Povinná četba o tom, jak odříhnout dítě v autosedačce

Všichni víme, jak frustrující je, když naše dítě nepřestane plakat, ale jak odříhnout dítě v autosedačce? V tomto příspěvku na blogu si povíme podrobný návod, jak odříhnout miminko v autosedačce.

Jak odříhnout dítě v autosedačce

Říhání dítěte je něco, co se budete muset naučit. Když vaše maličké dostane plynatost, říhání mu může pomoci snížit bolest a nepohodlí, které pociťuje v bříšku, což mu také usnadní usínání.

Nemusí to být vždy snadné, ale časem nebo praxí byste se měli stát odborníkem na tento úkol po jídle.

Zde je několik tipů, jak odříhnout dítě v autosedačce:

Tip jedna: Můžete si lehnout na záda vedle autosedačky, aby si mohla opřít hlavu o vaši hruď a odkopnout všechny přikrývky, které by jí zakrývaly nohy.

Možná si budete chtít nejprve lehnout a potom položit autosedačku na sebe tak, aby vaše dítě leželo vodorovně se zemí.

Rada druhá: Ujistěte se, že tam nevisí žádné volné popruhy nebo přezky, protože by ji mohly uškrtit, když na vás bude spočívat.

Můžete je zastrčit mezi sebe a sedadlo, pod paži nebo za sebe, pokud je třeba je trochu uvolnit, abyste získali více místa pro účely odříhnutí.

Pokud je pro vás obtížné dosáhnout tam zpět, zkuste dát jednu ruku pod hlavičku dítěte a druhou rukou uvolnit potřebné západky.

Tip tři: Pohybujte se kolem některých hraček nad její hlavou, které by vám měly pomoci odvrátit pozornost od jakýchkoli nepříjemných zvuků vycházejících z vnitřku jejího bříška.

Co když dítě neříhne a neusne?

Pokud dítě po krmení usne, pravděpodobnost, že si hned odříhne, je nízká. Pokud si neříhne a neusne, není problém, pokud jste ho v posledních hodinách nakrmili.

Co se stane, když dítě po krmení neříhne?

Pokud dítě po krmení neříhá, může to být proto, že má základní zdravotní stav. Pokud problém přetrvává, měl by lékař zkontrolovat tento a další stav.

V některých případech může změna kojenecké výživy nebo polohy při jídle pomoci dětem, které při krmení neříhají. Mnoho rodičů zjišťuje, že jejich děti přirozeně začínají uvolňovat plyny, když stárnou, obvykle kolem tří měsíců věku.

Mohu přimět své dítě říhat rychleji?

Pokud má vaše dítě plynatost, můžete mu zkusit poplácat nebo třít záda. Měli byste se také ujistit, že vzduch zůstává v žaludku místo toho, aby vycházel ven říháním, a to tak, že si je položíte přes klín na břicho s nohama nahoru a jemně jimi pohupujete, aniž byste se tlačili na břicho.

Když skončí krmení, držte je několik minut ve vzpřímené poloze, než je odložíte, abyste měli více času na trávení a snížili pravděpodobnost, že bezprostředně poté vyplivnou nebo zvrací.

Musí miminka po každém kojení odříhnout?

Obecně na to neexistuje žádné pravidlo. Každé miminko je jiné a v závislosti na jeho věku a trávicím systému může vyžadovat říhání častěji či méně často.

Miminka se většinou nenasytí tak, aby musela cokoli vypouštět nejdříve ve věku tří měsíců.

Co to znamená, když moje dítě hodně říhá?

Neznepokojujte se, pokud vaše děťátko pravidelně říhá mléko nebo plivá. Děti jsou přirozeně plynaté, a to jim může být velmi nepříjemné; není se však čeho obávat, dokud nezačnou vykazovat další známky nepohodlí.

Když si všimnete, že vaše dítě má více než jen občasné záchvaty plynatosti, pak je možná čas podívat se, proč se cítí tak nepohodlně.

Jak brzy může dítě cestovat na dlouhé vzdálenosti autem?

Miminko může cestovat na dlouhé vzdálenosti autem, jakmile jsou mu alespoň tři měsíce. Hrozí však nebezpečí zranění dítěte, protože jeho kosti a svaly ještě nejsou plně vyvinuty.

Nejlepší je počkat, až vaše dítě dokončí třetí trimestr, než s ním urazí více než 100 mil ve vozidle.

Pokud se chystáte na cestu mimo stát, která vyžaduje více než jeden přestup, může být lepší místo řízení prostě letět, protože děti během letu stejně obvykle spí.

Mohou také méně plakat, protože jsou zvyklí na nové zvuky ze vzletu a přistání, pokud vzlétnou nebo přistanou uvnitř letadla místo venku v jedoucím vozidle, jako je auto nebo autobus.

Jak dlouho může jezdit 3 měsíce staré auto?

Tříměsíční dítě vydrží v autosedačce jezdit zhruba dvě hodiny. Pokud jedete na dlouhé vzdálenosti a potřebujete často zastavovat, ujistěte se, že dítě má na sobě teplé oblečení a má něco měkkého, na čem může usnout (jako přikrývka).

Možná budete chtít vzít s sebou láhev mléka navíc, pokud víte jistě, že to bude trvat déle než čtyři hodiny, než dorazíte do cíle, děti dostanou hlad, i když cestují.

Buďte připraveni se všemi věcmi potřebnými pro přebalování: plenkový krém; čisté ubrousky; čisté oblečení; atd.