Jak vyčistit filtr klimatizace Frigidaire? 5 jednoduchých kroků!

Chcete vědět, jak vyčistit filtr klimatizace Frigidaire? Stačí jen pět jednoduchých kroků a můžete vyrazit. Váš AC bude fungovat a bude vypadat úplně nový!

Různé modely a značky mají jedinečné umístění filtrů a funkce. Ale i přes rozdíly je můžete vyčistit stejným způsobem.

Hlavním rozdílem však je, jak je odstraníte z jednotky. Ale nebojte se, protože vás tento článek provede celým procesem.

Takže čtěte dál!

3 Běžné typy AC jednotek ve Frigidaire

Jakmile se tedy podíváte na webové stránky této značky, uvidíte v jejich produktech tři typy klimatizací. V této části vám ukážeme, jak odstranit filtr z jakékoli klimatizace. Před vyjmutím filtru ale nezapomeňte vypnout jednotku.

Bez dalších okolků začneme.

Zadejte #1. Okenní klimatizace

Tento typ je nejznámější jen jako okenní klimatizace. A také byly v průběhu let nejjednodušší a nejpoužívanější.

Je to jednoduché, protože se skládá pouze z jedné jednotky, kde jsou umístěny všechny součásti dohromady. Jednotka má zásadně čtvercový nebo polo obdélníkový tvar.

Na vnitřní straně je vidět přední panel. A tento kryt můžete přirozeně vycvaknout. Jakmile odstraníte vnější kryt, můžete filtr vyjmout za jeho držadlo.

Je to snadné, souhlasíte?

Zadejte #2. Přenosná klimatizace

Do tohoto typu je obvykle velmi výhodné investovat a můžete je přemístit z jedné místnosti do druhé, na rozdíl od jiných AC jednotek, které by měly být umístěny na stálém místě v domě.

Některé přenosné klimatizace, například Frigidaire, mají filtry umístěny na zadní straně jednotky. Najděte tedy zářez na zadní straně jednotky, kde budete mít přístup k odstranění krytu bez námahy. A stejně jako ostatní jednotky můžete filtr odpojit za držadlo.

Všimněte si toho, že většina přenosných AC jednotek má více než jeden filtr. Nejpravděpodobněji však budou menší než primární filtr a budou umístěny na spodním okraji jednotky.

Nezapomeňte zkontrolovat svůj manuál a prohlédnout si AC

Zadejte #3. Vestavěná klimatizace

Vestavěné jednotky AC jsou navrženy tak, aby se staly součástí vašeho domova. A neměly by být dostatečně viditelné, aby mohly upoutat vaši pozornost.

Můžete to však najít v rozsáhlejších budovách nebo domech a provozovnách k ochlazení prominentnější vesmírné oblasti. Pokud tedy chcete odstranit stropní filtr střídavého proudu, možná budete chtít sednout.

Sklopením západek nebo západek na obou stranách jednotky sklopte kryt grilu dolů. A filtr lze jen tak snadno vytáhnout.

Kroky k čištění filtru klimatizace Frigidaire

Je důležité často čistit nebo vyměňovat filtr střídavého proudu, přestože se liší. A všimněte si, že ostatní filtry jsou na jedno použití, takže byste si měli zkontrolovat ty své. A první můžete hodit a nahradit něčím úplně novým.

Tento týdenní nebo měsíční postup by zlepšil vaši funkci střídavého proudu a zlepšil kvalitu ovzduší. Níže jsou uvedeny kroky k čištění filtru klimatizace Frigidaire.

Krok č. 1. Vakuum

Protože jste se dříve dozvěděli, jak je odstranit, nyní je vyčistíme.

Filtrační obrazovky jsou křehké, proto neupravujte vakuum na režim vysokého výkonu. Doporučujeme také použít pro trysku čalounění nebo malý kartáčový nástavec. A můžete začít nechat kartáč projít každým rohem a stranou. Ale opět zajistěte, aby zbyly jen malé nebo žádné prachové částice.

Krok č. 2. Namočte do mýdlové vody

Přidejte několik kapek vámi preferovaného čisticího nebo pracího prostředku do nádoby s vodou. Dobře je promíchejte, aby se chemikálie rovnoměrně rozložily.

Ponořte filtr a nechte vodu několik minut proniknout na obrazovku. Pak by mohl rozpustit prachové koule a násilně odstranit nečistoty. K odstranění neodstranitelné špíny můžete použít také drhnutí s měkkými štětinami. Udělejte to jemně!

Můžete s ním jemně zatřást a občas překlopit filtr.

Krok č. 3. Vypláchněte

Vylijte mýdlovou vodu a vyměňte ji za čistou. Nechte mýdlo a chemikálie rozpustit ve vodě a odstraňte přebytečnou špínu. Znovu protřepejte a ujistěte se, že jsou všechny strany ponořeny do vody.

Krok č. 4. Vymazat

Všechny hrany a rohy filtru opatrně otřete měkkým hadříkem nebo houbičkou. Tento krok provádějte, dokud nebudete muset projít celým vzduchovým filtrem.

Krok č. 5. Vysušte

Můžete jej umístit pod slunce a na místo, odkud jej vítr nemohl odfouknout. Nebo už nebude opuštěna špínou poté, co ji opustíte. Pokud má zakřivenou vlastnost, můžete najít lano nebo provázek, kam byste jej mohli zavěsit.

Pokud však chcete svůj AC použít okamžitě, můžete filtr vyschnout nebo ho přímo umýt.

Závěr

A takto vyčistit filtr klimatizace Frigidaire.

Doporučujeme, abyste si jednou nebo dvakrát za měsíc našli čas na čištění nebo výměnu filtru. To by vám velmi prospělo. Tedy nejen vy, ale také váš domov a vaše rodina.

Uschovat!