2 snadné metody, jak natřít strop poškozený vodou

Jedna z věcí, kterou potřebujete vědět, abyste opravili vodou poškozené stropy, je pochopit, jak natřít strop poškozený vodou. Chcete-li natřít vodou poškozené stropy, musíte nejprve identifikovat hlavní příčinu a opravit ji.

Tento článek, který jsme napsali, se vás pokouší informovat o krocích, které potřebujete k natření stropu poškozeného vodou, ať už jde o omítku nebo sádrokarton. Pomůže vám také vybrat si, jaký druh barvy můžete použít jako barvu.

Zahrnuli jsme také preventivní opatření k prodloužení nátěru vašeho stropu. Nakonec jsme psali o pojištění a zda mohou být náklady na malování zahrnuty do vaší pojistné události.

Kroky při malování přes strop poškozený vodou

Jak bylo uvedeno výše, neměli byste malovat přes vodou poškozené stropy. Než budete pokračovat v malování, musíte jej nejprve vysušit a opravit. Jinak by bylo jeho malování kontraproduktivní.

Poté, co upevníte svůj strop, můžete pokračovat v malování. Do této části článku jsme zahrnuli kroky, jak natřít omítku a sádrokartonový strop.

Metoda č. 1. Malování přes sádrový strop

Nejprve musíte vědět, jak opravit sádrový strop. Nejprve jej musíte vysušit a poté odstranit poškozené kusy.

Poté musíte trhliny a otvory vyplnit smíšenými spárovacími hmotami. Po zaschnutí směsi potřete místo základním nátěrem. Poté oblast pískujte, aby se povrch vyhladil.

Po vybroušení stropu můžete nyní přistoupit k jeho natření. Zde jsou kroky:

Krok č. 1. Přidejte základní nátěr

Po broušení a odstranění prachu z procesu broušení naneste na postižené místo vrstvu základního nátěru. Zakryjte nový sádrový strop a nechte jej zaschnout.

Jako základní nátěr můžete použít mlhový nátěr. To může pomoci vaší barvě přilepit se ke stropu. Po nanesení mlhy nebo základního nátěru nechte zaschnout.

Krok č. 2. Naneste barvu

Poté, co mlžný nátěr zaschne, můžete nyní nanést barvu. Doporučujeme použít vodotěsnou barvu, protože vydrží déle a zabraňují růstu plísní a hub.

Metoda č. 2. Malování přes sádrokartonový strop

Stejně jako u sádrokartonového stropu musíte určit hlavní příčinu poškození vodou, abyste ho mohli natřít. U stropů ze sádrokartonu musíte nejprve vyčistit postiženou oblast.

Čištění zahrnuje stěhování nábytku a odstraňování poškozených kusů stropu ze sádrokartonu. Rozbité kusy můžete odstranit pomocí sádrokartonové pily. Poté změřte a nařežte pásy překližky, abyste nahradili poškozenou část stropu.

Po měření a řezání připevněte pásy překližky ke stropnímu otvoru a zajistěte je. K zajištění dílů můžete použít šrouby do sádrokartonu. Poté na spojené oblasti naneste spárovací hmotu.

Poté spojovací hmotu překryjte páskou ze sádrokartonu. Vyhlaďte a poté naneste další vrstvu spárovací hmoty.

Pískujte, vrstvu spárovací hmoty, poté naneste další vrstvu. Poté jej před malováním nechte zaschnout.

Po upevnění stropu sádrokartonu můžete pokračovat v malování. Zde jsou kroky:

Krok č. 1. Naneste primer

Na nově upevněný strop ze sádrokartonu naneste před malováním alespoň dvě vrstvy základního nátěru. Namísto vodou ředitelného základního nátěru použijte základový nátěr na bázi oleje nebo alkoholu, který používáte na sádrové stropy. Poté nechte základní nátěr zaschnout.

Krok č. 2. Naneste barvu

Poté, co necháte základní nátěr zaschnout, natřete sádrokarton tak, aby odpovídal barvě ostatních částí vašeho stropu. Můžete také použít vodotěsnou barvu, abyste prodloužili životnost barvy.

Jaké produkty můžete použít na strop poškozený vodou?

Interiérový latexový primer

Protože poškození vodou zahrnuje skvrny, možná budete chtít změnit barvu svého stropu. Interní latexový základní nátěr s tím může pomoci, protože zlepšuje přilnavost vaší barvy. Také je vždy nutné nejprve natřít stropy před malováním.

Latexová barva

Latexovou barvu můžete použít na strop poškozený vodou, protože jsou levné a trvanlivé, pokud jde o barvy na stropě. Také nepraskají a neloupou se tak často jako jejich protějšky.

Bílá barva

Bílá barva zní základní, ale jednoduchá není vždy špatná. Je to vlastně vynikající barva, když jste nerozhodní ohledně svých rozhodnutí o barvě barvy.

Hodí se také k jakékoli barvě a zesilují světlo v místnosti, takže se zdá, že je místnost významnější, než ve skutečnosti je. Je také snadné zjistit, zda má váš strop netěsnost, pokud máte bílý strop.

Je barva součástí vašeho pojištění v případě poškození vodou?

Pojišťovny obvykle hradí škody způsobené zatékáním vody vodou. Záleží však na zásadách vaší pojišťovny, zda vaše pojištění kryje náklady na malování ohledně stropu poškozeného vodou.

Nejlepší je nejprve kontaktovat svého právníka, abyste mohli ve své pojišťovně uplatnit řádné pojistné plnění.

Závěr

Ukázali jsme vám dva typy, jak malovat na strop poničený vodou, ale jejich společným jmenovatelem je, že musí být nejprve opraveny. Nejprve je vysušte a staré, poškozené části odstraňte, než je natřete.