Pro jaký věk je ohrádka vhodná? Přečti si tohle!

Pro jaký věk je ohrádka vhodná? Doporučený věk ohrádky je 0-36 měsíců.

Ohrádku lze používat s menšími dětmi, ale neměla by být naplněna hračkami, které by mohly dítěti způsobit zranění, pokud by byly zataženy nebo přetlačeny.

Ohrádky jsou také užitečné při přebalování a oblékání malých miminek, protože při těchto úkonech budete potřebovat obě ruce volné!

Dokud v kotci nejsou žádné předměty, které by mohly představovat nebezpečí udušení (pamatujte: všechno jde do úst), vaše dítě bude milovat svůj vlastní prostor, kde může sedět a zkoumat nové věci, aniž by se mohlo dostat dovnitř. problémy!

Zatímco někteří rodiče mají pocit, že umístit kojence do ohrádky je kruté, jiní je považují za velmi užitečné, protože přinášejí všechny skvělé výhody.

Používají už rodiče ohrádky?

V dnešní době rodiče používají ohrádky mnohem méně často. V 70. a 80. letech je mnoho lidí využívalo jako způsob, jak si usnadnit život, nebo proto, že je vyžadovaly školky nebo z důvodů veřejné bezpečnosti.

– Lidé se již necítí povinni používat ohrádky jen kvůli těmto dvěma faktorům – buď to není vůbec nutné v závislosti na filozofii výchovy dětí a situaci.

– Navíc si nyní více uvědomuje, že jejich používání může mít negativní vliv na vývoj dětí, pokud mluvíme o kojencích mladších šesti měsíců – ale ani starší děti nemusí mít nutně prospěch z toho, že tráví každou vteřinu v kotci, protože to omezuje stimulace v prostředí bez jakýchkoli kreativních odbytišť, jako jsou bloky.

Proč jsou ohrádky špatné?

-Ohrádky jsou nebezpečné, protože mohou způsobit udušení.

-Podporují také sedavý způsob života, který může vést k obezitě a dalším zdravotním problémům.

– A konečně, ohrádky mohou být brzdou rodičů v rozvoji klíčových rodičovských dovedností.

Stručně řečeno, existuje mnoho důvodů, proč jsou ohrádky špatné jak pro děti, tak pro rodiče. Pokud hledáte alternativu, zkuste použít nosítko nebo investovat do kvalitních hraček, které vaše dítě zabaví, aniž byste obětovali jeho bezpečnost nebo pohodu.​

Jak dlouho může dítě zůstat ve smečce a hrát si?

Dítě může zůstat ve smečce a hrát si, dokud nedosáhne váhového limitu 35 liber u většiny modelů.

Pokud jde o výšku, někteří říkají, že děti nemohou spát mimo své postýlky, dokud nejsou alespoň 24 palců vysoké.

Jiní se však domnívají, že jakmile se vaše dítě dokáže vytáhnout na nábytek a procházet se po svém okolí, pak je čas je přesunout ze smečky do něčeho jiného, ​​jako je dětská postýlka nebo běžná postel.

Při přechodu z jednoho místa na druhé (tj. přesun z ohrádky/balíčku ‚n‘ play do velké dívčí/chlapecké postele) se ujistěte, že postupujete pomalu tím, že budete budovat důvěru mezi svým malým a jeho novým uspořádáním spánku, než ho budete očekávat nebo aby byla v pořádku s tím, že bude celou noc spát v posteli.

Jaký je rozdíl mezi balíčkem a hrou a ohrádkou?

Ohrádka je velká ohrádka, která má stěny na všech čtyřech stranách a lze ji použít ke spánku i hraní. Je to běžně vidět ve venkovních prostředích, jako je pláž, park nebo dvorek, kde se vaše dítě bude moci pohybovat, ale stále má určité hranice.

Pack ‚n’play je kompaktnější než typická ohrádka, takže zabírá méně místa a v případě potřeby se snáze přenáší z místnosti do místnosti. Dodávají se s prostěradly, která se snadno a rychle připevňují pomocí patentek, takže není potřeba další ložní prádlo jako doma, když vaše dítě spí v kočárku nebo postýlce.

Prostěradlo se také složí do sebe pro snadné skladování, místo aby vám ve skříni zabírala celá neskladná matrace! Kromě toho mají balíčky obvykle přebalovací stanici, která se vysune, což je opravdu praktické, když jste na cestách a nemáte čas zastavovat na špinavé koupelně čerpací stanice.

V jakém věku může jít dítě do ohrádky?

Mnoho rodičů se ptá, do jakého věku může dítě chodit do ohrádky. Na tuto otázku neexistuje žádná konkrétní odpověď, protože to bude záviset na vývoji vašeho dítěte, ale obecně byste měli počkat, dokud nebude mít alespoň šest měsíců, než je dáte na hřiště na delší dobu, aby se jejich vývoj svaly a kosti mají dostatečnou oporu.

Do té doby možná budete chtít nejprve položit přikrývku nebo podložku, která poskytuje určité odpružení proti tvrdým povrchům. Tělo maminky bezprostředně po porodu uvolňuje oxytocin – také známý jako „hormon mazlení“ – který přirozeně uklidňuje ji i miminko v prvních dnech s malým spánkem!

Díky tomu novorozenci často hned usnou, když jsou uloženi na bezpečném místě, jako je kočárek nebo postýlka, v dosahu maminky.

Je špatné dát své dítě do ohrádky?

Odpověď na tuto otázku je trochu komplikovaná. Někteří rodiče se domnívají, že je špatné dát své dítě do ohrádky, protože si myslí, že dítě bude na ohrádce příliš závislé a nebude se moci naučit, jak komunikovat s ostatními lidmi.

Mnoho rodičů se však domnívá, že používání ohrádky může být pro vývoj dítěte skutečně užitečné.

Umístění dítěte do ohrádky má několik výhod. Pokud máte například doma další děti, používání ohrádky může pomoci udržet dítě v bezpečí, zatímco vy jste zaneprázdněni ostatními dětmi.

Navíc hra v uzavřeném prostoru, jako je ohrádka, může pomoci naučit děti základním dovednostem, jako je plazení a chůze.