Kdy vystoupit z autosedačky? Průvodce pro profesionály

Kdy vysadit dětskou autosedačku? Dětské autosedačky nejsou určeny k dlouhodobému používání.

Poskytují extra podporu a bezpečí pro dítě během prvních měsíců života, kdy je příliš malé na to, aby samo sedělo vzpřímeně, zapomeňte na sezení v běžném sedadle a zvedněte hlavu dostatečně vysoko, abyste viděli z okna nebo se rozhlíželi kolem. všechno, co se děje venku.

V průměru se většina dětí bude moci vejít do dětské autosedačky až do svých prvních narozenin, ale liší se to dítě od dítěte, takže s tím není zákonem nebo něčím podobným spojen žádný konkrétní časový rámec.

Svou dětskou autosedačku můžete i nadále používat, pokud vám to bude příjemné – i když je vašemu dítěti právě jeden rok! Je důležité si uvědomit, že jak vaše dítě roste a stává se pohyblivějším, bude potřebovat jinou autosedačku.

Kdy můžete otočit autosedačky v Kalifornii?

Autosedačku můžete otočit po Kalifornii, když je vašemu dítěti jeden rok. Někteří odborníci však navrhují, aby miminka zůstala otočená proti směru jízdy co nejdéle až do svých druhých narozenin.

NHTSA (Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu) doporučil držet děti v poloze po směru jízdy až do věku dvou let kvůli obavám o ochranu hlavy a krku a zároveň ponechání dostatečného prostoru pro nohy pro bezpečnostní pásy při nehodách.

Před otočením sedačky se ujistěte, že byla správně nainstalována podle pokynů výrobce o správných způsobech instalace (pro minimalizaci rizika zranění).

Doporučuje se také, pokud budete často cestovat s mladými pasažéry nebo plánujete podnikat dlouhé cesty, pořiďte si jinou autosedačku místo pouhého přepínání tam a zpět.

Kdy může dítě sedět v posilovači bez zad?

Dítě může sedět v posilovači bez zad, když má alespoň 40 liber a mezi čtyřmi až osmi lety. Mohou ji také použít, pokud váží méně než čtyřicet liber, ale mají dostatečnou oporu trupu, obvykle z připoutané autosedačky.

To je nutné pouze do té doby, než jim ramenní popruhy bezpečnostního pásu směřujícího po směru jízdy nezapadnou přímo přes klíční kost a na horní část ramen, aniž by za nimi zůstala vůl.

Je důležité, aby rodiče na tyto posilovače příliš nespoléhali, protože děti by měly zůstat v pětibodových pásech nebo jiných schválených zařízeních co nejdéle, než přejdou na systém bezpečnostních pásů pro dospělé, který je vybaven břišními pásy namísto pouze jednoho ramene. popruh.

Chcete-li více informací o tom, jaký typ autosedačky bude pro vaše dítě nejlepší, měli byste si promluvit s jejich dětským lékařem.

Kolik by mělo dítě vážit, aby sedělo na předním sedadle?

Děti by měly být mladší 12 let. Děti do dvanácti let nesmějí sedět na předním sedadle bez ohledu na to, zda splňují všechny ostatní požadavky pro sezení.

Je také nezákonné, aby kdokoli pod tímto věkem nebo výškou seděl na sedadlech bez přítomnosti dospělé osoby, která může v případě potřeby poskytnout pomoc a podporu.

Jak již bylo řečeno, děti do dvanácti let budou obvykle potřebovat autosedačku, dokud nedosáhnou asi 40 liber v závislosti na jejich velikosti a věku.

Pokud si nejste jisti, jakou váhu by vaše dítě mělo mít, než odejde, poraďte se s místním policejním oddělením nebo hasičským sborem, aby to pro ně bylo bezpečné, kdykoli je to možné!

Následující tabulka nabízí přibližné pokyny založené na průměrné hmotnosti v různém věku:

– Děti by měly mít možnost sedět s rovnými zády k sedadlu auta.

Většina dětských sedaček je navržena tak, aby v nich děti mohly pohodlně odpočívat. Pokud je vaše dítě v rámci váhových požadavků, obvykle se bez větších problémů vejde do dětského nebo kabrioletu obráceného proti směru jízdy, i když není ideální pro každého.

Možná však budete muset zkoušet různé modely, dokud nenajdete ten, který funguje nejlépe, protože ne všechna sedadla fungují skvěle pro každého! Udržujte své nejmenší v bezpečí a pamatujte, že jakýkoli model je bezpečnější než žádný!

Může 8leté dítě v Kalifornii jezdit na předním sedadle?

Ano, osmileté dítě může jezdit na předním sedadle.

Zákon nestanoví konkrétní věk, kdy přemístit děti z bezpečnostních pásů na zadních sedadlech na přední sedadla nebo podsedáky, ale doporučuje, abyste tak učinili, „když jsou fyzicky dostatečně velké“.

Musí mít nasazený ramenní pás a správně dosahovat na obě vodítka pásu tak, aby záda naplocho na sedák opěradla vozidla.

To je obvykle mezi 55 palci (asi 142 cm) a 57 palci (145 cm). Záleží také na tom, jak rychle vaše dítě v poslední době vyrostlo! Dítě, které splňuje tyto požadavky, může zůstat sedět, aniž by bylo zajištěno podsedákem, pokud ho nechce používat nebo nemůže najít svůj pás.