Kde nainstalovat autosedačku? Nápady!

Kam namontovat autosedačku? Obecně platí, že vaše autosedačka by měla být instalována pokaždé na stejném místě. Vhodné místo pro instalaci je uprostřed zadního sedadla nebo za jedním z předních sedadel.

Máte-li menší vozidlo pouze se dvěma řadami sedadel, instalujte jej asi na délku paže od obou stran směrem ke středové ose vozu, aby děti nemohly natáhnout ruku a otevřít dveře, když nejsou pod dohledem.

Ujistěte se, že jim nic nebrání v cestě, pokud se o to pokusí tím, že necháte při cestování zavřené všechny úložné prostory. Pokud je to možné, neumisťujte dětské bezpečnostní sedačky zády ke směru jízdy do blízkosti airbagů, protože tyto mohou vážně zranit děti při nehodách nebo dokonce jen při běžných jízdních manévrech, jako je náhlé brzdění nebo zastavení.

Mějte na paměti, že je nejlepší se vyvarovat umístění dětské autosedačky na místo, kde jsou airbagy, ale pokud je musíte mít v jejich blízkosti, ujistěte se, že je dětská autosedačka správně nastavena a ne příliš blízko.

Pokud potřebujete pomoc s instalací své autosedačky nebo chcete více informací o tom, který způsob instalace sedaček proti směru jízdy je pro vás ten pravý, poraďte se s místním hasičským sborem, který by vám měl být schopen pomoci tím, že vám ukáže, jak se to dělá.

Totéž platí pro jakékoli další otázky týkající se bezpečnosti vozidla, od používání správných přídavných sedadel až po to, aby cestujícím na zadních sedadlech nebránili ve výhledu na řidiče, když se blíží za jejich vozy, aby mohli zastavit dříve, než dojde k nehodě.

Pro případ nouze, jako jsou nepříznivé povětrnostní události na cestách, mějte v autě dostatek nouzových zásob, které vám mohou pomoci vyrovnat se se zátarasy, nehodami nebo jinými podmínkami.

Může 3leté dítě používat podsedák?

Podsedáky jsou navrženy tak, aby zvedly dítě tak, aby se bezpečnostní pás mohl správně a bezpečně připevnit přes jeho tělo. Pokud je vaše dítě starší než čtyři roky nebo vyšší než 40 palců, mělo by používat bezpečnostní pás pro dospělé místo podsedáku tak dlouho, jak je to možné (některé státy vyžadují, aby děti jezdily na podsedáku až do věku osmi let). Existují však některé výjimky, jako například:

* Cestování letadlem – pokud komerčně létáte s mladšími dětmi, může být nutné, aby jely v posilovači typu auta, protože komerční letecké společnosti nepovolují předinstalované autosedačky na palubě.

* Spolujízda – pokud ostatní rodiče budou také přepravovat vaše dítě po městě a uspořádání sedadel není pro každého praktické, aby mohl používat posilovač, pak vaše dítě možná bude muset sedět v autosedačce.

* Značka a model vozidla – některá SUV nebo větší vozidla nemají vhodnou polohu sedadel pro většinu konvertibilních sedadel ani posilovače, což může způsobit, že bude nutné je používat déle než čtyři roky.

V jakém věku může dítě používat 3bodový bezpečnostní pás?

Dítě může používat tříbodový bezpečnostní pás, když je vysoké 145 cm a více. Tato výška se bude lišit podle místa, kde žijete, a modelu auta, protože vše závisí na velikosti vašeho dítěte.

Může být 4leté dítě v autosedačce bez opěradel?

Pokud máte mladší dítě, může být obtížné vybrat pro něj správný typ sedačky. Naštěstí existují autosedačky, které mohou dobře fungovat i s dětmi od čtyř let a přesto splňují všechny předpisy a bezpečnostní normy. Když budete vědět, jaké funkce by podsedák vašeho dítěte měl mít nebo nabízet v jakémkoli věku, pomůže vám najít takovou, která nejlépe vyhovuje jejich potřebám.

Zde je několik rad, jak vybrat perfektní autosedačku bez opěradla pro vaše dítě:

* Mějte na paměti, jak jsou vysoké – To, že konkrétní model říká „pro děti 40–100 liber“, neznamená, že každý, kdo se vejde do těchto rozměrů, by se pohodlně vešel do stejného produktu! Vždy se ujistěte, zda se to týká vašeho dítěte, měřením od ramene k horní části jeho boků.

To by vám mělo poskytnout dobrou představu, zda jsou pro daný produkt příliš vysoké nebo ne.

* Pokud je to možné, před nákupem vyzkoušejte – Neberte jen tak někoho, že vašemu dítěti bude něco sedět, aniž byste sami nejprve provedli nějaké testování!

Vždy můžete zajít do jednoho z těchto obchodů a sednout si tam s nimi, abyste věděli, co vám sedí dobře a co vůbec nefunguje proti měřením, která jste si udělali ve svém vlastním čase.

* Vyzkoušejte různé typy, dokud nenajdete to pravé – I když neexistuje žádná „dokonalá“ sedačka pro každé dítě, většina dětí má tendenci mít některé z nich raději než jiné jednoduše proto, že jim poskytují větší pohodlí při jízdě po celý den. denní pochůzky.

Potřebuje 4leté dítě 5bodový bezpečnostní pás?

Pětibodový pás je pro dítě nejbezpečnější, ale někteří říkají, že jej můžete použít, když jsou dítěti dva roky. Děti mladší než čtyři roky však nemají dostatečnou sílu horní části těla, aby se při nehodě udržely, takže potřebují něco více podporujícího, jako je podsedák nebo dětská autosedačka.

Opravdu záleží na vašich preferencích a osobní volbě a také na tom, jak často s nimi cestujete, protože může být nepohodlné převážet další autosedačku, pokud vždy jedete sami bez dalších cestujících ve vozidle.

Pokud to neplatí, pak bych asi do šesti let doporučoval používat pětibodový pás, protože v té době již většina dětí nebude vyžadovat další oporu ramenními popruhy (použijí pouze břišní pás).