnou barvou jako okolní stěny.

Závěr

Vědět, jak opravit vodou poškozené omítky vám umožní provádět domácí opravy za nižší cenu. Pomocí jednoduchého posouzení, odstranění a opravy můžete poškozenou omítku rychle opravit. Pokud je však poškození rozsáhlé, měli byste se vždy poradit s odborníky.