5 jednoduchých kutilských kroků, jak opravit televizi poškozenou vodou doma

Pokud chcete vědět, jak opravit televizi poškozenou vodou, je to pro vás perfektní článek! Chcete-li opravit televizor poškozený vodou, musíte vysušit součásti, které zvlhly.

Kromě toho, že ho vysušíte, existují kroky, které musíte udělat před a po něm. Proto jsme napsali kroky k opravě televizoru poškozeného vodou a bezpečnostní opatření, která musíte provést před opravou samotného televizoru.

Dále jsme zahrnuli preventivní opatření, která můžete udělat pro ochranu vašeho televizoru, abyste je nakonec nemuseli opravovat. Tento článek bude konečně také mluvit o pojištění škod způsobených vodou.

Kroky k opravě televizoru poškozeného vodou

Před řádnou opravou televizoru poškozeného vodou musíte nejprve provést následující kroky:

Krok č. 1. Vypněte

Přirozeně nemůžete poškodit váš televizor poškozený vodou, když je zapojen, protože vám způsobí další poškození. Voda má tendenci poškozovat elektrické součásti vaší televize pomocí elektřiny.

Vždy tedy nezapomeňte vypnout televizi a odpojit ji. Udělejte to ihned poté, co se vaše televize dostane do kontaktu s vodou.

Krok č. 2. Přesuňte jej z mokré oblasti

Po vypnutí a odpojení odpojte televizor na suché místo, abyste jej mohli rozebrat a opravit. Pokud existují další spotřebiče, které se dostaly do kontaktu s vodou, přesuňte je také.

Po provedení bezpečnostních opatření můžete pokračovat v opravě televizoru poškozeného vodou.

Krok č. 3. Rozeberte to

Odšroubujte televizi podle způsobu jejího otevření. Poté odkryjte desky s obvody. Po vyjmutí obvodových desek je odpojte od zbytku televizoru.

Krok č. 4. Balíčky silikagelu

Po odpojení desek s obvody je vložte do sáčku balíčků silikagelu. Silikagel může pomoci vysušit mokré součásti vašeho televizoru. Ponechejte mokré části v paketech silikagelu přes noc.

Pokud jste měli potíže s odpojením desek, položte na ně silikagel nebo je držte co nejblíže. Vzhledem k tomu, že pro silikagel bude takto součásti zasychat hůře, nechte je alespoň dva dny. Pokud je vaše oblast vlhká, umístěte pakety silikonového gelu poblíž desek déle.

Ujistěte se, že z komponentů televizoru odstraníte veškerou vodu. Můžete také použít vysavače a hadry.

Krok č. 5. Vyčistěte televizi

Otřete desku s obvody alkoholem, abyste odstranili rzi nebo korozi. Dbejte však na to, abyste komponenty dále nepoškodili.

Poté jej znovu osušte a znovu nainstalujte. Podívejte se, jestli se zapne. Pokud ne, kontaktujte profesionála.

Preventivní opatření, která můžete udělat pro ochranu svého televizoru

Většina z nás si nemůže dovolit přijít o televizi, ani nemá čas a prostředky na jejich opravu. Proto jsme zahrnuli tato opatření, abychom prodloužili životnost vaší televize.

Chraňte před nízkými teplotami

Studená teplota poškozuje váš televizor, protože vytváří kondenzát, který proniká do součástí vašeho televizoru. Proto byste neměli zapínat televizi, když mrzne.

Vysajte televizor

Kondenzace z nízkých teplot není jediná věc, která prosakuje přes váš televizor a poškozuje je. Prach také poškozuje váš televizor stejným způsobem jako kondenzace.

Dostanou se dovnitř a způsobí poškození, zatímco prach způsobí, že vaše televize bude reagovat pomalu. Chcete -li se zbavit prachu na televizi, můžete použít elektronická vakuová čerpadla.

Umístěte televizor na dobře větrané místo

Vaše televize potřebuje také dýchat, proto je lepší umístit je do prostoru s dobrým větráním. Důvodem je, že díky spotřebě elektrické energie generuje značné množství tepla. Pokud má váš televizor dýchací prostor, může se sám ochladit a neskončí přehřátím.

Použijte regulátor napětí nebo přepěťovou ochranu

Pokud ve vaší oblasti často dochází k výpadkům proudu, jsou vaše spotřebiče citlivé na napěťové špičky, které mohou výrazně poškodit vaše elektronické položky. To je strašná zpráva nejen pro vaši televizi, ale i pro vaši další elektroniku, a proto se doporučuje použít regulátor napětí.

Vyčistit

Toto je jednoduchý tip, který je však často přehlížen. Čištění televizoru je nutné, protože se tím zabrání hromadění prachu.

Také tímto způsobem můžete své televizi věnovat velkou pozornost a v případě problémů ji zkontrolovat. Při čištění televizoru však nepoužívejte vodu.

Vztahuje se pojištění televize na poškození způsobené vodou?

Ano, ale za určitých podmínek. V případě poškození televize krytou ztrátou můžete uplatnit své pojištění.

Například pokud se váš televizor během bouřky poškodí, můžete uplatnit pojistnou událost. Pokud se však poškodí při domácích nehodách, pak pravděpodobně nebude součástí vašeho pojistného krytí.

Konkrétněji však můžete kontaktovat svého právníka, který vám pomůže s pojistnou událostí a krytím.

Závěr

Nyní víte, jak opravit televizor poškozený vodou a jak prodloužit životnost vašeho televizoru, takže doufáme, že vám to dlouho vydrží! Doufáme také, že náš článek o televizorech poškozených vodou pomohl.