Jak provozovat kamna na dřevo? 5 úžasných kroků!

Jak obsluhovat kamna na dřevo? Kamna mají rádi dřevo, mají krby, které jsou běžně otevřené, protože pomáhají efektivněji spalovat vaše kamna. Kamna, jako jsou tato, pomáhají získat více tepla z každého kusu dřeva, ale vědět o jejich použití je zásadní, abyste se podívali na jeho rozsah.

Rozdělat oheň v kamnech na dřevo vyžaduje notnou dávku trpělivosti. Za pět minut se vám pravděpodobně nepodaří zapálit oheň. Může vám to trvat hodiny, ale trpělivost je ctnost, pokud jde o krásné věci. Naučit se být trpělivý je však pouze jedním aspektem potěšení z rozdělání ohně v kamnech na dřevo. Je to poklidná a zároveň velmi uspokojující zábava, protože jakmile zapálí uhlíky, udrží vaše místo v teple celou noc. Stejný oheň může přežít několik měsíců s minimální údržbou.

Zapalování krbových kamen je pomalý životní styl, podobný tomu, jako když upíjíte kávu nebo koukáte do časopisu, nebo se scénicky necháváte nasát odstíny podzimního listí. Trvá to dlouho a není to jednoduché. Občas to může být přitěžující a také to vyžaduje vaši plnou pozornost a péči.

Jakmile však plně pochopíte, jak založit oheň, je to velmi naplňující proces. Plameny krbových kamen vytvářejí krásnou vůni, která naplní váš prostor a rozšíří se ven a vytvoří dokonalou vůni chladného počasí. A co víc, jak úžasné je, že tak starodávná technologie dokáže vytopit celý prostor bez moderních topných systémů? Je to vynikající technika, jak vytápět váš domov způsobem šetrným k životnímu prostředí. Co byste měli mít a dělat, abyste ze svých kamen na dřevo vytěžili maximum? Probíhají vám tyto otázky neustále hlavou? Naštěstí vám tento článek odpoví na všechny vaše otázky týkající se vašich oblíbených kamen na dřevo, které máte!

5 kroků k obsluze kamen na dřevo

Takže bez velkého povyku, zde jsou rychlé a snadné kroky, jak ovládat kamna na dřevo:

Krok č. 1. Zcela otevřete klapku

Díky tomu může vzduch volně cirkulovat v krbu a kouř unikat ven. Chcete-li zvýšit cirkulaci, nastavte systém sání vzduchu na vysokou hodnotu.

Krok č. 2. Suché větvičky nalámejte na menší kousky

Mikrooheň rozděláte tak, že větvičky položíte na kamna a zapálíte. Pokud jsou větvičky suché, není potřeba karton ani papír. (Když ohýbáte suché větvičky, měly by se zlomit; pokud ne, jsou příliš vlhké.) Krmte oheň těmi nejmenšími větvičkami a úlomky dřeva, které najdete. Nebuďte příliš horliví – na začátku dejte do ohně jen malé větvičky nebo dříví. Ujistěte se, že máte dvířka kamen částečně otevřená. Nechcete zavřít dveře, dokud váš oheň nebude soběstačný. Mějte na paměti: Foukání do ohně pomůže rychleji zachytit. Čím více vzduchu cirkuluje, tím lépe!

Krok č. 3. Začněte přidávat protokoly

Váš oheň by v této fázi měl být schopen spálit základní palivové dříví. Větší polena můžete začít přikládat, jakmile váš zakládající oheň s menším dřevem intenzivně hoří. Začněte s menšími poleny a postupujte nahoru. Před přidáním většího dřeva nejprve vytvořte uhelné lože (žhnoucí červené uhlíky). I když lze přikládat větší polena, menší polena usnadní udržení ohně.

Krok #4. Přidejte větší protokoly

Tento krok je okamžik, na který jste se těšili! Můžete přidat větší polena a zavřít dveře poté, co vaše lože uhlí doutnají a váš oheň pravidelně hoří. Pokud dveře zavřete, dávejte na ně pozor, protože nechcete přijít o všechnu svou tvrdou práci. Opakujte kroky 2 a 3, pokud se zdá, že oheň se zavřenými dveřmi uhasíná, a zkuste na dno ohně přidat další lepenku.

Krok č. 5. Užívat si!

Se svým krásným ohněm si užijte výhody poklidného života. Protože všechny materiály, které jste použili, byly přírodní, můžete popel zlikvidovat venku, jakmile oheň uhasne.

Ještě jeden krok: Odstavte kamna na dřevo

Chcete-li uhasit kamna na dřevo, nejprve zavřete dvířka. Poté odstraňte veškeré další dřevo z ohně. Při vypnutí přívodu kyslíku do ohně úplně zavřete všechny řízené větrací otvory na kamnech. Nezavírejte prosím klapku, protože oheň bude několik hodin po uhašení kouřit a produkovat odpadní plyny a kouř. Přečtěte si také o tom, jak čistit kamna na dřevo.

Závěr

Mějte na paměti, že udržování ohně v kamnech na dřevo je podobné jako mít doma domácího mazlíčka. Oheň vyžaduje vaši pozornost v pravidelných intervalech, a pokud váš úsudek selže, buď zemře, nebo nekontrolovaně poběží. Musíte ho krmit správnými věcmi ve správný čas a jeho odpad musíte odvézt z domu. Výměnou za vás uvaří jídlo a ohřeje vodu a obytný prostor. Takže to bylo to, co musíte udělat a řídit se tím, jak provozovat kamna na dřevo. Doufáme, že tento příspěvek přispěl k používání vašich milovaných kamen na dřevo! Hodně štěstí a pamatujte na trpělivost. A možná si budete chtít přečíst související články: vědět, co dělat s popelem z kamen na dřevo a jak nainstalovat kamna na dřevo v garáži.