Kdy odstranit podsedák? Triky a tipy!

Kdy vyjmout podsedák? Americká akademie pediatrů (AAP) doporučuje, aby děti používaly podsedák, dokud nedosáhnou výšky alespoň 57 palců.

V tuto chvíli je pro vaše dítě mnohem bezpečnější sedět v autě bez potřeby dalšího zařízení nebo bezpečnostního prvku. Pokud jste své dítě ještě nezapnuli běžným bezpečnostním pásem, udělejte to co nejdříve.

To jim pomůže udržet je v bezpečí, když cestují autem s dalšími dospělými, kteří mohou jet jinam a nemohou je doprovodit na místo, kde jsou vhodná místa k sezení. Dobrou zprávou o používání pouze břišních pásů je, že pokud má váš ramenní postroje, stačí je odstranit!

Mějte však na paměti, že vzhledem k moderním pokrokům ve vozidlech a posilovačích, které byly nedávno provedeny, mnozí odborníci doporučují používat posilovač zad, dokud dítě nedosáhne věku alespoň osmi let.

Jak zkontrolovat dětskou autosedačku

– Ujistěte se, že hrudní spona je v úrovni podpaží a pevně sedí.

– Popruhy postroje by měly být správně provlečeny každým otvorem

– Všechny části autosedačky by měly fungovat hladce, bez prasklin nebo trhlin na plastových dílech, jako jsou přezky. Na kovových součástech by neměly být žádné ostré hrany, například patentky, které vám ulpívají na rukou, když se je pokoušíte zavřít.

– Vyzkoušejte všech pět těchto věcí odinstalováním a opětovnou instalací: přezku (pokud existuje), nastavení ramenního popruhu, nastavení výšky opěrky hlavy, nastavení délky a šířky popruhu v rozkroku (je-li k dispozici).

Pokud je obtížné provést i malé úpravy; pokud se některé předměty volně nepohybují; nebo pokud jsou mezery tam, kde nemají být, autosedačka musí pryč.

Jak dlouho může být novorozenec v roce 2021 v autosedačce?

Novorozenec může být v autosedačce až dvě hodiny. AAP však doporučuje, aby rodiče přestali používat dětské nosítka po hodině používání.

Kromě toho by děti neměly strávit déle než 30 minut při pokojové teplotě, než jsou uloženy do postýlky nebo kolébky ke spánku. Během této doby mohou ztratit příliš mnoho tělesného tepla a prochladnout.

Novorozenci potřebují extra teplo, protože ještě nemají na těle dostatečnou izolaci, aby si udrželi správnou teplotu bez pomoci přikrývek nebo jiných zdrojů tepla, jako jsou láhve s horkou vodou a vyhřívací podložky.

Můžete opustit nemocnici s konvertibilní autosedačkou?

Ano můžeš. Konvertibilní autosedačka je dodávána se základnou a dítě v ní musí sedět, když jede auto. Nezáleží na tom, v jakém vozidle nebo zda bude vaše dítě samo sedět, pokud bude během jízdy z porodnice po porodu dostatečně bezpečné a pohodlné.

Na tomto typu sedačky je dobré, že jakmile ji vaše ratolest přeroste do výšky, můžete ji na chvíli změnit na kojeneckou autosedačku, než ji znovu přepnete na sedačku po směru jízdy, až na to bude dost staré (asi věk dva).

Také mnoho konvertibilních sedaček vydrží více než jednu fázi, takže pokud je to možné, pořiďte si něco takového, co poroste s vaším dítětem!

Jak připravíte autosedačku pro odbavené zavazadlo?

Pokud nemáte dětskou sedačku, Dopravní bezpečnostní úřad říká, že děti do 12 let mohou cestovat bez ní, pokud je drží dospělý.

To je často obtížné, pokud cestuje pouze jeden dospělý s několika dětmi. V tomto případě se může vyplatit pořídit si levnou autosedačku pro odbavené zavazadlo nebo zvážit půjčení na druhém konci cesty (zavazadlový vozík také není zdarma).

Pokud se rodiče rozhodnou koupit nebo pronajmout levné autosedačky, jako jsou tyto, mějte prosím na paměti, že jsou určeny pouze pro případ nouze; ne pro každodenní použití.

Vždy je nejlepší vzít si s sebou dětskou autosedačku, kdykoli je to možné! Nakonec se ujistěte, že váš vozík na zavazadla má nějaký popruh, abyste k němu mohli připevnit autosedačku.

Autosedačka pro odbavená zavazadla:

Umístěte do zavazadlového vozíku s nějakým typem bezpečnostního popruhu. Pokud se rodiče rozhodnou koupit nebo pronajmout levné autosedačky, jako jsou tyto, mějte prosím na paměti, že jsou určeny pouze pro případ nouze; ne pro každodenní použití.

Vždy je nejlepší vzít si s sebou dětskou autosedačku, kdykoli je to možné! Nakonec se ujistěte, že váš vozík na zavazadla má nějaký popruh, abyste k němu mohli připevnit autosedačku.

Doporučuje se, aby děti do 12 let cestovaly bez jednoho, pokud je drží dospělý (to je často obtížné, pokud cestuje pouze jeden dospělý s několika dětmi). V tomto případě se možná vyplatí pořídit si levnou autosedačku pro odbavené zavazadlo nebo zvážit půjčení na druhém konci cesty.

Kdy můžete čelit autosedačce?

Pokud vaše dítě splňuje minimální požadavky na hmotnost a výšku své autosedačky, může být po směru jízdy! Nezapomeňte vždy dodržovat všechny pokyny výrobce.