Kdy musíte začít nosit těhotenské oblečení? Průvodce pro maminky

Kdy musíte začít nosit těhotenské oblečení? Po třech měsících těhotenství byste měli začít nosit těhotenské oblečení.

Přibývání na váze se rychle přidá a bude příliš těsný v pase na to, abyste v tu dobu nosili běžné oblečení.

Mnoho žen také v prvním trimestru těhotenství pociťuje ranní nevolnosti, kvůli kterým se cítí celý den špatně, takže se nebudou chtít oblékat do nepohodlného oblečení.

Pokud se necítíte dobře nebo je-li vám oblečení na pohodlí příliš malé, nebojte se, že budete vypadat módně, protože v této době nikdo neočekává dokonalost! Je důležitější si dobře odpočinout, než vypadat dobře.

Jak často byste měli měnit porodní vložky?

Těhotenské vložky jsou nezbytnou součástí každé těhotné ženy. Budete je potřebovat ve dnech, kdy dostanete menstruaci, ale lze je také použít jako zálohu při sexu nebo pokud je váš tok v ten den příliš silný.

Porodní vložky však nevydrží věčně a místo toho, abyste si každý měsíc kupovali nové, měli byste zvážit jejich častější výměnu.

Záleží na tom, kolik krve pokaždé vyteče a o jaký typ vložky se jedná (spodní vložky vs. přes noc). Některé ženy používají více za jeden den, což znamená, že je vyhazují po ještě méně užitečném než někdo, kdo používá pouze jeden v noci!

Poraďte se se svým lékařem o tom, kdy doporučují změny, protože někteří lékaři si myslí, že změny dvakrát denně jsou normální, zatímco jiní si myslí, že byste měli měnit pouze každých několik hodin.

Jaké vložky použít po porodu?

Mnoho žen si klade otázku, jaký typ vložek by měly po porodu používat. Je z čeho vybírat a může to být ohromující, když nevíte, kde začít nebo které z nich budou pro váš životní styl fungovat nejlépe.

Jak dlouho potřebujete porodnické vložky?

Obvykle by se porodnické vložky měly měnit každé dvě až tři hodiny. Možná budete potřebovat více, pokud silně krvácíte během prvních dnů po porodu.

Vložku musíte často měnit, abyste se vyhnuli infekci a udrželi se v čistotě a pohodlí! Těhotenské vložky se obvykle dodávají v balení po 24 nebo 25 párech, takže vydrží jeden týden.

Tento odhad se může lišit v závislosti na tom, k jak velkému úniku dochází během dne/noci a také na tom, zda došlo k nějakému natržení (trhání třetího stupně).

Pokud po výměně přepěťové ochrany nezaznamenáte výrazný pokles tekutiny, pak je nejlepší kontaktovat porodní asistentky nebo lékaře v nemocnici St Mary’s Hospital, kteří vám poradí další postup!

Než půjdete do nemocnice, ujistěte se, že máte všechny potřebné věci, jako jsou vložky, ručníky a náhradní spodní prádlo.

Kde si mohu koupit těhotenské oblečení online?

Těhotenské oblečení prodává mnoho online prodejců. Mezi nejoblíbenější patří: Motherhood Maternity, A Pea in The Pod, Asos a Gap.

Můžete si také koupit zlevněné značkové oblečení na Gilt nebo Poshmark. Pokud byste chtěli jít na vinobraní, ale nechcete řešit příchod cizích lidí do vašeho domova, vyzkoušejte Etsy pro vintage možnosti!

A pokud jste spořiví (jako já), podívejte se na místní zásilkové obchody. Když se mi narodila dcera, získal jsem dva páry super pohodlných tmavě modrých bytů za skvělou cenu, protože jim bylo více než šest měsíců (mezní věk)! Sledujte také prodej; místa jako Marshalls mají během roku vždy dobré nabídky na značky.

Jakou máte velikost v těhotenském oblečení?

Některé ženy mají pocit, že potřebují zvýšit velikost těhotenského oblečení, a některé ne. Záleží na typu vašeho těla; jak velká jsi byla před těhotenstvím; a pokud během prvního trimestru přiberete nebo zhubnete (což je velmi časté).

Jaké druhy cvičení jsou během těhotenství bezpečné?

Mnoho druhů cvičení může být bezpečných, dokonce se doporučuje pro těhotné ženy. Některé formy jógy a pilates nemusí být nejlepší, protože vyžadují hodně vyvažování nebo ohýbání v pase, kterému byste se měli během těhotenství vyhnout.

Plavání je vždy dobrá volba, pokud bazén není příliš studený!

Po prvním trimestru je obvykle v pořádku dělat cvičení s nízkým dopadem, jako je chůze, pomalé běhání na běžeckém pásu/venku, jízda na kole nižší rychlostí (ne do kopce) nebo používání eliptického stroje s oporou paží.

Pokud máte nějaké obavy z toho, že děláte tyto druhy věcí během těhotenství, ujistěte se, že si promluvte se svým lékařem, než začnete něco nového.

Jaké spodní prádlo je v těhotenství nejlepší?

Pokud jde o těhotenské spodní prádlo, existuje několik možností. Nejlepší je pravděpodobně kvalitní bavlněná podprsenka se širokými ramínky, která se přizpůsobí vašemu rostoucímu bříšku a poskytne vám během těhotenství největší oporu.

Při nákupu tohoto typu těhotenského oblečení hledejte strečovou látku, která nemá kostice nebo kovové spony – ty nejsou v rozšiřující se děloze bezpečné! Než začnete s jakoukoli novou podprsenkou, nechte si ji upravit u profesionála v jedné z našich prodejen, abychom věděli, jakou velikost potřebujete.