Kde koupit oblečení pro těhotenské cvičení? Nápady!

Kde koupit těhotenské oblečení na cvičení? Těhotenské oblečení na cvičení není tak snadné najít, jak by se mohlo zdát. Pro ty, kteří je chtějí, existuje celá řada možností, ale obchodů nabízejících těhotenské aktivní oblečení může být málo.

Nejlepším místem, kde začít hledat oblečení pro těhotenské cvičení, jsou online obchody, jako je Amazon nebo jiné e-shopy, jako je Motherhood Maternity a Destination Maternity.

Tyto typy prodejců obvykle poskytují široký výběr, který může zahrnovat vše od kalhot na jógu až po topy a sportovní podprsenky. Pro ženy, které preferují tradičnější styly, jsou obvykle ve většině velkých obchodních center k dispozici kamenné prodejny, kde lze tyto položky také zakoupit.

Kromě toho některé obchodní domy nabízejí malý výběr v závislosti na umístění, takže je dobré vyzkoušet několik různých míst, než se pro jedno rozhodnete.

Potřebuji potvrzení od lékaře na mateřskou?

Ne, nepotřebujete potvrzení od lékaře. Pokud váš zaměstnavatel vyžaduje pro přiznání mateřské dovolené doklad o vašem těhotenství, porušuje tím zákon o diskriminaci v těhotenství (PDA).

PDA zakazuje zaměstnavatelům diskriminovat těhotné zaměstnankyně a uchazečky o zaměstnání na základě těhotenství, porodu nebo souvisejících zdravotních potíží; jakákoli politika, která zachází s těhotnými pracovnicemi jinak než s jinými dočasně postiženými pracovnicemi, je podle tohoto zákona diskriminační.

Podle ustanovení o rovné ochraně čtrnáctého dodatku k ústavě Spojených států zacházet s těhotnými ženami jinak než se ženami s dočasným postižením také porušuje jejich ústavní práva.

Může však být užitečné, pokud chcete před porodem volno v práci, takže byste i tak měli podniknout kroky k tomu, aby příslušný poskytovatel zdravotní péče pro vašeho zaměstnavatele vyplnil řádnou dokumentaci.

-Pokud jste těhotná, máte zdravotní postižení související s těhotenstvím nebo trpíte komplikacemi při porodu, pak vám váš zaměstnavatel musí povolit, abyste si vzali volno, abyste se zotavili stejně jako kdokoli jiný, kdo je dočasně invalidní.

-Jakákoli politika, která zachází s těhotnými ženami jinak než s jinými pracovnicemi s dočasným postižením, je podle hlavy VII zákona o občanských právech diskriminační a je v rozporu s federálním zákonem zakazujícím diskriminaci nastávajících matek na základě pohlaví.

Pokud vás však láká mít více času před porodem, stále existují kroky, které by měly být podniknuty, a to získáním řádné dokumentace pro vaši společnost, která tuto potřebu prokazuje.

Mohu dostat výpověď na mateřské dovolené?

Ne, nemůžete dostat výpověď na mateřské dovolené. Existují však případy, kdy vás vaše společnost může ukončit před koncem vaší mateřské dovolené, pokud k tomu mají oprávněný důvod.

Kolik týdnů si mám vzít na mateřskou dovolenou?

To bude záviset na společnosti, pro kterou pracujete. Některé společnosti mají standardní výši placené mateřské dovolené, zatímco jiné mohou být shovívavější a umožňují zaměstnancům vzít si neplacené volno, pokud se tak rozhodnou, uvádí Monster.com.

Ve většině případů mohou ženy po porodu očekávat zhruba šest týdnů částečně placeného nebo zcela neplaceného volna.

Pokud váš zaměstnavatel nenabízí žádný typ placené rodičovské dovolené, je na vás, zda chcete využít všech 12 týdnů FMLA k tomu, abyste se vrátili z mateřské dovolené dříve, než jste očekávali.

Mnoho matek, které pečlivě plánují svá těhotenství, si často před otěhotněním začnou brát krátké dny nemocenské, aby si vytvořily dostatečný počet, který by se rovnal třem měsícům dovolené.

Jaká je doporučená mateřská dovolená?

Doporučená mateřská dovolená je 12 týdnů. Neplacené zákonné volno nesmí překročit hrubý výdělek ženy po dobu čtyř měsíců před očekávaným datem porodu nebo o týden více, než je její průměrná týdenní mzda v tomto období, podle toho, která hodnota je nižší.

Je třeba poznamenat, že otcové mají nárok na dva po sobě jdoucí týdny otcovské (nebo rodičovské) dovolené bezprostředně po porodu jejich partnerky a dalších deset dní ročního otcovského/rodičovského příspěvku.

Tu může matka čerpat pouze po návratu z mateřské/otcovské (nebo sdílené rodičovské) dovolené, ledaže by na ni byl nárok, protože by ji to přeneslo po skončení mateřské/otcovské (nebo sdílené rodičovské) dovolené.

Za takových okolností mohou oba rodiče využít těchto práv kdykoli během následujících dvanácti/šesti měsíců.

V jakém trimestru vám nejvíce rostou prsa?

Během prvního trimestru dochází k určitým změnám na vašich prsou. Mohou se cítit plnější a těžší, což může způsobit obavy u žen, které mají velmi velká prsa. To je normální, ale pokud to pokračuje i přes tento bod nebo se cítíte jakýmkoliv způsobem nepohodlně, určitě si o tom promluvte se svým lékařem.

Váš druhý trimestr přinese více změn, včetně růstu bradavek, který může začít také během této doby! Také si všimnete strie začínajících v tomto bodě, takže tyto děti hned hydratujte!

Váš třetí trimestr přináší ještě větší změny spolu s dalším natahováním kůže a tukových usazenin, což vám dává zcela nový tvar těla.

Užijte si tyto poslední měsíce odpočinkem a péčí o sebe bez obav z toho, co si myslí ostatní, protože vaše tělo se brzy vrátí do normálu.