Proč moje dítě najednou nenávidí koupel? Nápady

Proč moje dítě najednou nenávidí koupel? Koupání může být jednou z nejpříjemnějších a nejpříjemnějších chvil pro vás i vaše miminko nebo batole.

Pokud však vaše dítě najednou začne odmítat koupání, může to zahodit každodenní rutinu. Pokud se vám to stane, nezoufejte! Existuje několik jednoduchých vysvětlení a také snadných oprav, které mohou pomoci vrátit věci do původního stavu:

Změna teploty – Váš ohřívač vody možná nefunguje správně nebo možná někdo nedávno spotřeboval příliš mnoho horké vody, když se sprchoval. Zkuste mírně zvýšit teplo na vaší jednotce, než dáte koupel znovu (s mírou).

Nezapomínejte však na ty drobné ruce! Také chceme, aby se nikdo nespálil. Máš staršího sourozence? Možná se rozhodli změnit teplotu vody během koupele; mohlo by to způsobit šokovou reakci vašeho mladšího dítěte.

Strach – Pokud se v poslední době v koupelně stalo něco, co vašeho děťátka vyděsilo, je možné, že se kvůli tomu bojí koupání.

Možná bylo v prostoru nebo v jeho blízkosti nějaké zvíře, kde se také koupete! To může kohokoli vyděsit a než to zkusíte znovu, bude to vyžadovat trochu lásky a pozornosti navíc, takže zkuste dát sobě (a jim) nejprve pět minut bez rozptylování – a až se všichni budou cítit lépe, pokračujte jako obvykle.

Zkuste si promluvit o tom, co se stalo při společné koupeli, aby věděli, proč jsou věci teď jiné, než byly minulý týden/měsíc/rok atd. Skvělý způsob, jak to udělat, je zpívat ukolébavky nebo dětské písničky při mytí vlasů – mohou dokonce začít užijte si koupel více, když se z ní stane zábavný a uklidňující rituál.

Svědění – Pokud vaše dítě neustále svědí, je velká šance, že voda problém zhoršuje. Suchá pokožka může být koupelí často podrážděná, takže zkuste vyměnit své současné mýdlo za něco, co je speciálně navrženo tak, aby bylo šetrné k citlivé pokožce.

Nanesení vrstvy vazelíny před vstupem do vany také pomůže utěsnit vlhkost a chránit před dalším podrážděním. Můžete je také po koupeli rychle opláchnout vodou místo použití mýdla; to je pomůže vyčistit, aniž by jejich jemnou pokožku příliš vysušila.

Kolik je pozdě na koupání dítěte?

Neexistuje žádný konkrétní čas, kdy by bylo příliš pozdě na koupání miminka. Záleží na věku miminka a na tom, jak je unavené. Obecně platí, že je nejlepší koupat dítě před spaním, aby se mohlo uvolnit a snadněji usnout.

Pokud si však miminko hrálo venku nebo se ušpinilo, nikdy není pozdě je vykoupat! Jen se ujistěte, že voda není příliš studená. Děti si obvykle užívají koupele, když je teplota vody teplá.

Je také důležité se před zahájením koupele ujistit, že máte vše potřebné připravené. To zahrnuje mýdlo, šampon, ručníky a možná i nějaké gumové kachničky! Připravte se předem, abyste se mohli soustředit na dítě.

Jak často byste měli koupat 6měsíční dítě?

Na tuto otázku neexistuje žádná definitivní odpověď, protože hygienické návyky každého člověka se liší a pokožka dětí se může lišit. Většina pediatrů však doporučuje koupat miminko jednou až dvakrát týdně, podle toho, jak moc se zašpiní.

Pokud se vaše miminko obzvlášť zašpiní – například když leze venku – možná je budete muset koupat častěji. A vždy se ujistěte, že používáte jemné mýdlo, které nebude dráždit jejich jemnou pokožku.

Pokud se vaše dítě po koupání začne škrábat nebo vykazuje jiné známky podráždění pokožky, může to být známka toho, že má nepříznivou reakci na mýdlo, které používáte. V takovém případě zkuste přejít na jemnější variantu nebo se poraďte se svým pediatrem, co by bylo pro typ pleti vašeho dítěte nejlepší.

Mohu své 8měsíční dítě koupat každý den?

Příliš časté koupání kojence může vysušit jeho pokožku. Obecně se doporučuje koupat kojence jednou až dvakrát týdně. Pokud má však vaše miminko citlivou pokožku, možná je budete muset koupat méně často. Poraďte se se svým lékařem, pokud máte obavy, jak často by se mělo vaše dítě koupat.

Pokud se rozhodnete koupat své dítě častěji než jednou týdně, použijte jemné mýdlo, které nezbaví jeho přirozené oleje. Po koupeli můžete také použít hydratační mléko, které pomůže udržet jejich pokožku hydratovanou.

Sečteno a podtrženo: poraďte se se svým lékařem o tom, jak často by se mělo vaše dítě koupat, a v případě potřeby použijte jemné mýdlo a zvlhčovač.

Kdy by se děti měly každý den koupat?

Kdy by se děti měly každý den koupat? Neexistuje žádná definitivní odpověď. Záleží na tom, co pokožka vašeho miminka snese.

A jsou tu další faktory, jako je počasí, kolik času máte k dispozici na jejich koupání a jestli se jen poflakují doma nebo jdou někam jako do školky, kde mohou být vystaveny většímu množství bakterií nebo nečistot. Následující informace vám pomohou rozhodnout se, kdy je to pro vašeho nejmenšího nejlepší!

Pokud má vaše dítě ekzém: Možná budete chtít vynechat každodenní koupele, dokud se jeho stav nezlepší, protože mýdlo by mohlo citlivou pokožku ještě více podráždit; zkuste se koupat každý druhý den místo jednou týdně (v případě potřeby). Klíčem k tomu není nic přehánět – nechcete pokožku svého dítěte vysušovat.

Pokud je vašemu dítěti více než rok: Možná nebude potřebovat koupel každý den, pokud není zvlášť špinavé; jednou nebo dvakrát týdně může stačit, v závislosti na úrovni jejich aktivity a na tom, co dělají. Opět je důležité nezbavovat jejich pokožku přírodních olejů příliš častým koupáním.

Pokud je vašemu dítěti méně než rok: Doporučuje se koupání alespoň jednou denně, protože malé děti mají jemnější pokožku, která se může snadno vysušit. Ujistěte se, že voda není příliš horká – měli byste být schopni pohodlně strčit ruku do vody ve vaně – a používejte jemné mýdlo, které je pro děti bezpečné.

Pokud má vaše dítě suchou pokožku: Možná budete chtít vynechat každodenní koupele, dokud se nezlepší, protože mýdlo by mohlo citlivé oblasti těla ještě více dráždit; zkuste se koupat každý druhý den místo jednou týdně (v případě potřeby).

Klíčem k tomu není nic přehánět – nechcete pokožku svého dítěte zbavit přírodních olejů příliš častým koupáním. Může vám pomoci, když použijete přípravek do koupele z ovesných vloček, který dokáže zklidnit podrážděná místa, nebo se po každém mytí, ale před večerním oblékáním do pyžama, nanesete hydratačním krémem!