10 snadných kroků, jak vyrobit židli kluzáku jako profesionál

Pro ty, kteří chtějí vědět, jak vyrobit židli pro kluzáky, byste se měli podívat na tento jednoduchý průvodce krok za krokem. Tento článek také uvede některé věci, které je třeba si zapamatovat, než si budete moci sednout a odpočívat na své ručně vyrobené židli pro kluzáky.

Když si vytvoříte vlastní křeslo pro kluzáky, ušetří vám tolik peněz, zvláště pokud máte kompletní materiály. Také, pokud plánujete mít vlastní rodinu, je tento nábytek vynikajícím způsobem, jak vytvořit pro vaši školku, protože to vám dává podobný pohyb z tradičního houpacího křesla.

Dobrá věc při vytváření křesla pro kluzáky vám dává svobodu vybrat si svůj vlastní design, materiály a povrchové úpravy. Svůj starý styl křesla můžete vytvořit v přestavěné křeslo pro kluzáky a také vám může ušetřit peníze!

Jaké jsou potřebné materiály?

Než přistoupíte k vytvoření křesla pro kluzáky, musíte dokončit následující materiály. Pokud jste všichni připraveni a kompletní, můžete vyrazit!

 • Ochranné brýle
 • Plochý šroubovák
 • křížový šroubovák
 • Kladivo
 • Nehty
 • Vrtací pistole
 • Různé klíče
 • Sada zásuvek
 • Stará lavice ve stylu křesla
 • Dřevo
 • Brusný papír
 • Osm otočných závěsů
 • 20 hmoždinek
 • Lak nebo polyuretan odolný vůči povětrnostním vlivům
 • Pila na dřevo

Výroba křesla pro kluzáky

Krok č. 1. Vyberte si staré křeslo

Vyberte si své staré křeslo, které chcete převést na kluzák. Navrhujeme, abyste si vybrali tenké dřevěné sedadlo s vysoce otevřeným zadním sedadlem.

Krok č. 2. Postavte si základnu

Při stavbě základny změřte vzdálenost mezi jejími zadními a předními končetinami. Poté rozřízněte dvě prkna dřeva měřením 2 palce na šířku a ujistěte se, že je o 2 palce větší na délku, než je vzdálenost předních a zadních nohou.

Krok č. 3. Vytvořte první stranu stojanu kluzáku

Na první straně židle vytvořte podpěrný stojan pro svůj kluzák. Použijte dvě hmoždinky a seřízněte je podle výšky opěrek loketní opěrky.

Krok č. 4. Svislé hmoždinky musí mít úhly 60 stupňů

Zajistěte, aby všechny svislé hmoždinky byly na konci prken pod úhlem 60 stupňů. Zatlučte a poté připevněte hmoždinky k prknu.

Krok č. 5. Vytvořte vodorovnou hmoždinku

Chcete -li vytvořit vodorovnou hmoždinku, ořízněte dřevo. Pamatujte, že by měla mít stejnou délku jako rukojeť loketní opěrky. Poté byste měli zatlouct dolů a horizontální hmoždinku připevnit na svislé hmoždinky.

Krok č. 6. Postavte opěrný stojan kluzáku na opačné straně

Pro tento krok musíte vytvořit stojan kluzáku na opačné straně. Poté postavte druhé svislé prkno a hmoždinku.

Pamatujte, že druhá vodorovná podpora by měla být 3 palce nad horní hmoždinou. Poté zatlučte a připevněte druhou podpěrnou hmoždinku k druhému stojanu.

Krok č. 7. Vybudujte centrální podporu lavice

Vytvořte podporu pro svou centrální lavici. Poté položte všechny podpěry, které jste vyrobili, a přibijte je. Poté připevněte středovou prkno z tvrdého dřeva ke spodním vodorovným hmoždinkám.

Krok č. 8. Upevněte středovou lavici

Upevněte středovou opěrku lavice pomocí dvou hmoždinek asi 90 stupňů od středního bodu lavičky od zbytku prken sedadla.

Krok č. 9. Připojte boční stojany k nohám židle

Pomocí čtyř hmoždinek připevněte boční stojany k nohám židle. Dbejte na to, abyste hmoždinky změřili a odřízli.

Krok č. 10. Připevněte závěsy

Pomocí vrtací pistole vyvrtejte několik otvorů do hmoždinek a nohou, aby se upevnily závěsy.

Věci k zapamatování po procesu

Zkontrolujte a zhodnoťte funkci dřevěné židle pro kluzáky

Po skončení procesu neustále posuzujte a kontrolujte funkčnost svého kluzáku. Pokud si myslíte, že je s vaším nábytkem zásadní nebo minimální problém, je nutné jej okamžitě opravit, abyste se vyhnuli nehodám, když se pokusíte sednout a relaxovat na židli pro kluzáky.

Zkontrolujte uvolněné šrouby a hmoždinky

Nezapomeňte zkontrolovat uvolněné hmoždinky a šrouby. Pokud existují nějaké uvolněné části, upravte je a v případě potřeby je vyměňte.

Uvolnění šroubu nebo hmoždinky je již považováno za významný problém, protože pokud jej necháte volně ležet, vystavíte se nebezpečí! Křeslo vašeho kluzáku se může kdykoli zhroutit.

Brousit kluzák a kabát

Pomocí brusného papíru vydrhněte dřevěnou židli kluzáku, abyste dosáhli hladké textury. Jakmile dosáhnete zamýšlené struktury, musíte na lesklé křeslo kluzáku použít lesklý lak s polyuretanem nebo lakem odolným proti povětrnostním vlivům.

Závěr

Dostali jste se do poslední části tohoto článku! Doufáme, že jste se naučili, jak vyrobit židli pro kluzáky do svého pokoje nebo školky.

Nedělejte si starosti s výdaji, protože ve srovnání s nákupem křesla pro kluzáky v obchoďáku je vytváření vlastních cenově výhodnější. Kroky mohou být zdrcující na pohled, ale celkově je snadné, když je budete správně dodržovat.