5 účinných způsobů, jak odstranit padlí z pupenů

Naučte se některé způsoby, jak odstranit padlí z pupenů. Jako jedna z nejběžnějších a snadno rozpoznatelných houbových chorob rostlin je padlí snadno identifikovatelné.

Nepropadejte panice, pokud na některé své vegetaci objevíte padlí. Pokud najdete tuto houbu u jednoho rostlinného druhu, neznamená to, že je to nebezpečí pro jiné rostliny ve vašem prostředí.

Ačkoli můžete najít moučnivku v různých formách, příznaky jsou téměř totožné.

Jak znáte jeho moučnivku?

Pravděpodobně jste to už viděli. Na listech se tvoří skvrny bílého nebo šedého prášku, které často obklopují celou plochu listu.

S touto látkou můžete najít stonky rostlin, květy a plody. Zde je návod, jak se zbavit plísně na sušených květinách.

Naštěstí jsou příznaky plísně často horší než škody, které způsobuje. V důsledku toho rostliny zřídka umírají.

Plíseň je někdy označována jako „suchá plíseň“, protože se jí daří v situacích s nízkou vlhkostí.

K tomu, aby se spóry padlí vyvinuly, je zapotřebí pouze vysoká vlhkost a krátké trvání stojaté vody. Vše, co je potřeba k tomu, aby spory ožily, zachytily se na povrchu listu a začaly z rostliny odčerpávat energii, je rychlá změna atmosférických podmínek.

Jak choroba postupuje, listy rostliny mohou žloutnout, kroutit se nebo hnědnout, což vede k předčasné defoliaci. Houba může způsobit předčasné opadávání pupenů nebo zhoršený vzhled květů u kvetoucích rostlin a stromů.

Zde je další návod, jak se zbavit plísní v teráriu.

Co je to padlí na poupatech?

Vypadá to jako bílý nebo šedý prášek kvůli houbě, která to způsobuje. Nejčastěji se vyskytuje v raných fázích vývoje listů.

To je místo, kde se věci stávají stresujícími, protože si razí cestu do pupenů.

Jakmile jsou spory ve vaší výrobní oblasti nebo v okolním prostředí, rychle se šíří. Pokud se chcete vyhnout tomu, aby se na vaše rostliny dostal některý z těchto odpadků, existuje několik věcí, které můžete udělat pro minimalizaci rizika.

Je padlí nebezpečné?

Stejně jako cokoli jiného může mít zničující účinek na ty, kteří jsou již zranitelní. Jeho přílišné kouření může způsobit nevolnost i těm nejzdravějším lidem.

Kromě toho, že je padlí na obtíž, může mít vážné důsledky pro zdraví vašich rostlin.

Okamžité a důkladné vyšetření je zaručeno. V první řadě byste tomu všemu chtěli zabránit, pokud je to možné.

Jak odstraňujete plíseň z pupenů?

Dodavatelé navrhují většinu léků na trhu tak, aby zabránili padlí, ale existuje mnoho domácích léčebných prostředků k léčbě infekce, která se již vyskytla.

Je nezbytné důkladně natřít všechny postižené povrchy kombinací sprejů, protože zabíjejí pouze to, čeho se dotknou. Pro úplné vyléčení může být zapotřebí více aplikací.

1. Jedlá soda

Chcete-li připravit roztok z jedlé sody, přidejte jednu lžíci jedlé sody a půl lžičky tekutého mýdla, jako je kastilské mýdlo. Nastříkejte štědře, zakryjte horní i spodní část listů a všechna infikovaná místa.

Jako profylaktická strategie může být tato technika účinnější než léčba současné padlí.

2. Hydrogenuhličitan draselný

V jednom galonu vody smíchejte jednu polévkovou lžíci hydrogenuhličitanu draselného s jednou a půl lžičkou tekutého mýdla (ne saponátu). Nastříkejte vydatně na všechna místa, kde je to potřeba.

Jako terapie pro stávající infekce může být tato směs účinnější než obyčejná jedlá soda.

3. Mléko

Postříkejte hojně směsí jednoho dílu mléka a dvou až tří dílů vody. I když věda, která je základem tohoto léku, není zcela pochopena, zdá se, že funguje docela dobře na letní zelenině, jako je cuketa, melouny a okurky.

Můžete také posílit imunitní systém rostliny, protože přirozeně přítomné chemikálie v mléce bojují proti této nemoci.

4. Neemový olej

Plíseň můžete ošetřit neemovým olejem, který má sám o sobě smíšené recenze, pokud jde o účinnost, ale můžete ho také přidat do výše uvedených směsí pro posílení.

5. Ořízněte nebo seřízněte

Postižené listy, stonky, pupeny a ovoce nebo zelenina by měly být odstraněny a zlikvidovány. Jakmile posekáte trvalky na zem, vyroste nový růst.

Aby se zabránilo šíření a zadržování nemocných nebo poškozených listů, nekompostujte je. Pomůže, když po použití na nemocné rostliny dezinfikujete prořezávací nástroje.

Prevence plísně, než se vymkne z rukou

Pokud vaše rostliny během sklizně onemocní, můžete během několika dní přijít o celou úrodu. Proto je tak důležité zabránit šíření této nemoci dříve, než bude mít šanci se rozšířit.

Nastavení účinného systému čištění vzduchu je klíčem. Patogeny přenášené vzduchem způsobují většinu plísní plodin.

Výsledkem je, že vysoce kvalitní systém čištění vzduchu je nejlepším způsobem, jak chránit vaši rostlinu.

Závěr

Doufáme, že jsme vám mohli poskytnout způsoby, jak vyzkoušet, jak odstranit padlí z pupenů. Prachovka však ve většině situací vede ke ztrátě úrody.

Možná se vám dokonce podaří zachránit většinu vaší sklizně.