Kolik plen za měsíc pro novorozence? Tipy

Kolik plen za měsíc pro novorozence? Když počítáte, kolik plen bude váš novorozenec potřebovat za měsíc, měli byste vzít v úvahu také skutečnost, že miminka rychle rostou.

Obecně můžete očekávat, že v prvních týdnech projdete kolem šesti až osmi plen denně. To znamená, že budete potřebovat přibližně 240-320 plen měsíčně. Toto číslo se samozřejmě může lišit v závislosti na individuálních potřebách vašeho miminka a preferencích značky plen. Nezapomeňte si udělat zásoby, než vaše ratolest dorazí!

Pokud hledáte ekologickou variantu, látkové pleny jsou skvělou volbou pro novorozence. Děti s látkovými plenkami obvykle používají kolem 20 plen týdně, což je asi 80 za měsíc.

Jak víte, kdy zvýšit velikost plen?

Většina miminek začne vykazovat známky toho, že jsou připravena na větší velikost plenky. Vaše dítě se může například zdát nepohodlné v současné plence a hodně se vrtět. Navíc můžete zjistit, že vaše dítě mokvá nebo špiní plenku častěji než obvykle. Máte-li jakékoli dotazy ohledně toho, kdy je vaše dítě připraveno na větší velikost plenky, poraďte se se svým dětským lékařem.

Je důležité si uvědomit, že všechna miminka jsou jiná a některá nemusí vykazovat žádné z výše uvedených příznaků, dokud již nenosí větší plenku. Takže pokud si nejste jisti, zda je vaše dítě připraveno na větší plenu, je vždy nejlepší mýlit se na straně opatrnosti a zvýšit velikost.

Možná také zjistíte, že je vhodná doba pro zvýšení velikosti, pokud vaše dítě začalo lézt nebo chodit. Tato změna v pohyblivosti způsobuje, že se děti více pohybují a může je vést k tomu, že chodí na nočník všude kromě plenky! Nyní by byl ideální čas vyzkoušet tuto větší velikost.

Všechny výše uvedené jsou velmi obecné pokyny, pokud jde o velikost plen pro vaše malé dítě.

Můžete použít plenky velikosti 1 u novorozenců?

Někteří lidé věří, že na novorozence můžete použít plenky velikosti jedna, ale není tomu tak vždy. Novorozenci obvykle váží kolem šesti až osmi liber, takže pokud je vaše dítě větší než toto, může potřebovat plenku velikosti dvě. Je důležité konzultovat se svým pediatrem, jakou velikost plenky vaše dítě potřebuje.

Plenky se z nějakého důvodu dodávají v různých velikostech – každé dítě je jedinečné a bude vyžadovat různé míry savosti a přizpůsobení. Snaha ušetřit peníze používáním menších plen u většího dítěte vás může z dlouhodobého hlediska stát více, pokud vaše dítě promočí plenku nebo z ní proteče. Držte se doporučené velikosti pro vaše novorozeně a budou v pohodlí a suchu po celý den.

Kolik plen dítě používá podle velikosti?

Doporučuje se, abyste dítěti přebalovali každou jednu nebo dvě hodiny. Záleží na tom, jak často si miminko špiní plenky a jaké druhy materiálu při nošení jednorázové plenky jí, pije a hraje si.

Průměrná velikost kojence může projít osm až deset plen každý den, takže je důležité mít vždy po ruce nějaké doplňky, zejména když cestujete nebo jdete na den ven.

Jak dlouho děti nosí plenky velikosti n?

Miminka nosí plenky po určitou dobu. Jak dlouho je nosí, závisí na dítěti a na tom, jak rychle potřebuje přebalování. Prvních pár dní mohou některá miminka jít až čtyři hodiny, než se budou muset přebalit, protože si stále zvykají na používání koupelny mimo své tělo.

Přibližně ve dvou týdnech bude většina kojenců muset vyměňovat plenky alespoň každé tři nebo čtyři hodiny v závislosti na tom, jaký typ výživy jí a zda se v noci probouzejí více než obvykle.

Jakou velikost plen nosí děti nejdéle?

Na tuto otázku neexistuje jediná odpověď, protože děti rostou a vyvíjejí se různým tempem. Většina dětí však nakonec své novorozenecké plenky přeroste a bude potřebovat plenky velikosti jedna.

Někteří mohou být dokonce připraveni na plenky velikosti 2 dříve, než jim bude šest měsíců. Záleží na váze a výšce miminka. Obecně platí, že můžete očekávat, že vaše dítě bude nosit plenky velikosti tři nebo čtyři ve věku 12 měsíců. Nakonec je nejlepší poradit se se svým pediatrem, abyste zjistili, jaká velikost plenky je pro vaše dítě nejlepší.

Pokud hledáte jednorázovou plenku, která vašemu miminku vydrží déle než jiné značky, zvažte plenky Huggies Little Snugglers Plus. Tyto plenky jsou určeny pro větší miminka a mají systém Leak Lock, který zabrání protečení po dobu až 12 hodin. Pokud hledáte velikost plen speciálně navrženou pro novorozence, zvažte plenky Huggies Newborn.

Tyto plenky jsou speciálně tvarované a dimenzované tak, aby seděly vašemu dítěti již od narození (dokonce i předčasně narozeným dětem), s měkkými bariérami proti protečení kolem každého otvoru pro nohy a pružnými stranami, které zůstávají přiléhavé, aniž by dráždily pokožku vašeho dítěte.