Kdy přejít z plen na natahovací? Průvodce

Kdy přejít z plen na zatahovací je častá otázka mezi novými rodiči.

Existuje několik milníků, které vaše dítě v průběhu času zasáhne, a může být snadné zjistit, kdy byste měli přejít z typického spodního prádla, jako jsou plenky nebo spodní prádlo, ale pro většinu lidí není tak snadné zjistit, jak dlouho potřebují plenky používat. než půjdete nahoru.

Některé děti začínají vykazovat známky připravenosti dříve než jiné, takže tento proces se značně liší v závislosti na každé jedinečné osobnosti a stylu učení a rozvoje. Zde se podíváme na několik obecných pokynů o tom, co nazýváme „připravenost na nočník“, abychom zjistili, zda je nyní ten správný čas na změnu!

Kolik plen potřebuje dítě v prvním roce?

Průměrný novorozenec projde během prvního roku plenkami v hodnotě asi 1800 dolarů. Věk a váha vašeho dítěte, jak často je měníte atd., to vše hraje roli při používání plen během tohoto časového období.

Novorozenci obecně potřebují alespoň šest až osm plen denně, ale musí se měnit, když jsou mokré nebo znečištěné stolicí – což by bylo častěji. Odhadovaný počet můžete vypočítat tak, že každý měsíc po narození použijete o jednu plenku méně, dokud nedosáhnou prvních narozenin.

Poté k celkovému množství přidejte další dva týdny, abyste se ujistili, že budete mít dostatek po zbytek druhého pololetí!

Plenky nejsou levné, ale investice do nich pro bezpečnost a zdraví vašeho miminka se vyplatí. Výhodné balíčky jsou skvělé nákupy, které vám pomohou začít s plnou zásobou toho, co potřebujete, dokud nedorazí jejich další objednávka!

Jaký je rozdíl mezi novorozeneckými plenkami a plenkami velikosti 1?

Novorozenecké plenky jsou určeny pro děti, které váží do zhruba osmi kilogramů. Plenky velikosti jedna jsou určeny pro děti, které váží od devíti do 14 liber.

Mají jiný střih a savost než novorozenecké plenky. Někteří rodiče se rozhodli používat plenky velikosti jedna brzy, protože je považují za pohodlnější a méně náchylné k protečení.

Jiní se drží novorozeneckých plen, dokud dítě nedosáhne alespoň osmi kilo, aby mohli využít extra savost těchto plen. Nakonec je na každém rodiči, aby se rozhodl, co je pro jeho dítě nejlepší.

Někteří rodiče zjišťují, že používání jednorázových tréninkových kalhotek (také známých jako „pull-up“) je dobrý způsob, jak překlenout propast mezi novorozeneckými plenkami a plenkami velikosti jedna. Tréninkové kalhotky jsou podobné dětským plenkám, ale jsou také voděodolné. To nabízí extra ochranu před nehodami a usnadňuje rodičům rozpoznat, kdy je dítě mokré.

Když vaše dítě začne spát celou noc, aniž by potřebovalo výměnu plenky, může být připraveno na plenky velikosti jedna i během spánku – i když jsou v noci stále v novorozeneckých. Pokud zjistíte, že se vaše dítě ráno probouzí s promočenými tréninkovými kalhotami, bez ohledu na to, jak těžký spáč se mu zdá (nebo byl), pak je čas přejít na větší plenky!

Je důležité nezavádět další položky, jako jsou pleťové vody nebo pudry, dokud pupeční šňůra neodpadne. Pokožka novorozenců potřebuje zcela přirozený vzduch, aby mohla správně dýchat a hojit se.

Jakou velikost plen by mělo moje dítě nosit?

Na tuto otázku neexistuje definitivní odpověď. Děti přicházejí ve všech různých tvarech a velikostech, takže to, co funguje pro jedno dítě, nemusí fungovat pro druhé. To znamená, že většina novorozenců bude potřebovat velikost jedna nebo dvě, zatímco většina tříměsíčních dětí bude připravena na velikost tři. Jak vaše dítě roste, budete se muset postupně přesouvat do větších velikostí.

Pokud si nejste jisti, jakou velikost koupit, je vždy dobré jít s menší velikostí; vždy můžete použít příliš velké plenky, ale nemůžete je zmenšit, pokud jsou při nákupu příliš malé.

Jen mějte na paměti, že jak bude vaše dítě větší, pravděpodobně bude plenku pomočovat a zaneřádit, takže pravděpodobně budete muset koupit větší velikosti rychleji.

Při výběru plen pro novorozence velikosti One nebo Two nemůžete udělat chybu; stačí vybrat ten, který se zdá být váhou nejbližší vašemu dítěti, a poté upravit podle potřeby.

Pro větší miminka neváhejte zkoušet různé značky plen, dokud nenajdete takové, které dobře padnou bez mezer kolem nožiček nebo pasu, kde by mohlo dojít k protečení.

Také se ujistěte, že jste si koupili dostatek prádla, abyste mohli v případě potřeby často měnit dávky prádla. Když se rozhodnete, jaké velikosti plen značky Pampers® budou nejlépe vyhovovat potřebám vašeho dítěte, pamatujte, že neexistuje správná odpověď – prostě cokoli, co funguje!

Jakou velikost plenky by mělo nosit 14kg?

14ti kilové dítě by mělo nosit plenku velikosti čtyři. Plena velikosti čtyři má hmotnost v rozmezí 12 až 16 liber. Takže plenka bude sedět vašemu dítěti, dokud nedosáhne přibližně 15 liber.

Tyto informace najdete na obalu plenky nebo na webu firmy. Mnoho rodičů navíc sleduje růst svého dítěte tím, že zaznamenává jeho váhu do dětské knihy.

Pokud používáte tuto metodu k určení, kdy změnit velikost, vaše dítě bude pravděpodobně připraveno na plenku velikosti pět, až bude vážit 17 liber.

Opět jsou to jen obecné pokyny a každé dítě roste svým tempem. Máte-li jakékoli obavy, zda vaše dítě nosí správnou velikost plenky, poraďte se se svým pediatrem.