Pro kolik plen bych se měl zaregistrovat? Průvodce

Na kolik plen se mám přihlásit? Na tuto otázku neexistuje definitivní odpověď. Někteří rodiče se rozhodnou pro nižší počet plen a plánují vyprat více prádla, jiní jdou pro případ nehody s vyšším počtem. Nakonec je to na vás a vašich preferencích.

Nějaká obecná rada ale zní, že byste měli mít po ruce dostatek plen, abyste je nemuseli neustále prát. Budete také chtít nějaké doplňky pro případ nečekaného výbuchu nebo jiné nehody.

Dobrým pravidlem je zaregistrovat o 20–30 % více plen, než si myslíte, že budete potřebovat. Tímto způsobem budete mít jistotu, že budete mít dostatek, aniž byste měli příliš mnoho doplňků.

Pokud si nejste jisti, kolik plen pořídit, zeptejte se svých přátel nebo členů rodiny, kteří mají děti, jaké číslo použili. Pravděpodobně vám budou moci poskytnout dobrou radu na základě vlastních zkušeností.

Ať už se rozhodnete pro jakékoli číslo, počítejte s tím, že miminka z plen poměrně rychle vyrostou. Pravděpodobně budete muset koupit další v pozdějších měsících prvního roku vašeho dítěte, takže na to při registraci pamatujte. A nezapomeňte na ubrousky – také jich budete chtít spoustu po ruce!

Jak zabráním tomu, aby moje dítě při přebalování neplakalo?

Některá miminka jsou hlasitá, když pláčou. To může být obzvláště frustrující, když jste uprostřed jejich přebalování, protože vám to nedovolí soustředit se na to, co děláte.

Musíte se vypořádat nejen s nepořádkem, ale také s tím, jak vystresované vaše dítě o sobě dává zvuk. Vždy mi říkali, že děti přestanou plakat, pokud vše ostatní selže, což dává smysl, že?

No, někdy to funguje a jindy se zdá, že to vůbec nemění! Pokud se zdá, že je nic nepomáhá uklidnit, zkuste použít tyto tipy níže:

-Nejdůležitější je, aby rodiče své dítě nikdy neignorovali ani nezanedbávali v žádném období, ať už jde o krmení, hraní si atd. Tyto malé okamžiky jsou pro vývoj miminka klíčové.

-Pokud si myslíte, že vaše dítě má hlad, zkuste je nakrmit před výměnou plenky. To pomůže vyhnout se nepohodlí nebo neklidu během procesu.

-Před zahájením výměny plenek se ujistěte, že máte vše nastaveno a připraveno, abyste své dítě nemuseli kdykoli nechávat bez dozoru. To by jim mohlo způsobit větší utrpení.

-Některá miminka mají ráda, když se na ně mluví klidným hlasem nebo se jim zpívá, což je také může uklidnit. Jiní mohou preferovat, když při výměně plenky používáte určitý typ mléka nebo produktu. experimentujte, dokud nezjistíte, co pro vaše dítě funguje nejlépe!

-V neposlední řadě se snažte přebalovat své dítě v době, kdy může být nejklidnější. Může to být před jídlem nebo brzy po něm.

-Pokud se zdá, že nic nefunguje, měli byste se poradit se svým pediatrem, který pro vás bude mít nějaké další nápady!

Kdy mohu s novorozencem začít chodit na bříško?

Posilování břicha lze provádět kdykoli po dvou měsících věku vašeho dítěte.

– Začátek bříška, když novorozence stále zavinujete, mu ztíží pochopení rozdílu mezi polohou na zádech a na břiše, což by mohlo vést k frustraci nebo zmatení.

-Je důležité, aby se miminka naučila přesouvat své tělo z jedné polohy do druhé, aby nebyla během hry frustrovaná. Pokud dítě není schopno hýbat tělem, nebude se bavit zkoumáním všech věcí, které má před sebou!

-Pokud si všimnete, že vaše ratolest zatím nejeví zájem o pohyb, zkuste umístit hračky mimo dosah, dokud nezjistí, jakou sílu má v krku a zádech. Jakmile si tuto dovednost osvojí, budete moci umístit hračky přímo před něj, aby si s nimi mohl hrát.

-Pokud se vaše dítě zdá frustrované nebo bez zájmu během sezení na bříško, zkuste změnit jeho polohu posunutím rukou dále od těla (opačná paže vedle protilehlé nohy) na několik sekund, než se přepnete zpět.