Jak opravit dřevo poškozené v koupelně vodou v 5 snadných krocích

Dřevo dává koupelně zemité, ale útulné vibrace, dokud se něco nepokazí. Zde je návod, jak opravit dřevo poškozené vodou v koupelně v několika krocích. Může to být jedno z nejproduktivnějších úsilí, které můžete nyní udělat, když si užíváte kvalitní čas doma.

Oprava komfortu je zábavný projekt, ale ne každý se rád zabývá plísní a shnilým dřevem. Při správném dodržování správných pokynů se však nebudete potýkat se stejným problémem dvakrát.

Známky poškození vodou

Poškození vodou není něco, s čím se můžete setkat každý den, ale existují náznaky, že to číhá kolem vašeho prostoru. Poskytnou vám informace o problému, takže je lepší mít oči otevřené.

  • Zápach (pokud vůně není příjemná, může dojít k poškození)
  • Plíseň a opakující se plíseň (k nim obvykle dochází kvůli přebytečné vodě, takže jsou velkým vodítkem)
  • Volné stěny (stěny by měly být pevné, že?)
  • Houbovitá a měkká podlaha (pokud podlaha v koupelně není pokrytá kobercem, ale je měkká a houbovitá, buďte znepokojeni!)
  • Mezery ve vaně, dlaždici nebo těsnění (mezery mohou znamenat netěsnosti, tak co teď?)

Jakmile tyto příznaky zpozorujete, měli byste s problémem jednat. Buď budete čekat, až se stanou nejhorší incidenty, nebo na tom nyní zapracujete.

Vzhledem k tomu, že některé oblasti našich koupelen jsou vidět jen zřídka, obvykle si neuvědomujeme, že došlo k poškození způsobenému přebytečnou vodou. Proto je důležité, abychom pravidelně kontrolovali a udržovali nejen naše komfortní pokoje, ale všechny části domu.

Oprava dřeva poškozeného vodou v koupelně

Pojďme tedy začít pracovat! Připravte si nářadí a tělo a můžete začít.

Poznámka: Existují materiály, které budete muset připravit, ale pamatujte, že nad vším musí být přítomna bezpečnost.

Krok č. 1. Identifikujte příčinu poškození

Než něco uděláte, je důležité, abychom nejprve identifikovali příčinu poškození. Obvykle je to kvůli přílišnému hromadění vody v oblasti, špatnému větrání nebo neustálému stříkání vody. Jakmile určíte příčinu, projekt bude efektivnější a také zabrání vzniku dalších problémů.

Krok č. 2. Odstraňte jakoukoli odlupující se nebo uvolněnou barvu nebo skvrnu

V oblasti poškození je nejpravděpodobnější, že barva nebo jakýkoli typ krytiny kvůli poškození odlupuje. Ty musí být odtrženy, aby měl jasný přehled o rozsahu poškození a odstranil stopy problému.

Krok č. 3. Pokud je plíseň přítomna, aplikujte ošetření

K léčbě plísní se obvykle používá nemrznoucí směs. Při používání je nutné být velmi opatrný, protože je smrtelný pro lidi a zvířata.

Pokud nemrznoucí směs není k dispozici, můžete jako alternativu použít roztok boraxu. Funguje stejně dobře jako ostatní, ale je o něco dražší.

Krok č. 4. Ošetřete dřevo

Pokud si všimnete, že barva dřeva ztmavla, musíte s ním zacházet trochu víc. Důvodem je, že ukazuje, že škoda byla příliš velká.

Nejprve musíte dřevo obrousit a poté použít bělidlo, abyste mohli vytáhnout tu temnotu ze dřeva. Nechtěli byste, aby dřevo vypadalo staré a chundelaté, že?

Krok č. 5. Utěsněte a natřete dřevo

Poté, co bylo dřevo ošetřeno, vyčištěno a vysušeno, je nyní na čase použít tmel nebo lazuru a vrchní nátěr. Někdy stačí jednoduchá opravná metoda. Mohou to však být časy, kdy se vyplatí ošetřit a utěsnit celou oblast, aby bylo dosaženo celkového svěžího vzhledu.

Tipy, které byste měli vědět

Oprava dřeva poškozeného vodou není zrovna nejjednodušší, proto vám přinášíme několik dalších tipů, které vám pomohou.

  • Mohou nastat případy, které jsou extrémní a přesahují vaše možnosti. V této situaci je nejlepší požádat o odbornou pomoc.
  • Poškození vodou může být způsobeno nadměrnou vlhkostí, takže byste si mohli chtít zkontrolovat vlhkost svého domova. V případě potřeby jej můžete vytočit, abyste se vyhnuli dalším problémům na silnici.
  • Pokud voda kondenzuje u oken vaší koupelny, budete pravděpodobně muset aktualizovat svůj odtahový ventilátor.
  • Při práci s dlaždicemi nebo vany se ujistěte, že jsou oblasti kolem nich správně utěsněny, aby se zabránilo úniku vody. Zabráníte tím nejen hnilobě, ale také různým problémům s vodou.

Závěr

Můžete si myslet, že pravidelná kontrola a údržba koupelny může být oříšek, ale ochrání vás před většími nepříjemnostmi. Kalendář můžete označit dvakrát ročně, abyste mohli naplánovat údržbu. Kontrola vám nezabere celý den, tak proč ne?

Ve chvíli, kdy si všimnete, že dřevo vypadá opotřebované nebo tmavne než obvykle, musíte vědět, že nastal problém. Nyní neexistuje dokonalé načasování, jak na to jednat, a naučit se opravovat vodou poškozené dřevo v koupelně je jeden velký krok k tomu. Jděte a vraťte slávu toho nejpohodlnějšího prostoru u vás doma.