Jak ovládat radiátorový ohřívač? 4 snadné kroky!

Zajímá vás, jak ovládat radiátorové topení? Víme, že máte doma radiátorové topení, ale nevíte, jak jej používat. Naučte se tyto zvládnutelné kroky, abyste je mohli efektivně ovládat.
Radiátorová topidla se používají k vytápění prostorů, podobně jako jiná prostorová topidla, ale v tradičních topidlech se voda vaří a vytváří teplo. Na druhou stranu, pokud máte moderní model radiátoru, který je na elektrický pohon, nemějte obavy, protože s radiátory můžete manipulovat snadno a rychle!

Radiátorová topidla nejsou typická pro vytápění prostor, ale některé budovy nebo provozovny tento systém vytápění stále mají. Pravděpodobně víte, že radiátorové radiátory topí, ale pokud se s tímto typem topení setkáváte poprvé, protože topnými systémy jsou dnes nástěnná topení nebo podlahová topení, možná pro vás bude tento nový. Ale nebojte se, tento článek vám pomůže, příteli. Pojďme se ponořit!

Postup ovládání radiátorového topení

Tři typy radiátorů mají také různé způsoby ovládání. Na druhou stranu tradiční ohřívače radiátorů, které produkují teplo z páry, jdou daleko – parní radiátorové ohřívače, na rozdíl od elektrických radiátorů. To znamená, že parní radiátory potřebují čas nebo alespoň 30 minut na vyhřátí místnosti, zatímco elektrika je připravena k použití za 10 minut. Voda nebo olej se musí zahřát, aby vyzařovaly teplo v prostoru. Pokud máte větší místnost, doba vytápění se prodlouží než čísla. Obsluha radiátoru je rychlejší, než jste si mysleli, ale musíte to udělat správně, abyste předešli zneužití. Naučit se ovládat radiátorové topení je proto nutností.

Krok č. 1. Najděte otočný ventil

Obvykle je vypínač radiátorů umístěn na spodní straně radiátoru. Pokud jste nenašli ventil pod radiátorem, pak musí být číselník na jeho straně. Otočný nebo přepínací ventil radiátoru může vypadat jako ventil nebo ventil, který má krytku s pojistným šroubem. Pokud má váš radiátorový ohřívač číselník, můžete radiátor zapnout jeho otočením. Neotáčejte menším ovladačem ventilu, protože otáčením ve směru hodinových ručiček se radiátor vypne. Stačí otočit horní částí ciferníku.

Na druhou stranu, pokud má váš radiátor uzavírací víčko, nejprve jej vyzkoušejte, zda je víčko připojeno k ventilu, otestujte jej zatažením za víčko, a pokud praskne, je tam kovový ventil a musíte jej otočit. proti směru hodinových ručiček pomocí kleští. Mezitím, pokud si všimnete, že je uzávěr šroubu zašroubovaný, musíte jej nejprve uvolnit a kryt sejmout. Poté jej můžete zapnout otočením kovu, jak bylo uvedeno výše. U elektrických radiátorů zkontrolujte, zda má vaše zařízení zásuvný kabel. Pokud ano, můžete jej přímo zapojit do zásuvky a vyhledat elektrický panel a stisknutím tlačítka „on“ jej zapnout. Možná vás také bude zajímat, co dělá číslo na termostatickém ventilu radiátoru.

Krok č. 2. Upravte teplotu

Většina ohřívačů má termostatický ventil pro regulaci tepla v konkrétní místnosti. Jsou umístěny na opačné straně číselníku chladiče nebo pod číselníkem. Termostatický ventil má čísla v rozsahu od nuly do pěti. Když je ovladač nastaven na nulu, v místnosti se z radiátoru neuvolňuje žádné teplo. Mezitím pětka představuje nejvyšší teplotu vašeho zařízení. Pamatujte, že nulová poloha nevypíná elektřinu a vodu ve vašem radiátoru. Pokud tedy chcete na chvíli zastavit vypouštění tepla z radiátoru, můžete regulaci nastavit na nulu. Pokud váš radiátor nemá termostatický ventil a chcete regulovat teplo, můžete si zavolat odborného technika.

Krok č. 3. Vytápějte místnost

Většina majitelů domů často chybuje při nastavování správné teploty, kterou potřebují, a obvykle nastaví termostat na nejvyšší a naopak na nejnižší. Abyste získali rychlý přístup, můžete nastavit termostat uprostřed a pomalu jej zvyšovat nebo snižovat, pokud chcete. Po zvolení preferované teploty musíte několik minut počkat, než se místnost důkladně vytopí. U elektrických radiátorů to bude trvat minimálně 10 minut, zatímco u parních radiátorů to trvá až 30 minut.

Krok č. 4. Nastavení mrazu

Nastavení mrazu vám může pomoci při údržbě radiátoru. Tato funkce je užitečná, zejména pokud žijete v chladných zemích, kde je chladné počasí. Předpokládejme, že potřebujete na chvíli ven a je zima. Aby váš radiátor dobře fungoval, když je potřebujete, můžete termostat nastavit na mrazuvzdorný režim a zabránit tak zamrznutí vody nebo olejů. Poloha mrazu je umístěna mezi nulou a jednou a je znázorněna buď hvězdičkou nebo sněhovými vločkami. Pokud potřebujete vypnout radiátor radiátoru, můžete jej rychle vypnout otočením regulačního ventilu proti směru hodinových ručiček a stisknutím tlačítka „off“ v elektrickém poháněné radiátory. Chcete-li zachovat výkon vašeho ohřívače, můžete před vypnutím nastavit teplotu na nejnižší hodnotu.

It’s A Wrap!

Skvělý! Přečtením tohoto článku jste se konečně naučili ovládat radiátorové topení. Doufáme, že vám to pomohlo odhalit nejen funkci krytu chladiče, ale také jeho základní části. Nyní, když konečně víte, jak obsluhovat nebo používat radiátorová topidla, pokud má budova nebo provozovna tento typ prostorových topidel. Můžete si také přečíst o radiátorovém topení, jak to funguje a jaký typ topení mám.