Kdy je nejlepší čas na mateřskou dovolenou?

Mateřská dovolená je klíčovým obdobím, kdy si nové matky potřebují odpočinout a starat se o své novorozence. Kdy byste si však měli vzít mateřskou dovolenou? Tento článek se bude zabývat tím, kdy je nejvhodnější doba pro nástup na mateřskou dovolenou na základě vašich individuálních potřeb, a také poskytne informace o tom, co se může stát, pokud neplánujete.

Nejlepší čas na mateřskou dovolenou

Pokud je vaším cílem vrátit se do práce, kdy byste si měla vzít mateřskou dovolenou? To bude trochu snazší, pokud máte určitou flexibilitu, když to můžete udělat. Pro většinu lidí to znamená, že si před návratem vezmou alespoň jeden měsíc svého dvanáctitýdenního nároku.

Může to také znamenat, že začnou přecházet ze své role na předem připravenou práci na částečný úvazek nebo zkrácenou pracovní dobu dlouho před narozením svého dítěte. Pokud vám to zaměstnavatel dovolí, zkuste tyto změny implementovat šest týdnů před termínem (pokud již není potřeba více odpočívat).

Nabízí můj zaměstnavatel výhody rodičovské dovolené? Kde o tom zjistím více informací?

Placená rodičovská dovolená je výhoda, která poskytuje náhradu příjmu při startu po porodu nebo adopci. Doporučujeme se na to zeptat zaměstnavatele, než se rozhodnete, zda bude mateřská/otcovská dovolená stačit!

Můžete také požádat zaměstnavatele o výhody, i když tam již nepracujete při čerpání volna po porodu, takže není na škodu se zeptat! Existuje mnoho způsobů, jak to zvládnout v prvních týdnech jako nový rodič bez utrácení peněz – najděte si to, co vám nejlépe vyhovuje! Věř mi, stojí to za to!

Jaké zdroje jsou k dispozici, pokud se zabývám poporodní depresí?

Existuje mnoho zdrojů, které nabízejí pomoc při poporodní depresi! Například rodinní příslušníci, kteří se tím již zabývali; komunitní centra duševního zdraví, která poskytují dostupné služby; místní nemocnice (můžete dokonce zavolat 911); a samozřejmě váš OBGYN.

Dostanete mateřskou dovolenou, pokud potratíte?

Ano, pokud potratíte, dostanete mateřskou dovolenou. Doba volna se však liší podle práva společnosti a státu.

Nabízejí některé společnosti placenou otcovskou dovolenou?

Některé společnosti to zahrnují do svých výhod, zatímco jiné účtují zaměstnancům buď čtvrtletní, měsíční, nebo za výplatní období prémie, v závislosti na době, kdy očekáváte, že budete mít volno.

Jak mohu vydělat peníze na mateřské dovolené?

Zatímco jste na mateřské dovolené, můžete vydělat peníze několika způsoby.

Za prvé, pokud vaše společnost nabízí flexibilní pracovní možnosti, možná budete moci využívat některé výhody, když zůstanete doma s dítětem. Další možností je volné noze – podle toho, kolik času a energie máte na tento typ uspořádání. Můžete také zkusit prodávat věci online nebo jezdit pro Uber/Lyft během pomalých hodin po domě.

Jaké společnosti nabízejí placenou otcovskou dovolenou?

Většina velkých společností nyní nabízí krátkodobé pojištění pro případ invalidity, které zahrnuje krytí rodičovské dovolené až na 26 týdnů za rok. Mnoho technologických startupů navíc poskytuje plně placené měsíce volna v práci po narození nebo adopci. To umožňuje novým rodičům spojit se se svými dětmi a získat finanční pomoc v kritickém období.

Kolik placené otcovské dovolené nabízí většina společností?

Přestože jsou Spojené státy jednou ze tří zemí na světě, které nezaručují žádnou formu placené mateřské dovolené, stále existují způsoby, jak mohou noví rodiče získat náhradu, když zůstanou doma. Většina velkých společností nyní nabízí krátkodobé pojištění pro případ invalidity, které zahrnuje krytí rodičovské dovolené až na 26 týdnů za rok.

Mnoho technologických startupů navíc poskytuje plně placené měsíce volna v práci po narození nebo adopci. To umožňuje novým rodičům spojit se se svými dětmi a získat finanční pomoc v kritickém období.

Co když jsem osoba samostatně výdělečně činná/na volné noze?

Nezávislí pracovníci mohou také sjednávat smlouvy přímo s klienty, kteří umožňují rodičovskou dovolenou. Mnoho společností uděluje bonusy nezávislým pracovníkům, kteří pracují v kritických obdobích, proto o to požádejte ve své smlouvě. To pomůže zmírnit finanční zátěž pobytu doma s novým dítětem na volné noze.

Co když nepracuji?

To se snadněji řekne, než udělá, ale stále můžete požádat zaměstnavatele o krátkodobé pojištění pro případ invalidity, i když tam již nepracujete při rozjíždění po porodu nebo adopci.

Můžete také zvážit požádání přátel a rodinných příslušníků, aby se během prvních měsíců finančně zapojili! Existuje mnoho způsobů, jak to zvládnout v prvních týdnech jako nový rodič bez utrácení peněz – najděte si to, co vám nejlépe vyhovuje! Věř mi, stojí to za to!

Jaký je rozdíl mezi mateřskou a rodičovskou dovolenou?

Mateřská dovolená je období, ve kterém matka a otec odcházejí z práce, aby se mohli starat o své nové dítě.

Rodičovská dovolená je samostatným typem krátkodobého pojištění pro případ invalidity, které poskytuje náhradu příjmu při startu po narození nebo adopci. Doporučujeme se na to zeptat zaměstnavatele, než se rozhodnete, zda bude mateřská/otcovská dovolená stačit!

Můžete také požádat zaměstnavatele o rodičovský příspěvek, i když tam již nepracujete při čerpání volna po porodu, takže není na škodu se zeptat! Existuje mnoho způsobů, jak to zvládnout v prvních týdnech jako nový rodič bez utrácení peněz – najděte si to, co vám nejlépe vyhovuje! Věř mi, stojí to za to!