Jak nainstalovat klimatizaci Dometic RV? 3 snadné kroky!

Víte, jak nainstalovat klimatizaci Dometic RV? Vážený příteli, instalace uvedeného spotřebiče je stejně snadná jako čtení! Musíte použít uživatelskou příručku. Nechcete utrácet mnoho za to, aby někdo nainstaloval vaši klimatizaci Dometic RV.

Neztrácej důvěru, drahoušku. Můžeš to udělat! Při tom se však velmi doporučuje, aby vám pomáhal jeden nebo dva dobří přátelé.

Nezapomeňte, že se nemusíte nutit, pokud jste si jisti, že to opravdu nemůžete. Zavolejte profesionála, který ví, jak používat manuál.

Díky klimatizaci ve vašem rekreačním vozidle bude vaše cestování zábavnější a pohodlnější. Raději si tedy jeden nainstalujte. Takže, drahý příteli, bez dalších okolků se nyní vrhneme na proces instalace vaší klimatizace Dometic RV.

Před instalací klimatizace RV Dometic

Tento úkol se zdá být objemný, že? Pokud jste v tom noví, je lepší mít pomocnou ruku. Mnohem lepší, když ten člověk zažil dělat takové věci.

V této části pečlivě zodpovíme náš dotaz, jak nainstalovat klimatizaci Dometic RV?

Nejprve je důležité, abychom položili základy, než budeme pokračovat v řádné splátce. Existuje spousta přípravných zápasů a my je zde všechny probereme.

Krok č. 1. Dávejte si pozor na zranění

Musíte vědět, že výrobce nenese odpovědnost za zranění, která vám může způsobit proces instalace jejich produktu. Tak drahý, prosím opatrně. Nechceme, aby se někdo zranil. Než půjdete na karavan, oblékněte si vhodné oblečení.

Jednou z věcí, kterou musíte zvážit, je nebezpečí úrazu elektrickým proudem. Odpojte všechny zdroje napájení. Klimatizace RV je také poměrně těžká.

Abyste předešli zranění, vezměte si někoho, kdo vám pomůže přenášet zařízení. To je důležité, protože přenos klimatizace probíhá zvedáním. Uvědomte si, že to budete instalovat na střechu obytného vozu.

Pokud jde o elektrickou sféru instalace, je toho co říci. Nejprve se doporučuje, abyste si nechali elektrikáře připojit klimatizaci RV ke zdroji energie. Nyní je po splátce.

Během instalace si musíte být vědomi toho, že vodiče nesmí být ohnuty ani umístěny na kovové části obytného vozu.

Krok č. 2. Uvědomte si možnost poškození

Tento úkol je opět vážně objemný. Chcete -li zachovat estetický vzhled vašeho obytného vozu, zakryjte oblasti, které jsou náchylné k poškrábání. Nezapomeňte také utěsnit všechny otvory, které jste vytvořili při instalaci spotřebiče.

A konečně, existuje konkrétní rozsah hmotnosti, kterou může střecha nést. Takže než se tam dostanete, zkontrolujte, zda vaše váha plus hmotnost klimatizace RV splňuje podmínky.

Krok č. 3. Vyberte správné umístění

Musíte zajistit, aby oblast, kam chcete nainstalovat klimatizaci RV, byla nejlepší. Jak můžete říct, že je nejlepší? Za prvé, pokud bude klimatizace nainstalována v určité oblasti, nebudou žádné jiné části obytného vozu poškozeny.

Také si musíte promluvit s výrobcem vozidla ohledně limitu zatížení RV, zvláště když je v pohybu. Nakonec se doporučuje nainstalovat klimatizaci do střední části střechy – pokud je to možné – a mezi dvě paralelní části.

Kroky k instalaci klimatizace RV Dometic

Nyní jsou uvedeny kroky k instalaci klimatizace RV:

Krok č. 1. Připravte střechu

Některé obytné vozy vyžadují před instalací klimatizace odstranění střešního větracího otvoru. To se obvykle provádí při výměně střešního větracího otvoru, ale někdy je to nutné, pokud instalujete klimatizaci. Odstranění střešního větracího otvoru samozřejmě znamená, že nyní máte otvor.

Pokud je však větší nebo menší než velikost požadovaná pro vaši klimatizaci RV, je změna velikosti nezbytností. Chcete -li vytvořit otvor, je důležité nejprve označit oblast před řezáním. Po řezání použijte toto jako vodítko ke snížení stropu vaší obytné auta.

Krok č. 2. Nastavení zapojení

Zaveďte měď s uzemněním, vodičem, který zvládne 240 VAC z pojistky o hodnotě minimálně 16 ampérů do vámi vytvořeného otvoru.

Je to lepší, než aby přívodní vodič byl umístěn naproti otvoru. Vezměte také na vědomí, že musíte vodiče vhodně zakrýt.

Krok č. 3. Umístění klimatizace RV na střechu

Toto je nejhlubší část splátky. Souhlasili byste? Klimatizace Dometic RV váží přibližně 77 liber, takže musíte zvedání provést správně. Pomocí podšívky v klimatizaci jako vodítka zvedněte a vložte ji přes otvor.

Uvnitř karavanu musíte umístit sadu ADB, která obsahuje montážní hardware pro karavan. Pomocí šroubů a matic zajistěte klimatizační jednotku na správném místě. Poté jej nyní můžete připojit ke zdroji napájení.

Závěrečná slova

Doufám, že jste se na konci tohoto článku dozvěděli, jak nainstalovat klimatizaci Dometic RV. Díky za váš čas!