Jakou barvu má koberec se šedou pohovkou? Zkuste tyto 3

Pokud si nejste jisti, jakou barvu má koberec se šedou pohovkou; zvažte tři barevné skupiny. Můžete buď zvolit monochromatický přístup, použít neutrální odstíny, nebo si pohrát s výraznými barvami. Diskutujeme o tom, jak si můžete vybrat, který z nich bude nejlépe vyhovovat vašemu šedému nábytku.

Kromě koberce byste neměli zanedbávat ani závěsy v místnosti. Věděli jste, že neutrální a odvážné by měly být také vaší volbou pro barevné závěsy pro šedou pohovku? Vždy bude užitečné přečíst si všechny tipy na dekoraci pro váš šedý gauč, abyste dobře porozuměli sladění barev.

K jakému barevnému koberci patří šedá pohovka?

Monochromatické tóny

Protože koberec zabírá velkou část místnosti, chcete funkční barvu. A pokud máte šedou pohovku, jedna z nejlepších barev pro koberec je šedá . Pochopitelně si můžete myslet, že výsledný prostor bude působit příliš fádně.

Existuje však důvod, proč je zdobení šedého obývacího pokoje mezi designéry oblíbené. Šedá mluví o sofistikovanosti a je univerzální pro práci s jinými barvami místnosti. Klíčem je vybrat jiný odstín šedé ze šedé pohovky, abyste vytvořili vzrušující vzhled.

Neutrální odstíny

Koberec může také ovlivnit jas místnosti, takže s tmavým nábytkem, jako je šedá pohovka, zkuste jej sladit s neutrálními odstíny. Fantastickým neutrálním odstínem, který doplní šedý gauč, je béžový koberec a poté do místnosti přidejte další barvy. Pokud chcete v prostoru jemnou rozmanitost, můžete dokonce vyzkoušet vzorovaný koberec, který používá jako primární barvu neutrální odstín.

Kromě béžové by měly fungovat i další odstíny hnědé, zejména pro koberec v místnosti se šedým nábytkem. Nebojte se vyzkoušet tmavé neutrální odstíny, protože je můžete vždy ztlumit přidáním světla do místnosti. Toho lze snadno dosáhnout otevřením oken, přidáním lamp při zdobení stolu za pohovkou nebo použitím jemných barev na stěny.

Tučné barvy

Šedá je jednou z nejlepších barev pohovky, protože dobře funguje s neutrálními a světlými odstíny. Můžete však také vytvořit stylový kontrast v místnosti pomocí výrazného červeného nebo modrého koberce se svou šedou pohovkou . A pokud chcete vzor na koberec v místnosti, mohou mezi vašimi možnostmi být výrazné barvy.

Při výběru barev, jako je červená nebo modrá pro koberec, je jediným dalším hlediskem stávající barevné schéma. Nezapomeňte, že máte také velké povrchy, jako jsou stěny, závěsy, a dokonce i menší dekorace s jejich akcentními barvami. Bezpečný způsob zdobení je považovat výraznou barvu za 60% místnosti, šedá barva pohovky bude 30% vaší barevné palety a zbývajících 10% dekorací bude vaše akcentní barva.

Hodí se šedý nábytek k hnědému koberci?

Šedá je jednou z barev, které se hodí k hnědé sedací soupravě, a tak není divu, že šedý nábytek také dobře doplní hnědý koberec. Koneckonců, neutrální odstíny stylově fungují se šedým nábytkem, protože šedá může být buď teplá nebo chladná. Zkuste detekovat podtón nábytku a experimentujte s kontrasty nebo použijte chladné s chladným a naopak.

Jak vybrat koberečky pro šedý gauč?

Výběr koberce pro šedou pohovku se bude mírně lišit od rozhodování o barevném koberci. Je to proto, že koberce nepokrývají celou podlahu místnosti a můžete je použít k přidání rozměrů do místnosti s plochým vzhledem.

Barva pohovky

Barva koberce bude záviset na stávajícím barevném schématu místnosti. Možná budete muset přidat světlé barvy, pokud je většina odstínů v místnosti tmavá, nebo budete potřebovat koberec tmavé barvy, který pomůže šedé sedačce vyniknout. Pamatujte, že teplé odstíny a studené odstíny mohou také ovlivnit prostor, takže mějte na paměti velikost místnosti.

Chcete -li doplnit svůj šedý nábytek, můžete si vybrat z bílých, černých, béžových, červených, šedozelených, růžových, žlutých nebo oranžových koberců. Může to také fungovat ve váš prospěch, pokud jste se rozhodli pro potisky a vzory. Nezapomeňte, že pokud je vaše šedá pohovka jednobarevná, zvolte vzorovaný koberec a naopak, abyste dosáhli soudržného stylu interiéru.

Velikost nábytku

Barva koberce není jediným hlediskem. Také byste měli myslet na velikost pohovky vzhledem k prostoru místnosti. V ideálním případě by měl koberec pokrývat celý prostor pod gaučem nebo části dvou kusů nábytku.

Koberce se dodávají v různých tvarech, takže pro svou pohovku vyberte lichotivý styl. Usnadnění zdobení budete mít snadnější, pokud budete umět například umístit koberec pod sekci. Velikost koberce může také ovlivnit jeho ideální umístění mezi jiné položky, proto se naučte používat rozkládací stolky, protože budou blízko pohovky.

Závěr

Šedá pohovka je jedním z nejnáročnějších kusů nábytku, které je třeba stylovat. Abychom zrekapitulovali tuto příručku o tom, jaký barevný koberec se hodí k šedé sedací soupravě, zjistili jste, že neutrální i výrazné barvy dobře fungují se šedou. I šedý koberec může doplnit šedý gauč!

Ale co když máte jiné barvy, které nejsou tak univerzální s chladnými a teplými odstíny? Zjistěte, jaký barevný koberec se hodí k hnědé pohovce, protože obsahuje rady týkající se hraní s kontrasty a monochromatického zdobení interiéru.