Jak vyrobit přenosnou klimatizaci? 10 snadných kroků!

Jak vyrobit přenosnou klimatizaci? Existuje pouze deset kroků, jak si vyrobit přenosnou klimatizaci u vás doma! Podrobnější a podrobnější kroky najdete v tomto článku.

Letní vedra jsou na cestě. Proto je na čase, abyste si vyrobili levnou a přenosnou klimatizaci. Kromě toho je jeho výroba jednoduchá!

Jelikož jsou klimatizace nějak drahé, můžete uvažovat o možné alternativě. Tato kutilská klimatizace vám dočasně pomůže zmírnit horko v létě.

Potřebujete jen málo levného materiálu z blízkého železářství nebo ze skladu. Nejlepší na tom je, že k jeho nastavení nepotřebujete žádné elektrické znalosti.

Kroky k výrobě přenosné klimatizace

Existuje několik kroků, které se musíte naučit a udělat pro stavbu a výrobu přenosné klimatizace. Ale, bohužel, nemůžete to udělat jen tak.

Odpověď tedy: Jak vyrobit přenosnou klimatizaci?

Zde jsou následující kroky, které si musíte pamatovat:

Krok č. 1. Příprava

Předtím, než cokoli jiného, ​​první věc, kterou musíte udělat, je připravit si materiály. Bez nich si svou přenosnou klimatizaci nebudete moci vyrobit.

Ujistěte se však, že tyto materiály najdete ve své domácnosti. Pokud máte tendenci kupovat nové věci, může to být nákladné.

Zde jsou tedy připraveny následující materiály:

  • Icebox
  • Driller
  • Dvě PVC kolenní trubky o průměru 5 palců
  • Lepicí pásky
  • Ostrá nebo černá značka
  • Baterie
  • Bezdrátový nebo přenosný ventilátor
  • Viděl
  • Kostky ledu

Krok č. 2. Označte tvar ventilátoru

Dalším krokem je umístění baterií do bezdrátového ventilátoru. Poté jej vložte do víka chladiče. Ujistěte se, že je uprostřed.

Pomocí popisovacího pera naznačte tvar bezdrátového ventilátoru. Tam jste nastínil.

Krok č. 3. Nahoře vyvrtejte otvor

Uprostřed kruhu, který jste vytvořili nahoře, vytvořte malou díru. Tento krok umožní vyřezat kruhový tvar pilou, kterou máte mnohem rychleji.

Krok č. 4. Vytvořte otvor pro ventilátor

Vložte pilový list do otvoru. Poté vyřízněte přímku do kruhu, který jste načrtli z otvoru. Pokračujte v řezání po celém obvodu kruhu.

Opakujte postup.

Krok č. 5. Umístěte fanouška na scénu

Když zavřete víko mrazicího boxu, umístěte bezdrátový ventilátor do otvoru. Zajistěte, aby zadní část ventilátoru směřovala do chladicího systému. Poté oblepte okraje lepicí páskou, aby zůstaly na svém místě.

Na zadní a přední straně bezdrátového ventilátoru také zalepte všechny rohy. Můžete také přidat stříkající barvu pomocí potištěné lepicí pásky nebo jakýchkoli ozdob, které máte.

Krok č. 6. Obrys trasováním všech potrubí

Na jeden roh chladiče nebo mrazicího boxu byste měli dát jednu zakřivenou trubku. Potom to vystopujte. Stejný postup proveďte na druhé polovině ledničky.

Krok č. 7. Vrtákem vytvořte vodicí otvor

Do oběžníku udělejte otvor stejným způsobem, jakým jste vyvrtali otvor ve víku. Tento krok byste měli udělat na obou stranách mrazicího boxu.

Krok č. 8. Vytvořte otvor pro potrubí

Pomocí pily byste měli udělat několik otvorů. Tyto otvory jsou pro trubky, které máte.

Krok č. 9. Vložte potrubí

Zakřivené trubky vložte dále do odpovídajících otvorů. Zajistěte, aby špičky zakřivených trubek směřovaly nahoru.

Podobně jako bezdrátový ventilátor utěsněte zakřivenou trubku k otvoru. Znovu použijte lepicí pásku, kterou nalepíte kolem rohů.

Krok č. 10. Položte led

Do mrazicího boxu vložte kostky ledu nebo jiný dostupný led. Jako poslední krok nezapomeňte zakrýt víko a zapnout bezdrátový ventilátor. Přenosná klimatizace, kterou jste vyrobili, by měla do 9–10 minut začít pumpovat docela studený vzduch.

Tady máš! Přenosnou klimatizaci jste vyrobili sami.

Jaký je za tím mechanismus?

Je snadné vidět, jak tato přenosná klimatizace vytváří chladný vzduch. Bezdrátový ventilátor umožňuje vzduchu vstupovat do mrazicího boxu. Lednice navíc chladila ledem.

Poté chladný nebo studený vzduch prochází oběma konci zakřivených trubek. Počkejte, až ucítíte studený vánek.

3 návrhy, kterých se můžete řídit

Měli byste mít na paměti tři profesionální doporučení. Chcete -li z klimatizace získat co nejvíce, postupujte podle těchto pokynů:

Nejprve si vezměte svazek lahví vody. Poté je zmrazte místo toho, abyste pro klimatizaci používali balený nebo kostkový led. Mražené lahve s vodou se snadno používají a lze je několikrát znovu zmrazit.

Můžete použít ventilátory poháněné sluneční energií než ventilátory napájené bateriemi. Eliminuje nutnost výměny baterií.

Pro parfémovaný vzduch položte na led několik aviváže.

Závěr

K výrobě přenosné klimatizace potřebujete pouze připravit několik materiálů. Nezapomeňte však na svůj box na led, dýmky, ventilátor a led, protože to jsou základní věci.

Tato přenosná klimatizace je pouze dočasná. Pokud máte tendenci mít chladič s dlouhou životností, musíte si na chlazení domova koupit skutečnou klimatizaci.

To je k tématu vše: jak vyrobit přenosnou klimatizaci?