V jakém věku přestat používat Playpen? Přečti si tohle

V jakém věku přestat používat ohrádku? Toto je běžný dotaz nového rodiče. Nicméně při čtení tohoto blogu najdete odpovědi.

Ohrádka může být skvělým způsobem, jak udržet vaše dítě v bezpečí, když potřebujete něco zařídit! Musí však vyrůst z herny dříve, než jim budou dva roky. To jim dává čas začít prozkoumávat své okolí a stát se nezávislejšími.

Přibližně 18 měsíců nebo starší je dobrý věk pro tento přechod, pokud vaše dítě nepotřebuje nějakou další podporu, aby tento skok úspěšně zvládlo. Pokud zjistíte, že potřebujete pro svou rodinu větší domov, přečtěte si náš článek o hledání nejlepších kočárků s dvojitou šířkou!

Při hraní s hračkami v centru aktivit nebo na hřišti nezapomínejte na další způsoby, jak se děti učí prostřednictvím zkoumání, jako je dotýkání se a hmatání předmětů kolem sebe, když neustále sedí.

Pokud považujete zahrádku na hraní za užitečnou a vaše dítě je na dětskou postýlku příliš velké, zvažte přeměnu na postel, aby ji mohlo nadále používat, dokud nebude dost staré na to, aby mohlo jít dál. Pamatujte, že děti rostou rychle a zanedlouho budou všude pobíhat!

Jaký je účel ohrádky?

Ohrádka je ohrádka, kterou umístíte kolem svého dítěte. Slouží k tomu, aby zůstali v bezpečí, když jsou bez dozoru a nemohou se samostatně pohybovat.

Ohrádky mají většinou zaoblené strany, takže z nich děti nemohou vylézt nebo uvíznout mezi stěnami. Mohou být vyrobeny z drátěného pletiva s připevněnými plastovými panely, díky čemuž je lze snadno přenášet a instalovat všude, kde se odehrává venkovní zábava – doma na dovolené v karavanu, u babičky… nebo dokonce jen venku!

Nejdůležitější na ohrádkách je to, že mají vespod vycpávky (obvykle pěna), protože to chrání malá kolena a lokty před potenciálně nebezpečnými pády, pokud se batolata pokusí vstát nebo lézt dovnitř.

Dětská ohrádka také poskytuje rodičům bezpečné místo, kde mohou své dítě odložit na tolik potřebný čas pryč od nich!

Je důležité, abyste ohrádku vždy používali tak, jak je navržena, a aby se vaše dítě nepokoušelo vylézt ven. Můžete dokonce zvážit umístění další matrace nebo přikrývky, aby si při pádu neublížily.

Nejlepší na nákupu venkovní ohrádky je to, že mnoho z nich bude mít odnímatelné postele, úložné kapsy a síťovaná okna, které dětem poskytují spoustu zábavy během dlouhých letních dnů venku.

Jsou ohrádky dobrý nápad?

Ohrádky nemusí být pro vaše miminko tím nejbezpečnějším místem. I když jsou ohrádky účinným nástrojem pro zajištění bezpečí miminek, představují také riziko pro kojence a batolata, kteří se v nich mohou uvěznit, zejména při nesprávném použití.

Některá rizika spojená s používáním ohrádky zahrnují: Udušení – děti byly uškrceny síťovými otvory nebo dokonce kovovými tyčemi, které se uvolnily z rámu ohrádky, a také se udusily povlečením do postýlky vyrobeným z měkkých materiálů, jako jsou polštáře a přikrývky. v něm.

Jak nasadíte kryt ohrádky?

Nejprve na něj musíte umístit kryt ohrádky. – Poté zatlačte každou stranu dolů, aby byla zajištěna proti rámu. Chcete-li je utáhnout, abyste zajistili pevné usazení kolem všech okrajů ohrádky, použijte pásek suchého zipu na obou koncích a pevně jej zatlačte na místo, dokud neuslyšíte „cvaknutí“.

Nakonec se ujistěte, že přes boky nevisí žádná přebytečná látka. Přehnutím viditelných přebytků zespodu, aby lépe padly.

Jak vyčistit ohrádku ve vaně

– Umístěte ohrádku do vany a naplňte ji teplou vodou. Pokud chcete, přidejte do této směsi jednu víčko mycího prostředku na nádobí.

– Nechte ohrádku nasáknout po dobu až 30 minut, poté ji vyjměte z vany a vydrhněte všechny přichycené nečistoty nebo skvrny pomocí starého zubního kartáčku nebo houby (jako je lufa). Ujistěte se, že jste opláchli všechny zbytky čisticího roztoku, než své dítě vrátíte dovnitř; jinak by mohlo dojít k podráždění kůže.

Poté všechny povrchy otřete čistým ručníkem a poté je nechte zcela uschnout. Dávejte pozor, aby se tyto materiály při čištění nenamočily, protože by to ztížilo jejich úplné vyschnutí než kdy jindy a bakterie, které by mohly přebývat uvnitř, by mohly způsobit onemocnění vašeho dítěte.

– Pokud má ohrádka dno ze síťoviny, můžete ji také vyčistit tak, že ji umístíte do venkovní nebo vnitřní ohrádky, která je dostatečně velká na to, aby váš králíček mohl uvnitř volně poskakovat s vodou a mýdlem na nádobí přidaným, jak je uvedeno výše.

Nechte tuto směs přes noc vsáknout do veškerého nalepeného materiálu, než je vyjmete z klece a před opětovným složením je nechejte úplně vyschnout. To pomůže zabránit hromadění bakterií v těchto materiálech, které by mohly způsobit onemocnění vašeho králíčka, pokud by byly znovu zavedeny, aniž by byly nejprve vysušeny.

Jak odstraníte skvrny z podložky do ohrádky?

Existuje několik způsobů, jak dostat skvrny z podložky do ohrádky, a některé metody fungují lépe než jiné. Zde je návod, jak můžete odstranit tyto odolné skvrny, aniž byste poškodili látku nebo způsobili změnu barvy:

– Použijte vodu a mýdlo na nádobí (teplé na odolné skvrny) – Nastříkejte peroxid vodíku (plná síla na červené víno, může vybělit jiné barvy), před opláchnutím nechte 30 minut působit

– Namočte přes noc do octa a poté vydrhněte pastou z jedlé sody vyrobenou ze stejných dílů jedlé sody a teplé vody. Pokud nedojde ke zlepšení ani po jednom pokusu, možná budete muset tyto kroky zopakovat více než jednou.

Vždy však nejprve zkontrolujte štítek s údržbou, protože teplo zafixuje jakoukoli skvrnu na vláknech a nebude možné ji odstranit bez poškození podložky.