Kdy přemístit dítě do konvertibilní autosedačky? Nápady

Kdy přemístit dítě na konvertibilní autosedačku? Existuje mnoho důvodů, proč přesunout své dítě z dětské autosedačky do konvertibilní autosedačky. já

Je důležité mít na paměti, že k tomu nedojde, dokud nepřerostou své současné nosítko, obvykle když dosáhnou 20 liber a/nebo přibližně 24 měsíců věku.

Kromě toho se doporučuje, abyste před jejich přemístěním počkali, dokud nebudou mít alespoň jeden rok, protože některá konvertibilní sedadla vyžadují, aby děti byly starší 12 měsíců nebo dokonce až 15–18 měsíců v závislosti na modelu (obvykle pokud existuje vyšší hmotnostní práh).

To znamená, že možná budete potřebovat dvě autosedačky na delší dobu, než se očekávalo, ale většina rodičů shledá, že mít k dispozici obě možnosti stojí za všechny potíže spojené s přepínáním různých typů chráničů sedadel tam a zpět.

Jaká pěna se používá v autosedačkách?

Pěna se používá v autosedačkách k zajištění odpružení a podpory. Existuje několik různých typů pěn, které pocházejí z různých zdrojů.

Patří mezi ně polyuretanová (PU) pěna, EPP (expandovaný polypropylen), etylen-vinylacetát (EVA), paměťová pěna a hydrofobní polyethenové kuličky.

Každý typ má své vlastní vlastnosti, ale všechny fungují dobře jako sedací polštáře, protože se snadno tvarují a umožňují pevné, ale pohodlné sedací plochy.

Navíc, každý z nich může být také vyroben v mnoha různých tloušťkách v závislosti na úrovni pohodlí požadovaného spotřebitelem nebo dokonce navržen tak, aby měl jedinečné vlastnosti, jako je absorpce energie nebo schopnosti tepelné izolace.

Z jakého typu kůže jsou vyrobeny autosedačky?

Autosedačky jsou kožené, ale ne všechny typy. Kůže se dělí do různých podkategorií podle toho, z jakého zvířete kůže pochází a jak byla vyčiněna (zpracována). Mezi nejběžnější typy kůží autosedaček patří:

-Semiš – tento druh nekvalitní kůže pochází z koz nebo ovcí, které byly stříhány kvůli vlně; může být ponechán přirozený s matným povrchem nebo lesku pomocí leštění.

Nenosí se tak dobře jako hovězí kůže, protože semiš má neupravený povrch, kde není žádná ochranná vrstva, která by zabránila oděru. Semiš také moc dobře neodpuzuje vodu, takže skvrny snadno sedají. Z tohoto důvodu někteří špičkoví výrobci automobilů používají při výrobě svých luxusních vozidel semiš Nappa.

-Nappa – tento typ vrchní lícové kůže je vyroben z hovězí kůže. Je známý pro svou měkkost a hladký vzhled, protože póry jsou vyplněny vosky, oleji a barvivy v procesu zvaném vycpávání, díky kterému vypadá jako semiš, ale nosí se lépe než semiš. Koneckonců, není zde žádný nedokončený povrch, který by se mohl obrousit nečistotami nebo otírat o drsné povrchy.

Kůže Nappa vyrábí jedny z nejměkčích čalounění dostupných na dnešním trhu, které jsou dostupné za dostupnou cenu ve srovnání s jinými kvalitními typy kůží autosedaček, jako je celozrnná teletina (která může být velmi drahá).

Čím více Nappa máte ve svém vozidle, obecně řečeno, znamená to, že máte ve svém autě více pohodlí, odolnosti a dlouhé životnosti.

Jaká je nejbezpečnější autosedačka pro kojence?

Před výběrem autosedačky pro miminko je třeba zvážit mnoho faktorů. Jedním z bezpečnostních problémů, který je třeba řešit, je věk a váha vašeho dítěte a také to, zda budete muset používat dětskou autosedačku nebo konvertibilní autosedačku.

Mějte na paměti, že vždy dodržujte pokyny výrobce, pokud jde o instalaci a používání jakéhokoli typu autosedačky, protože každé vozidlo má jiné pokyny, jak je správně nainstalovat.

Jak vyjmu základnu ze západky autosedačky?

Chcete-li sejmout základnu autosedačky, zvedněte rukojeť na horní části západky. Uchopte obě strany základny a táhněte směrem nahoru, dokud neuslyšíte cvaknutí. Zadní část vaší autosedačky má automatické zamykání, které se po odemknutí automaticky zavře pro snadnou instalaci do vašeho vozidla.

Můžete zkontrolovat, zda tento mechanismus funguje správně, položením jedné ruky pod každou stranu základny poblíž místa, kde se zaklapne, abyste se ujistili, že když je zvednete, nerozpadnou se tlakem aplikovaným v žádném směru (pokud se uvolní, pak ujistěte se, že používáte obě ruce).

Některá sedadla mají také to, čemu se říká indikátor úrovně; měly by být tři zelené pruhy po sobě označující správný úhel sklonu nezbytný pro novorozence. Pokud je vaše autosedačka nová, měla by být dodána s úplným návodem k použití.

Jak vyjmete autosedačku zpod sedadla?

Autosedačka by měla být vždy nainstalována správně, ale nikdy není špatný čas na kontrolu. Pokud jste omylem nainstalovali dětskou autosedačku příliš daleko vzadu ve vozidle nebo pokud někdo jiný jede s vašimi dětmi a potřebuje vědět, jak autosedačku vyjmout z jejich vlastních sedadel, postupujte takto:

Začněte tím, že se nakloníte pod úhlem 45 stupňů směrem ke středu dveří na straně spolujezdce. To vám umožní přístup pod většinu sedadel, aniž byste se převrátili vzhůru nohama nebo naráželi do čehokoli uvnitř jedoucího vozidla.

Sáhněte nahoru, dokud neucítíte, kde by váš dětský bezpečnostní zádržný systém (CRS) spočíval pod konkrétním sedadlem. Poohlédněte se po všech pásech souvisejících s tímto CRS. Jakmile je najdete, úplně je rozepněte.