Průvodce, kdy přemístit dítě na autosedačku po směru jízdy

Kdy přemístit dítě do autosedačky po směru jízdy? Neexistuje pro to žádný „věk“, záleží na velikosti vašeho dítěte a jeho váze; měli byste však vždy zkontrolovat, zda se v autosedačce cítí bezpečně, a také postupovat podle pokynů výrobce.

První věc, kterou se chcete ujistit, než se otočíte po směru jízdy, je, že vámi vybraná konvertibilní autosedačka má funkci nastavení výšky popruhů.

Pokud ne, vyberte si takovou s nastavitelnou nohou, která vám umožní upravit její polohu. Při nákupu nové kabrioletové autosedačky hledejte na ty, které mají delší otvory pro nohy, protože jsou vhodnější pro děti, které jsou vysoké nebo velké než jiné s kratšími nohami – ale stále pamatujte, že všechny děti jsou jiné, takže před nákupem své dítě změřte.

Když je vaše dítě čelem ke směru jízdy, můžete použít postroj místo horního popruhu, abyste je zajistili na místě, ale pamatujte, že by se to mělo používat pouze v případě, že je to volba pro model auta nebo výrobce, takže vždy nejprve zkontrolujte, protože ne všechna auta mají vestavěný kotevní bod top tether.

Pokud ne, podívejte se na nákup jednoho, protože to jsou důležité bezpečnostní prvky, které udrží vaše batole v bezpečí při cestování autem.

Jak ze své autosedačky Graco udělám posilovač s vysokým opěradlem?

Autosedačka Graco je investicí pro rodiče, kteří chtějí zajistit bezpečí svých dětí. Nicméně, jak vaše dítě roste a vyvíjí se;

možná budete potřebovat další pomoc, dokud nebudou dostatečně staří, aby mohli používat systém polohování pásů na zadním sedadle vašeho vozidla. Naštěstí je snadné pomocí těchto jednoduchých kroků přeměnit váš high-back booster na non-back booster:

– Nejprve budete muset vyjmout opěrku hlavy z vozidla. Toho lze dosáhnout stisknutím dvou tlačítek na obou stranách opěrky hlavy a vytažením nahoru.

– Dále připevněte přiloženou sponu pro polohování pásu bez opěradla k jazýčkům přezky vaší autosedačky Graco; tím je zajištěno, že bezpečnostní pás pro dospělé zůstane na svém místě a při nárazu nedojde k žádnému posunu

– Nakonec zkontrolujte všechny strany vašeho dítěte, zda nemá volné oblečení, než je zapněte do nové autosedačky!

Jak změníte autosedačku Graco na podsedák?

Pokud vaše dítě váží méně než 50 liber, můžete jako posilovač použít autosedačku Graco! Je to snadné a bezpečné. Nesmíte ponechat popruhy na místě na zadní straně nainstalovaného dětského zádržného systému, pokud jej používáte bez připevněného popruhu, proto si před provedením těchto kroků pečlivě přečtěte všechny pokyny:

– Položte váhu na přední okraj dráhy pásu směřující dopředu a zatlačte dolů, dokud třikrát nezaklapne (první cvaknutí bude velmi obtížné)

– Pevně ​​zatáhněte za obě strany krytu přezky opěrky hlavy, který se nachází na úrovni ramen naproti sobě. To umožňuje rychlé odstranění těchto dílů v případě potřeby později na silnici při běžném používání.

– Vyklopte obě loketní opěrky a umístěte dítě do sedačky.

– Zapněte si bezpečnostní pás a ujistěte se, že je přiléhavý, ale ne příliš utažený! Měli byste být schopni dostat dva prsty mezi břišní pás a oblast břicha.

– Zamkněte hrudní sponu pro větší bezpečnost, pokud ji máte k dispozici na bezpečnostních pásech vašeho vozu. Díky tomu budete oba v bezpečí při cestování po silnici!

Jak vyjmete bezpečnou první autosedačku ze základny?

Pokud je vaše autosedačka pevně připevněna k základně, můžete ji odjistit zatažením za obě červené páčky umístěné v zadní části sedačky.

Pokud se okamžitě neuvolní (a to se občas stává), zatáhněte silněji a ujistěte se, že žádná část vaší ruky nebo prstů není pod žádnou pákou. To zajišťuje, že pokud se kus ulomí, nezraní nikoho, kdo mu stojí v cestě.

Jak vyjmete autosedačku Graco ze základny?

Není třeba bojovat. Postupujte podle těchto jednoduchých kroků:

Nejprve otočte zajišťovací mechanismus na základně autosedačky nebo kočárku Graco do odemčené polohy (měl by být ve vodorovné vzpřímené poloze).

Poté mírně nadzvedněte a zároveň zatáhněte zpět, dokud neuslyšíte několik cvaknutí; tím se uvolní zámek z držení na základně vašeho vozidla.

Jakmile to uděláte, můžete svou autosedačku Graco snadno vyjmout zvednutím přímo nahoru a ze zajištěné polohy.

Chcete-li jej vrátit na místo, jednoduše jej položte přímo do příslušné zásuvky, dokud neuslyšíte cvaknutí, abyste se ujistili, že je opět správně zajištěn. Jedním zatlačením nahoru na obě strany zavřete a zajistěte zámek držáku autosedačky Graco.

Jak by měl můj novorozenec vypadat v autosedačce?

Udržujte nohy svého novorozence ve stejné úrovni jako jeho hlavu. Jeho spodní část by měla být rovnoběžná s podlahou autosedačky a jeho záda by měla být opřena o její zadní část.

Popruhy postroje na obou stranách by měly těsně přiléhat, ale ne příliš těsné nebo volné; můžete je utáhnout stlačením vpředu, kde se setkávají pod rozkrokem vašeho dítěte (ale nikdy za ním).